IBM je světová jednička na trhu podnikových portálů

Společnost IBM oznámila, že přední analytická agentura označila WebSphere Portal za nejprodávanější řešení podnikového portálu na trhu. IBM má podle IDC nejvyšší podíl na světovém trhu portálových řešení z hlediska tržeb z licencí na software a úhrad za podporu za rok 2004, jež byly o více než 10 procent vyšší než tržby nejbližšího konkurenta.
IBM je světová jednička na trhu podnikových portálů

Organizace jsou v současnosti zahlcovány informacemi z mnoha oddělených systémů. Proto je pro ně čím dál obtížnější identifikovat, vyhledávat a třídit relevantní informace. WebSphere Portal prostřednictvím bezpečné a škálovatelné infrastruktury pomáhá podnikům organizovat a kombinovat informace a usnadňovat uživatelům přístup k informacím.

„WebSphere Portal, nedílná součást řady řešení IBM® Workplace™, si udržuje vedení na trhu portálů, přičemž růst naší základny zákazníků letos dosáhl dvouciferných hodnot,“ říká Ken Bisconti, viceprezident IBM pro řešení pracovního prostoru, portálů a spolupráce. „Mezi klíčové faktory, které přispěly k tomuto úspěchu, patří podpora architektury orientované na služby (SOA), vysoká úroveň zabezpečení a jasný, spolehlivý produktový plán.“

Možnosti technologie WebSphere Portal využívají při řešení komplexních otázek spolupráce tisíce zákazníků všech velikostí a ve všech průmyslových odvětvích. Jedním z nich je i nemocnice Ball Memorial, stěžejní nemocnice společnosti Cardinal Health System, která pomocí technologie IBM WebSphere Portal a Bowstreet vyvinula přehledný panel pro lékaře, v němž jsou přístupná data a funkce různých samostatných systémů. Panel poskytuje lékařům přístup ke všem důležitým informacím o pacientech, pracovním plánu a lécích.

„S výsledky, jichž jsme dosáhli, jsme velice spokojeni. Čas, který lékaři díky panelu ušetří, jim umožňuje objednat si každý den jednoho pacienta navíc. To znamená potenciální nárůst příjmů zhruba o 60 000 dolarů měsíčně nebo 720 000 dolarů ročně,“ vysvětluje Christina Fogle, manažerka podpory informačního systému z Cardinal Health System.

O společnosti IBM
Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.
K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Váš názor Další článek: Odhady spotřeby budoucích serverových procesorů Intel

Témata článku: Software, IBM, Stěžejní cíl, Portal, Informační panel, Christina, Ball

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší