IBM Internet Security Systems rozšiřuje špičkovou proaktivní ochranu o dálkovou kontrolu segmentů datové sítě

Praha – 5. dubna 2007 – IBM (NYSE: IBM) dnes oznámila rozšíření technologie prevence nežádoucích průniků do počítačových sítí, vyvinuté svou divizí Internet Security Systems (ISS), o vzdálené ovládání segmentů sítě, a to prostřednictvím nového, cenově dostupného, produktu řady IBM Proventia Network Intrusion Prevention System (IPS).
IBM Internet Security Systems rozšiřuje špičkovou proaktivní ochranu o dálkovou kontrolu segmentů datové sítě

Prostřednictvím doplňku Proventia Network IPS GX3002 zajistí IBM komplexní ochranu ještě před možným ohrožením v oblasti podnikových datových sítí. GX3002 je určen pro ochranu jednotlivých segmentů až do propustnosti 10 megabitů za sekundu (Mb/s) a ochranu klientských stanic. Toto řešení napomůže zajistit vysokou dostupnost sítě.

„IBM ISS chápe, že škálovatelnost představuje pro zákazníky klíčovou složku komplexní sady předvoleb pro jejich podnikové potřeby,“ řekl Rob Ayoub, Industry Manager, Network Security u firmy Frost & Sullivan. „Tento nenákladný doplněk, potřebný k prevenci nežádoucích průniků do sítě, rozšiřuje výkon platformy o proaktivní schopnosti ochrany v široké paletě firem a dává velkým společnostem možnost cenově dostupné a přitom efektivní ochrany segmentů sítě před útokem.“

Proventia Network IPS GX3002 přináší ochranu pro vzdálené segmenty sítě, jako jsou například malé pobočkové kanceláře nebo kritické koncové body včetně bankomatů, prodejních míst a samoobslužných stánků, které se stávají stále častějším cílem pro internetové útoky. Až do současnosti měly k dispozici společnosti, které potřebovaly ochranu podobných míst, jen omezenou nabídku IPS. Tento produkt poskytuje stejné robustní ochranné vlastnosti, které nacházíme v ostatních produktech IPS Proventia Network, avšak nyní i u odloučených pracovišť a za dostupnou cenu.

„Již dávno jsou pryč doby, kdy stačil  k zabezpečení podnikové sítě firewall a antivirové řešení,“ řekl Greg Adams, Business Line Executive, Network Solutions ve společnosti IBM Internet Security Systems. „V dnešním hektickém obchodním prostředí potřebují nové aplikace, ale i zaměstnanci a partneři, rychlý přístup do všech částí počítačové sítě. Z této skutečnosti však naneštěstí on-line útočníci těží, otvírají si přístup a nutí tak společnosti implementovat v rámci své datové sítě silná bezpečnostní řešení na všech svých zranitelných místech.“

Na rozdíl od konkurenčních nabídek IPS produktů je IBM Proventia součástí unifikovaného bezpečnostního prostředí. Kompletní produktová řada IBM Internet Security Systems je integrovaná prostřednictvím centrální ovládací konzoly IBM Proventia Management SiteProtector™, která je předurčena k maximální ochraně a jednoduchému ovládání. Zákazníci si také mohou vybrat systém Proventia Network IPS, který je možné nechat chránit službami IBM Managed Security Services.

Díky platformě Proventia poskytuje IBM ISS firmám komplexní ochranu na všech úrovních, sítí počínaje a uživatelskými stanicemi konče.
Začleněním výsledků práce výzkumného a vývojového týmu IBM X-Force® a unikátní technologie IBM Virtual Patch® do svých produktů docílila společnost IBM komplexního řešení, které chrání zákazníky ještě dříve, než může dojít k on-line ohrožení jejich aktiv.

Témata článku: Internet, IBM, Omezená schopnost, Ochrana, Frost, Vzdálené místo, Adams, Network, Dostupné místo, Ochranná vlastnost, Network Solutions, Bezpečnostní složka

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje