IBM pomáhá rychle rostoucím firmám snižovat výdaje za energii

Bombaj, Indie - Společnost IBM (NYSE: IBM) uvedla širokou řadu služeb, které mají firmám pomoci zhodnotit potenciální ekonomické přínosy přechodu na mainframe System z. IBM nové služby představilo na akci pořádané v Indii, kde tisíce rychle rostoucích firem hledají způsoby, jak snížit náklady na napájení a chlazení.
IBM pomáhá rychle rostoucím firmám snižovat výdaje za energii

V Indii, která se může chlubit více než sedmiprocentním ekonomickým růstem, je hodně společností, z nichž se mohou vyvinout globálně integrované podniky, které přerostou distribuovaná prostředí IT. Přidávání desítek či stovek jednotlivých serverů totiž neúnosně zvyšuje jejich náklady na elektřinu a chlazení.

IBM přesunem významné části vývoje mainframů do laboratoří v Indii, Číně a Rusku získalo hlubší vhled do specifických potřeb firem v podobně se rozvíjejících zemích. Když tyto firmy odhadnou své budoucí nároky na energii a chlazení, je zřejmé, že za pár let budou ideálními kandidáty pro mainframy IBM, jež nabízejí jak obrovský výpočetní výkon, tak vysokou provozní efektivitu. Mainframe, o němž nedávné srovnávací testy prokázaly, že dokáže zpracovat více než 9 000 transakcí za sekundu u více než 380 miliónů účtů, si poradí i s nejnáročnějšími pracovními úlohami v podnikovém prostředí.

Nové služby IBM pro počítače mainframe:

  • Služby datových řešení zahrnující instalaci, konfiguraci, upgrade a vyhodnocení výkonnosti a dostupnosti databází DB2 a IMS v mainframovém operačním systému z/OS a v Linuxu. 
  • Služby zabezpečení a šifrování, které pomohou organizacím zabezpečit informace v průběhu celého životního cyklu. V rámci těchto služeb IBM pomocí kryptografického hardwaru a softwaru zajistí naprostou důvěrnost informací zpracovávaných v mainframu.
  • Nasazení architektury orientované na služby (SOA) na platformě System z. Mainframy IBM se pro architekturu SOA hodí úplně ideálně, protože disponují obrovskou kapacitou a poradí si s nárazovými nárůsty provozu, k nimž dochází. 
  • Implementační služby pro Linux zahrnující instalaci a ladění, vysoce dostupné clustery a konsolidaci serverů. Pomohou podnikům a středně velkým organizacím rychle zvládnout implementaci Linuxu na platformě System z.

Prostředí mainframů IBM System z nabízí robustní soubor funkcí v oblastech zabezpečení, škálovatelnosti a snadné správy. Zároveň poskytuje zákazníkům mimořádně výhodné náklady na vlastnictví.

Váš názor Další článek: Třetí servisní balíček (SP3) pro Windows XP bude za rok

Témata článku: Linux, IBM, Jednotlivá transakce, Vysoká výkonnost, Podniková část, Výpočetní hardware, Snadný upgrade

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší