IBM na invexu 2004 společně s obchodními partnery

IBM v Brně představí mimo jiné nová komplexní a cenově výhodná řešení speciálně připravená pro potřeby malých a středních firem
IBM na invexu 2004 společně s obchodními partnery

Praha, 2. září 2004 – Společnost IBM svou letošní prezentaci na veletrhu Invex jako již tradičně opírá zejména o spolupráci s obchodními partnery a bude jí rozvíjet především vzhledem ke dvěma skupinám – k samotným obchodním partnerům, jimž poskytuje výraznou podporu, a směrem k domácím malým a středním firmám. Segmentu malých a středních firem a jeho specifickým potřebám pak budou věnovány ukázky komplexních řešení na stáncích.

 

V první řadě půjde o prezentaci konkrétní podpory, kterou svým obchodním partnerům a jejich řešením IBM věnuje. Největší technologická společnost na světě považuje za velmi důležité nabízet služby technologického střediska IBM Innovation Center, které je od loňského roku i v Praze k dispozici obchodním partnerům. Centrum poskytující špičkové možnosti testování a portace na nejvyspělejších systémech IBM umožňuje klientům z řad obchodních partnerů předstupovat před jejich zákazníky s opravdu funkčními a odzkoušenými aplikacemi. Výrazné urychlení uvedení nových výrobků a služeb na trh s pomocí služeb inovačního centra ocení zejména nezávislí vývojáři softwaru, kteří se budou moci s prezentací pražského centra na brněnském výstavišti seznámit.

 

Část expozic bude tedy věnována aplikacím pro nejrůznější obory, pro něž na platformách IBM dodávají přední vývojařské společnosti. Výčet obchodních partnerů prezentujících pod značkou IBM je vskutku rozsáhlý, najdete je na stáncích v pavilonech A2, B, F, G1, G2 a V. Zde budou moci návštěvníci veletrhu zhlédnout především konkrétní aplikace a oborová řešení, která využívají nejnovější HW a SW technologie IBM. Pokud však bude mít návštěvník zájem prohlédnout si nejnovější typ serveru či notebooku, bude mít k tomu na vybraných stáncích IBM příležitost. V Brně bude také přítomen technologicky nejvyspělejší systém IBM eServer p5, zastupující novou generaci UNIXových systémů s revolučními 64-bitovými procesory POWER5, které kromě mimořádné výkonnosti, rozšiřitelnosti, dostupnosti a spolehlivosti přinášejí technologie inspirované systémy mainframe (virtualizační technologie Micro-Partitioning, Virtual I/O, Partition Load Manager a řadu dalších). Průlomový systém IBM eServer p5 s technologií POWER bude jistě patřit k dominantám expozice IBM na letošním Invexu.

Expozice obchodních partnerů IBM, kteří budou vystavovat na Invexu:

Společnost Ability Development na letošním ročníku představí komplexní řešení pro správu dokumentace řízení kvality, aplikaci QMS suite, a zálohovací systém Tivoli. Tivoli storage management je technologické řešení pro centrální zálohování  a archivaci velkého objemu dat.

 

Společnost AG COM, a.s. je dodavatelem řešení založených na produktech IBM Tivoli Software již od roku 1998. Produktová řada IBM Tivoli Software jako univerzální nástroj pro automatizovanou správu a podporu heterogenních IT systémů bude stát v centru její expozice i na Invexu.

 

Na stánku společnosti AMCOBEX Information Technologies s.r.o. budou prezentována dostupná řešení pro malé a střední firmy na technologii IBM eServer iSeries. Zájemci budou moci zhlédnout ukázky činnosti systému Navision a SAP na iSeries platformě stejně jako řešení pro elektronickou archivaci, správu dokumentů nebo úpravy tiskových výstupů z iSeries.

 

Společnost ASW Systems s.r.o. se zabývá vývojem pokladního a informačního systému Septim, který je s úspěchem nasazován v oblasti gastronomie a služeb. Produkt Septim 3 je jako jediný v ČR držitelem certifikátu IBM Ready For Retail Store Solutions.

 

Benefitt & Diatryma bude na Invexu s integrovaným podnikovým informačním systémem DIAMAC, který byl vyvinut pro podporu podnikových procesů výrobních a obchodních firem středního a většího rozsahu. Systém, který je provozován v současnosti u třiceti zákazníků v ČR, běží na platformě IBM eServer pSeries a databázi IBM Informix.

 

Brain CZ - IS Brain XPPS určený pro řízení dodavatelských a logistických řetězců v automobilovém segmentu je založen na platformě IBM eServer iSeries.

 

Špičkovým produktem CCA Group, který společnost představí na Invexu,  je integrovaný vzdělávací systém RAMSES Akademie. Hardwarovou platformu pro tento e-learningový systém představuje IBM eServer xSeries pro aplikační a databázové servery. Pro databázové servery je vhodná také platforma pSeries.

 

Společnost Datasys bude vystavovat svá klasická řešení - t.j. systémy pro správu sítí a aplikací - IBM Tivoli, řešení pro distanční vzdělávání, helpdeskový systém HELP.i v integraci se SW CallChange,  vše samozřejmě na HW platformě IBM eServer xSeries.

 

Celoevropsky užívané řešení ke zdokonalení systému práce s kontakty, dokumenty a  plánovanými prodeji SuperOffice CRM bude k dispozici zájemcům na stánku společnosti Datron. Systém, který lze provozovat na centrále, v pobočkách i na noteboocích externích obchodníků, pracuje rovněž v databázovém prostředí DB2.

 

Na stánku společnosti DSB bude zájemcům k dispozici komplexní řešení systémového managementu na hardwarové bázi IBM s využitím Think Vantage Technology (TVT). Seznámit se budete moci též s terminálovými systémy umožňující vzdálený přístup do ERP a CRM systémů a DSB Logistic Manager, který doplňuje podnikové informační systémy

funkcemi pro optimalizaci provozu skladů.

 

V centru stánku společnosti Exprit bude modulární systém pro správu dokumentů – D4B on Demand, který je realizován na bázi IBM DB2 Content Manager. Systém je schopen pokrýt celý životní cyklus dokumentů a je schopen pracovat se všemi typy dokumentů. Jednotlivé moduly řeší vstup papírových či elektronických dokumentů, jejich evidenci, uložení, správu, oběh či řízení životního cyklu.

 

Firma Geac představí IS System 21 Aurora, jedná se o podnikový informační systém ERP na platformě IBM eServer iSeries se zaměřením na segmenty výroba, strojírenství, farmacie, potravinářství a distribuce.

 

Globální poskytovatel komplexních informačních technologií společnost gedas bude na Invexu prezentovat komplexní řešení pro segment automobilového průmyslu, která se opírají o technologie IBM eServer pSeries, xSeries, zálohovací zařízení, IBM software Tivoli a podnikový systém SAP.

 

Firma HSF uvede na Invexu ucelený softwarový paket v rámci integrovaného informačního systému s aplikacemi na dílčí podnikové činnosti malých i větších společností, který je propojen se systémem elektronické archivace. Software poběží v prostředí databáze IBM DB2.

 

Infos 2001 poskytuje komplexní služby v oboru IT včetně dodávek a implementací vlastního podnikového informačního systému. Spolehlivost a výkonnost systému samozřejmě souvisí i s platformou: na veletrhu bude informační systém INFOS prezentován na databázi IBM DB2 a osobních počítačích IBM NetVista a IBM ThinkCentre.

 

V   expozici   ITS   a.s. se budou nacházet vlastní  aplikace  eBDX  pro automatizovanou  podporu obchodní činnosti, evidenci obchodních dokumentů a pro internetovou distribuci dokumentů. Aplikace  CRM  NOMIS je určena pro podporu, sledování a koordinaci činností při budování nadstandardních vztahů se zákazníky a optimalizaci firemních a obchodních procesů dle norem ISO. Aplikace eBDX využívají softwarové produkty IBM WebSphere, Websphere Portal  a DB2, NOMIS využívá Lotus Notes/DOMINO. Z produktového portfolia IBM je ITS dodavatelem IBM eServer iSeries, pSeries a xSeries, Storage,  PC, notebooků, pokladních systémů a softwaru IBM, jehož značky budou rovněž v expozici.

 

Společnost OR-CZ uvede vlastní integrovaný aplikační software - informační systém pro řízení výrobních a obchodních organizací OR-SYSTEM, který v dnešní podobě představuje komplexní řešení informačního systému výrobního podniku či obchodní organizace. Systém pracuje v databázovém prostředí Informix a IBM DB2.

 

V rámci stánku společností Technodat, CAE-systémy, s.r.o. bude prezentováno komplexní PLM (Product Lifecycle Management) řešení založené především na produktech IBM CATIA V5 a SmarTeam. Moderní sofistikované produkty budou v provozu na výkonných pracovních stanicích IBM.

 

Poslední expozice, která bude seznamovat s IBM produkty či řešeními, patří Sdružení uživatelů databázových systémů IBM Informix a DB2, jež se soustředí na databázové produkty ze softwarové skupiny IBM. Hlavním smyslem nedávno založeného Sdružení je podporovat členy ve výměně zkušeností a informací se zaměřením na databázové systémy IBM. Na stánku bude možné se seznámit s jeho stávajícími a plánovanými aktivitami v rámci České republiky.

 

 

Komplexní řešení pro malé a střední podniky s nízkými pořizovacími náklady

Společnost IBM vnímá velmi pozorně současnou ekonomickou situaci i potřeby menších a středních firem na českém trhu a druhý směr její expozice ukazuje možnosti, které v současné době právě pro tuto oblast nabízí. Jedná se o rodinu produktů Express navržených právě s ohledem na potřeby segmentu malých a středních firem a respektujících i jejich finanční možnosti.

Největší podíl nabídek značky Express připadá na softwarovou skupinu IBM. Software z nabídky IBM se stále drží v povědomí mnoha lidí jako drahá záležitost, jež je dostupná pouze velkým podnikům a korporacím. IBM chce na Invexu ukázat, že opak je pravdou, a přichází s nabídkou zaměřenou na SMB. Nové nabídky vynikají kromě cenové výhodnosti snadností instalace a zaškolení uživatelů. Komplexní řešení Express zahrnují nabídku služeb opírající se o klíčové značky softwaru IBM: 

  • integrace podnikových aplikací, technologie pro podporu internetu/intranetu a portálová řešení (IBM WebSphere);
  • správa dokumentů, řízení obchodních procesů a nástrojů pro týmovou spolupráci (IBM Lotus);
  • zálohování dat, správa záložních zdrojů, inventarizace a distribuce softwaru, dohled v síťovém prostředí (IBM Tivoli);
  • databázový server (IBM DB2)

 

 

###

 

 

Tiskové oznámeníO společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Váš názor Další článek: Microsoft čelí nařčení z plagiátorství kvůli MSN Music

Témata článku: Software, IBM, Aurora, Tivoli, Layout, Mimořádná spolupráce, Inter, Pokladní systémy, Intro, Podnikový software, Automatizované řízení, Dílčí dodavatel, Podnikový notebook, Text


Určitě si přečtěte

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 52

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 74Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor