IBM kupuje společnost DataPower

Získané technologie pomohou zlepšit zabezpečení a urychlit provoz podnikových aplikací.
IBM kupuje společnost DataPower

Společnost IBM oznámila akvizici soukromé společnosti DataPower se sídlem v Cambridge ve státě Massachusetts, jejíž produkty zlepšují zabezpečení a urychlují zpracování počítačových transakcí.

Akvizicí společnosti DataPower získá IBM technologii pro lepší výkon, zabezpečení a správu podnikových procesů postavených na opakovaně použitelných softwarových součástech, jež vycházejí z otevřených standardů a fungují nezávisle na aplikacích a podpůrných platformách. Tento čím dál oblíbenější přístup, který je označován jako architektura orientovaná na služby (SOA), úzce propojuje provoz firmy s informačními technologiemi. Podle výzkumné agentury Gartner bude architektura SOA do roku 2008 základem 80 procent nových projektů vývoje softwaru. IBM plánuje uvést řadu zařízení pro architekturu SOA založených na technologii DataPower.

Široké prosazování technologií založených na otevřených standardech umožňuje lepší součinnost softwarových aplikací mezi podnikovými jednotkami a externími subjekty. Na jedné straně tak společnost může dosahovat vyšší produktivity, rychleji reagovat na měnící se podnikatelské potřeby a využívat přicházející příležitosti, na druhé straně to však znamená vyšší nároky na informační systémy, u kterých hrozí možnost přetížení v důsledku zpracování značného provozu webových služeb a odrážení svévolných útoků.

Společnost DataPower je přední poskytovatel zařízení SOA, které zajišťují integraci a podporují zabezpečení na úrovni zpráv webových služeb. V současné době společnost nabízí zařízení XI50 Integration Device, jež optimalizuje infrastruktury SOA, dále XA35 XML Accelerator, které přebírá zpracování XML místo serverů, a XS40 XML Security Gateway, které podporuje zabezpečení webových služeb na úrovni zpráv. Bezpečnostní funkce zařízení DataPower doplňují funkce softwaru IBM Tivoli pro správu zabezpečení architektur SOA.

IBM má široké portfolio řešení SOA, které umožňuje klientům efektivněji modelovat, sestavovat, zavádět a spravovat podnikové procesy. Zařízení DataPower už jsou integrována s mnoha produkty IBM včetně softwaru WebSphere a poradenských služeb pro SOA a staví na jejich existujících možnostech v oblasti architektury SOA.  V rámci své iniciativy SOA Business Partner má nyní IBM více než 150 partnerů, kteří v souvislosti s akvizicí společnosti DataPower získají užitek z nového modelu implementace. XML a bezpečnostní technologii DataPower včetně produktu pro integraci s mainframy IBM eServer zSeries ocení rovněž datová centra.

„Webové služby XML se staly dominantním protokolem pro propojování oddělených systémů,“ řekl Jim Ricotta, generální ředitel společnosti DataPower. „Naše specializovaná technologie zajišťuje nejen propojení, ale také zabezpečení na úrovni zpráv, směrování, integrace a akcelerace. Produkty DataPower šikovně doplňují technologii IBM pro architekturu SOA.“

O společnosti IBM
Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.
K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Témata článku: Web, IBM, Cambridge, Podnikový produkt, Tivoli

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje