IBM a Red Hat přicházejí s novou iniciativou pro migraci ze Solaris na Linux

Více než dvacet předních nezávislých dodavatelů softwaru pro společnosti se sídlem na Wall Streetu převádí jejich aplikace z platformy Solaris na Linux provozovaný na systémech IBM eServer. Společnosti IBM a Red Hat oznámily zavedení migračního programu určeného pro přechod z platformy Solaris na linuxové servery a obsahujícího “Solaris to Linux Migration Factory”, doplňková řešení a podporu nabídky vytvořené za účelem pomoci zákazníkům při migraci ze Solarisu na multiplatformní linuxové servery.
IBM a Red Hat přicházejí s novou iniciativou pro migraci ze Solaris na Linux

Podpora IBM Systems & Technology Group pro kvalifikované zákazníky poprvé obsahuje předplacenou službu spojenou s migrací, která zákazníkům nebude účtována a pomůže jim získat odpovědi na složité otázky a zároveň stanovit správnou strategii přechodu na Linux. Když je posudek dokončen a zákazník se rozhodne, že chce s migrací pokračovat, přichází na řadu Migration Factory IBM.

Společnost IBM ukončila více než 500 HP/UX a Solaris – AIX zákaznických migrací od začátku roku 2004 a svým oznámením nyní tuto znalost a zkušenost dává k dispozici většímu množství zákazníků hodlajících migrovat na Linux. Služba umožní zákazníkům ve všech oborech rychlejší migraci do prostředí Linux a zahrnuje i společnosti na Wall Street a v sektoru finančních služeb.

Společnost IBM také oznámila, že další vlna 22 nezávislých dodavatelů softwaru (ISV) pro odvětví finančních služeb se od minulého roku zavázala portovat celkem 48 aplikací ze Solarisu na Linux na platformě IBM eServer. Z toho je 33 k dispozici již dnes. IBM loni na základě rozhovorů s 23 předními společnostmi z Wall Street určilo celkem 24 nezávislých dodavatelů softwaru a 58 aplikací, které jsou pro přechod ze Solarisu na Linux nejvýznamnější.

“Migrace ze Solarisu na Linux není v IBM ničím novým. Ve skutečnosti od doby, kdy IBM začalo podporovat Linux odhadujeme, že více než 3 000 z našich přibližně 12 000 zakázek pro linuxové zákazníky tvořily právě migrace z prostředí Solaris na Linux,” řekl Scott Handy, celosvětový vicepresident pro Linux IBM.

Váš názor Další článek: Computex: Dvoujádrové Athlony 64 X2 na trhu - drahé, ale výkonné

Témata článku: IBM, Linux, Solaris, Nejvýznamnější dodavatel, Migrace, Wall Street, Scott, Handy


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF