IBM dodává nové výkonné systémy pro ukládání dat podniků střední velikosti

IBM System Storage N5000 Series míří do nejrychleji rostoucího segmentu ukládání dat.
IBM dodává nové výkonné systémy pro ukládání dat podniků střední velikosti

Společnost IBM představila novou řadu síťových systémů pro ukládání dat IBM® System Storage™ N5000 navržených tak, aby pomohly zákazníkům z řad středně velkých podniků podstatně snížit celkové náklady na jejich vlastnictví, a to zvláště u těch firem, jež provozují distribuované sítě ve vzdálených pobočkách.

Řada N5000 představuje již druhou nabídku, jež vyústila z partnerství IBM se společností Network Appliance, ohlášeného v dubnu 2005. Poskytuje řešení pro ukládání dat, které je připojené do počítačové sítě (Network Attached Storage, NAS). Je určeno pro podniky malé až střední velikosti a má jim pomoci pokrýt potřeby ukládání dat, včetně zajištění mimořádně rychlého přístupu ke klíčovým podnikovým datům, zálohování z disku na disk a scénáře uchování dat i jejich archivace s využitím technologie zabraňující smazání či přepisu dat (WORM).

IBM System Storage N5200 a IBM System Storage N5500 podporují kombinaci až 30 vyspělých softwarových funkcí, a sice od úplné správy systému a správy ukládání dat až po řešení zotavení  v případě výpadku a řešení zálohování.

Řada N5000 se hodí pro malá datová centra a pro vzdálené regionální pobočky. Podnikům se vzdálenými kancelářemi a pobočkami v rozličných lokalitách může toto řešení pomoci zvýšit spolehlivost a zajistit nepřetržitý provoz. Softwarová výbava poskytuje prvky vysoké dostupnosti díky nabídce centralizovaného zálohování z disku na disk, a dále řešení zotavení  při výpadku pro ty organizace, jež požadují nasadit cenově efektivní prostředí s ochranou dat.

Systém N5000 zvyšuje dostupnost dat a zjednodušuje operace jejich zálohování a obnovy díky nasazení centralizovaného zálohování využívajícím jednotnou metodologii. Požadavky na správu datových pásek a správu vzdálených systémů se tím výrazně snižují. Systém rovněž podporuje prostředí s aplikacemi náročnými na intenzivní zpracování dat, jakými jsou databázové aplikace, data warehousing, spolupráce pracovních skupin a systém zasílání zpráv (messaging).

Řada N5000 je navržena tak, aby poskytla zákazníkům přístup k jejich současným investicím do úložných systémů prostřednictvím nejužívanějších přístupových protokolů, včetně NAS, iSCSI pro IP SAN a protokolu FCP pro prostředí Fiber Channel SAN. Podporuje prostředí NAS, IP SAN a FC SAN a současnou či oddělenou práci v nich podle potřeb zákazníků.

Produkty IBM System Storage N5200 a N5500 se liší pouze v prvcích a schopnostech vysoké dostupnosti, škálovatelnosti a výkonu. IBM plánuje jejich uvedení na trh začátkem prosince 2005, a to v modelech jak s jednoduchým, tak i duálním řadičem..

O společnosti IBM
Společnost IBM je největším výrobcem IT produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět.
K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.
Další činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

Váš názor Další článek: Staré SETI@home končí, přeinstalujte si včas vaši aplikaci novější verzí

Témata článku: IBM, Storage, Malá dostupnost, Malá spolehlivost, Náročná operace, Náročné prostředí, Ukládání

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší