IBM ISS a kvadrantu lídrů

IBM ISS a kvadrantu lídrů

Atlanta/Brno, 20. srpna 2007 – Společnost IBM (NYSE: IBM) dnes oznámila výsledky hodnocení Magic Quadrant zpracovaného společností Gartner. Podle této zprávy se v prvním pololetí roku 2007 umístila divize Internet Security Systems (ISS) v kategorii amerických poskytovatelů řízených bezpečnostních služeb (MSSP – Managed Security Services Providers) v kvadrantu lídrů.

Dle zprávy společnosti Gartner jsou „lídři“ v oblasti MSSP ti dodavatelé, kteří mají „výrazný podíl na povědomí mezi společnostmi, které hledají silného hráče na poli poskytovatelů řízených bezpečnostních služeb, a současně se těší pozitivní odezvě na poskytované služby a výkon ze strany klientů společnosti Gartner.

Dodavatelé, kteří se v tomto hodnocení umístí v kvadrantu lídrů, představují zpravidla přednostní volbu pro podniky, které vyžadují častou interakci s MSSP, požadují hluboké znalosti, vyčerpávající poradenství, portálovou korelaci, podporu workflow a flexibilní reportování.“
Ze zprávy k hodnocení Magic Quadrant vyplývá dále následující: „Trh s řízenými bezpečnostními službami v Americe dosáhl v roce 2006 celkových tržeb okolo 500 milionů dolarů. V roce 2007 očekáváme nárůst o dalších 19 procent.“*

„Věřím, že umístění v kvadrantu lídrů v hodnocení Magic Quadrant společnosti Gartner dokládá, že IBM ISS dokáže plnit požadavky svých klientů, bez ohledu na stále rostoucí bezpečnostní rizika, kterým je třeba den co den čelit,“ řekl Jason Hilling, manažer prodeje podnikových služeb IBM Internet Security Systems. „Jako součást společnosti IBM přináší Internet Security Systems svým klientům komplexní proaktivní technologii zabezpečení, služby a výsledky výzkumu, které představují, ve spojení s rozsáhlým portfoliem společnosti IBM a jejími zkušenostmi, inovativním výzkumem a globálním dosahem, klíč ke spokojenosti klienta.“

IBM Internet Security Systems hledá kontinuálně nové cesty, jak splnit požadavky svých klientů. Od roku 2006 dosáhla IBM ISS následujících úspěchů:

  • Společnost položila základy bezpečnostních služeb na klíč uvedením virtuálního centra bezpečnostních operací (Virtual Security Operations Center, Virtual-SOC). Centrum Virtual-SOC bylo vytvořeno s cílem poskytnout zákazníkům službu umožňující implementaci zabezpečení virtuálně prakticky kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv si přejí, a to rychle a cenově výhodně.
  • Společnost představila služby Security Event and Log Management, které pomáhají společnostem splňovat náročné požadavky, aniž by musely čelit zvýšeným nákladům a prodlévám při implementaci, které jsou typické pro většinu bezpečnostně-informačních produktů či produktů pro řízení událostí na trhu.
  • Společnost rozšířila řadu řízených bezpečnostních služeb o službu Unified Threat Management (UTM), sdílený systém prevence nežádoucího průniku do sítě (IPS) a sdílený firewall. Tyto služby, které si kladou za cíl snížit náklady a zjednodušit proces pořizování, údržby a správy zabezpečení, jsou primárně určeny pro malé až středně velké společnosti nebo dislokované kanceláře větších společností.
  • Společnost zařadila do svého portfolia novou službu věnovanou zabezpečení elektronické pošty. Tato nová služba byla vytvořena s cílem pomoci malým až středně velkým společnostem čelit hrozbám přicházejícím prostřednictvím elektronické pošty, jako jsou spam, viry, phishing, nekorektní obsah zprávy a úniky dat. Služba funguje zcela transparentně bez významných investic nebo potřeby instalovat jakýkoliv hardware či software.
  • Společnost vylepšila vlajkovou loď svého portfolia, produktovou řadu systému proti nežádoucím průnikům, jak pro účely nasazení v malých až středně velkých firmách, tak v případě těch největších společností.

Prostřednictvím řízených bezpečnostních služeb (MSS – Managed Security Services) poskytuje IBM ISS svým zákazníkům vyčerpávající rozsah služeb správy bezpečnostních technologií, včetně firewallů, systémů prevence průniku do sítě, sjednocený systém správy hrozeb (UTM) či správy zabezpečení událostí, zranitelností, e-mailu a webu. IBM ISS rovněž poskytuje svým zákazníkům řízené služby ochrany, které jako jediné garantují záruku vrácení peněz.

Ve spojení s IBM ISS Professional Security Services nabízí MSS tým také konzultace, poradenství a služby týkající se nouzových situací, výsledky činnosti výzkumného a vývojového týmu IBM X-Force nevyjímaje. Kromě podpory vlastních bezpečnostních nástrojů nabízí IBM ISS také správu produktů třetích stran, které pomohou maximalizovat investice zákazníků do jejich stávající infrastruktury zabezpečení.

Řízené bezpečnostní služby doplňují produktovou řadu IBM ISS Proventia, vícevrstvé řešení zabezpečení, které chrání před útoky přicházejícími ze stanic i sítě ještě předtím, než mohou negativně ovlivnit chod firmy.

Váš názor Další článek: Nedávné velké aktualizace Windows Vista jsou už na Windows Update

Témata článku: Hardware, Internet, IBM, Následující rok, Přicházející zákazník, Jason, Nový únik, Řízení, Následující den, Atlanta, Celkový únik, Magic, Bezpečnostní služba, Častá operace, Malý tým, Velké portfolio, Bezpečnostní společnost


Určitě si přečtěte

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 120

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch