IBM ISS představuje systém IPS pro vysokorychlostní sítě

Brusel/Praha, 24. května – IBM (NYSE: IBM) ukončila vývoj aplikace pro prevenci nežádoucích průniků, která byla vytvořena s cílem zlepšit přenos a ochranu síťového provozu při vysokých rychlostech.
IBM ISS představuje systém IPS pro vysokorychlostní sítě

Nový Proventia Network Intrusion Prevention System (IPS) GX6116 podporuje průchodnost sítě až 15 gigabitů za sekundu (Gbps) s proaktivní ochranou až do rychlosti sítě 6 Gbps. Aplikace je určena pro práci v jádře sítě a vychází vstříc potřebám velkých podniků nebo poskytovatelských společností. IBM nabízí přidáním Proventia Network IPS GX6116 k produktové řadě Internet Security Systems (ISS) komplexní proaktivní ochranu pro různé vrstvy sítě.

Tato nová aplikace dále rozšiřuje seznam technologií a služeb určených pro pomoc klientům, kteří se tak mohou snadno vypořádat s řízením IT a možnostmi snižování rizik. Tato iniciativa sestává z nových technologií a služeb, které jsou určeny pro pomoc klientům při snižování rizika a které umožňují efektivně řídit IT při rostoucí komplikovanosti bezpečnostního ohrožení a požadovaných regulačních opatření.

„Vzhledem k tomu, že finanční služby jsou tak sledovaným oborem, musíme přijmout všechna možná opatření, abychom zajistili, že citlivá data našich zákazníků nebudou zpřístupněna žádným útočníkům,“ řekl Henry Gillard, člen týmu, který se zabývá počítačovými incidenty v bankovnictví a platebních technologiích společnosti Metavante. „Proventia Network IPS GX6116 nás díky zabezpečení provozu přímo v jádře naší sítě zbavuje nutnosti obětovat výkon kritických podnikových aplikací i při zachování našich bezpečnostních priorit.“

Aplikace, které potřebují vysoký výkon, například internetová telefonie, fungují přímo v jádře sítě a vyžadují bezpečnostní řešení, které umožní vysokou průchodnost,  maximální škálovatelnost a nízkou dobu odezvy. Systém Proventia  Network IPS GX6116 byl vytvořen tak, aby vyhovoval těmto požadavkům:

  • propustnost 15 Gbps
  • kontrolu až do rychlosti 6 Gbps
  • ochranu napříč 8 síťovými segmenty
  • konfigurovatelnou dobu odezvy

Ochrana při zachování velmi vysoké rychlosti sítě dovoluje společnostem implementovat bezpečnost přímo do jádra sítě bez dopadu na výkon sítě. Ochranou osmi síťových segmentů předčí IBM ISS možnosti síťových ochran konkurenčních řešení. Toto řešení skýtá maximální variabilitu (škálovatelnost) a vysoký návrat investic do zabezpečení snížením počtu aplikací, které musí podniky zakoupit, aby dosáhly optimální ochrany. Konfigurovatelná doba odezvy umožňuje síťovým administrátorům regulovat výkon a akceptovatelnou míru rizika při výkonu jejich práce na rozdíl od předem stanoveného nastavení.

Proventia Network IPS GX6116 je vytvořena tak, aby s rezervou uspokojila všechny náročné požadavky na provoz síťového jádra a spolupracovala s vlastnostmi zákaznické architektury, což jí umožňuje její síťová výpočetní jednotka (NPU) šitá na míru vysokorychlostnímu zpracování síťových paketů. Taková architektura dovoluje systému Proventia Network IPS GX6116 oddělit úkoly při zpracování toku dat od úkolů kontroly dat, což dramaticky zvýší výkon a efektivitu proaktivní síťové ochrany.

Ve snaze vyhovět potřebám velkých podniků podporuje také IBM ISS GX6116 schopnost chránit nové generace telekomunikačních sítí, celulární páteřní sítě IP Multimedia Subsystem (IMS), VoIP systémů a hostitelského prostředí působením protokolu analytické technologie IBM ISS.

Portfolio produktové řady IBM Proventia je součástí integrovaného a unifikovaného zabezpečovacího prostředí. Produktová řada IBM Internet Security Systems, která je plně integrovaná do centralizovaného ovládacího panelu IBM Proventia Management SiteProtector maximalizuje ochranu a zjednodušuje řízení. Produkty řady Proventia v kombinaci s nabídkou služeb IBM Tivoli představují cestu k dokonalému zabezpečení podnikových systémů v plném rozshau.

IBM ISS poskytuje prostřednictvím svého ochranného prostředí Proventia vícevrstvou ochranu pro podniky od sítí až po jednotlivé pracovní stanice. Produkty IBM implementují rozsáhlé poznatky vývojového a výzkumného týmu IBM Internet Security Systems X-Force® a díky technologii IBM Virtual Patch poskytují zákazníkům ochranu ještě před tím, než k nějakému útoku vůbec dojde.

Váš názor Další článek: Radeon HD 2900 XT od Asusu: s vodníkem přímo od výrobce

Témata článku: Internet, Hudba, filmy, seriály, IBM, Tivoli, Nízká efektivita, Ochrana, Požadovaná rychlost, Velký dopad, Patch panely, Vysoká míra, Vysoká rychlost, Odezva, Vysoký výkon, Vysoké zabezpečení, Velká variabilita, Velká efektivita, Bezpečnostní riziko, Network, Rozsáhlá snaha, Ochranná vlastnost


Určitě si přečtěte

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 23

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

Kdyby dnes USA vypnuly GPS, možná byste si toho na mobilu ani nevšimli

** Satelitní navigaci jsme si zvykli říkat podle americké předlohy GPS ** Dnešní telefony ale používají také evropský, ruský a čínský systém ** Kdyby USA nyní vypnuly GPS, možná byste to ani nepoznali

Jakub Čížek | 48

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch