IBM a Sanyo představují prototyp palivového článku pro notebooky ThinkPad

IBM a SANYO Electric oznámily plány prototypu miniaturního palivového článku na bázi methanolu pro notebooky IBM ThinkPad. V závislosti na posledním pokroku v oblasti palivových článků, které zvýší životnost baterií notebooků, IBM a SANYO společně vyvinuly základní model palivového článku. S ohledem na design notebooků společnosti vytvořily prototyp systému palivového článku, který může zajistit napájení současných a budoucích modelů ThinkPad po dobu až osm hodin na jednu náplň.
IBM a Sanyo představují prototyp palivového článku pro notebooky ThinkPad

Na rozdíl od ostatních prototypů, které vyžadují kvůli zapracování palivového článku změnu designu výrobku, systém navržený společností SANYO je kompatibilní s většinou současných modelů notebooků ThinkPad, bez nutnosti změny designu notebooku – což dokazuje odolnost interní architektury zdroje notebooků ThinkPad.

"Existuje mnoho firem, které vyvíjejí palivové články pro PC a mobilní počítačová zařízení, avšak teprve kombinace prvotřídních notebooků ThinkPad a vedoucí pozice společnosti SANYO na poli technologií odstartuje další výzkum a vývoj na tomto poli," sdělil Peter Hortensius, viceprezident PC divize IBM.

Vývojářský tým divize osobních počítačů IBM, specializovaný na řadu ThinkPad, se zaměřil na nové vlastnosti užití modelů pro palivové články v oblasti mobilních počítačů, například dokovací stanice určené pro použití v kancelářích a větší rozšíření notebooků i v lokalitách, které nemají přístup k tradičním zdrojům energie.

„SANYO, jakožto vedoucí světová společnost v oblasti nabíjecích baterií, podnikla výzkum a vývoj palivových článků. Jsem hrdý, že jsme v úzké spolupráci právě s IBM vytvořili inovativní systém palivového článku ve spojení s architekturou notebooků ThinkPad,“ řekl Mitsuru Homma, Group Executive skupiny pro řešení napájení, ze společnosti SANYO. „Toto je zcela nový koncept, který využívá jak miniaturních palivových článků, tak nabíjecích baterií. Tento hybridní systém umožňuje uživateli efektivně pracovat s notebooky IBM ThinkPad po delší dobu ve srovnání se systémy založenými pouze na palivovém článku a zároveň poskytuje pohodlí bezdrátového AC prostředí.“

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb. K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Váš názor Další článek: Mozilla Firefox 1.0.3 opravuje devět bezpečnostních chyb

Témata článku: Notebooky, IBM, Thinkpad, Zdroje energie, Inovativní technologie, Hybridní notebook


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 39

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky