IBM je značkou, které čeští občané důvěřují

V říjnu až listopadu loňského roku provedla společnost Reader´s Digest v celkem 18 evropských zemích mezinárodní marketingový průzkum zaměřený na nejdůvěryhodnější obchodní značky
IBM je značkou, které čeští občané důvěřují
Praha, 26. 3. 2001 – V říjnu až listopadu loňského roku provedla společnost Reader´s Digest v celkem 18 evropských zemích mezinárodní marketingový průzkum zaměřený na nejdůvěryhodnější obchodní značky. Mezi sledovanými státy byla díky společnosti Reader´s Digest Výběr i Česká republika, ve které jsou stejně jako ve většině států Evropy oficiální výsledky zveřejňovány právě v těchto dnech.

Sběr dat se prováděl ve všech zemích prostřednictvím pošty a celkem bylo do závěrečného zpracování zahrnuto 17 027 správně vyplněných dotazníků. Českou republiku reprezentovalo 1 556 odpovědí čtenářů měsíčníku Reader´s Digest Výběr. Základní výhodou studie je reprezentativní náhodný výběr respondentů a především použitá metoda kladení otevřených otázek, při které nejsou respondenti ovlivněni předdefinovanou škálou. Takto čtenáři určovali své vlastní preference nejdůvěryhodnějších značek v celkem 18 kategoriích spolu s jejich dílčím hodnocením podle hodnoty, kvality, důvěryhodnosti, image a chápání potřeb zákazníka.

V kategorii „Počítače“ zvítězila celkem v 11 z 18 sledovaných zemí splečnost IBM. Značce IBM v této kategorii nejvíce důvěřují i občané České republiky. Z výsledků průzkumu rovněž vyplývá, že 23 % respondentů z ČR během poslední doby pracovalo s Internetem.

Celý průzkum nebyl zaměřen pouze na sledování preferencí značek, ale kromě mnoha dalších poznatků přináší také zajímavou srovnávací studii důvěry k jednotlivým institucím i médiím.

O společnosti Reader´s Digest:

Reader´s Digest Výběr je dceřiná společnost celosvětově největšího direkt marketingového nakladatelství a vydavatelství Reader´s Digest. Kvalitou a množstvím svých titulů se řadí mezi nejúspěšnější mediální firmy na světě. Kromě řady knižních, hudebních a video titulů vydává i nejrozšířenější časopis Reader´s Digest, který vychází ve 49 lokálních edicích, 18 jazycích a každý měsíc ho čte po celém světě na 100 000 000 čtenářů. V České republice společnost působí od roku 1993 a slovenská pobočka samostatně funguje od roku 1996.

O společnosti IBM:

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodu do každodenního života.

Váš názor Další článek: Zmenšení velikosti profilů na serveru

Témata článku: Video, IBM, Hudební vydavatelství, Preference, Největší výhoda, Celá studie


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky