IBM odměnilo vítěze soutěže “STUDENT RESEARCH PROJECTS 2005”

Praha, 19. prosince 2005 - Program spolupráce globální technologické společnosti IBM s předními technickými univerzitami v České republice má své konkrétní výstupy. Společnost IBM Česká republika v pátek 16. prosince odměnila čtyři nejlepší výzkumné projekty studentů pražského Českého vysokého učení technického, které vznikly v rámci soutěže vypsané pro studenty magisterského studia katedry počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.
IBM odměnilo vítěze soutěže “STUDENT RESEARCH PROJECTS 2005”

Výzkumné projekty v oblasti počítačové vědy byly zadány na základě konkrétních potřeb výuky a výzkumu na Fakultě elektrotechnické ČVUT a české pobočky IBM, konkrétně oddělení Voice Technologies and Systems, které se zabývá výzkumem v oblasti rozpoznávání hlasu. Při definování, analyzování a zpracovávání zadání, která se stala součástí standardní výuky v podzimním semestru, pomáhali studentům jak jejich pedagogové, tak odborníci z IBM. Na závěr proběhla prezentace a vyhodnocení projektů formou obdobnou jako na vědeckých konferencích (ústní prezentace spojena s obhajobou, a dále posterová sekce).

 

Nejcennější pro studenty bude kromě jiného skutečnost, že autoři nejlepších z celkem 35 přihlášených prací, budou mít příležitost své projekty dále rozvíjet s podporou IBM. Součástí cen určených pro výherce je kromě finančních odměn v celkové výši 107 000 Kč také možnost pracovat na částečný úvazek v IBM, s níž mohou počítat čtyři studenti. Ti nejtalentovanější mají příslib dalšího vědeckého růstu s podporou společnosti IBM formou jejích interních stipendii a grantů s využitím vědeckých a výzkumných kapacit společnosti. IBM také předpokládá, že možnost seznámit se blíže s praktickým chodem, problematikou a možnostmi počítačové společnosti povede některé ze studentů k tomu, že spojí s IBM svoji profesní budoucnost.

Váš názor Další článek: Portál veřejné správy má nové logo - čtverec

Témata článku: IBM, Grant, Podzimní konference

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší