IBM a Ministerstvo školství, výzkumu a mládeže budou podporovat zavádění linuxových řešení v Rumunsku

IBM a Ministerstvo školství, výzkumu a mládeže společně otevřely středisko Linux Competency Center, které má podporovat zavádění Linuxu v Rumunsku.
IBM a Ministerstvo školství, výzkumu a mládeže budou podporovat zavádění linuxových řešení v Rumunsku

IBM a Ministerstvo školství, výzkumu a mládeže otevřeli středisko Linux Competency Center na Polytechnické univerzitě Bukurešť. Jedná se o investici IBM v hodnotě více než 1,5 miliónu dolarů a první investici takového rozsahu, jakou v Rumunsku učinila zahraniční IT společnost.

 

Linux Competency Center má za úkol pomáhat zákazníkům z akademického, státního i podnikatelského sektoru plně využívat spolehlivost, přenosnost, flexibilitu a nižší celkové náklady, jež Linux nabízí.

 

Jako úplná hardwarová a softwarová infrastruktura má Linux Competency Center poskytovat prostředí pro simulaci praktických scénářů, povzbuzovat vývoj aplikací a řešení, usnadňovat portování existujících aplikací na Linux, poskytovat podporu, poradenství, školení a certifikace linuxových produktů a řešení. Centrum se nachází v prostorách Polytechnické univerzity Bukurešť a používá špičkové technologie IBM, jež poskytují integrované linuxové prostředí pro testování, vývoj a implementaci složitých řešení pro státní správu, vysoké školství nebo velké podniky i specifických řešení pro malé a středně velké firmy.

 

Ve středisku Linux Competency Center je k dispozici následující hardware IBM: systém IBM eServer zSeries 800, RISC/UNIX server IBM eServer pSeries 630, dva clustery IBM eServer xSeries 345, systém pro ukládání dat IBM TotalStorage ESS (Shark) s diskovou kapacitou 600 GB a 25 grafických pracovních stanic IBM IntelliStation. IBM zajistilo také propojovací vybavení Cisco (směrovač, firewall, přepínače atd.), nepřerušitelné zdroje napájení a klimatizaci.

 

IBM zároveň poskytuje licence na infrastrukturní software (middleware) pro nainstalovaná zařízení, například WebSphere, DB2, Lotus a Tivoli. Ve středisku jsou tak k dispozici veškeré možnosti integrace, databázových operací, týmové spolupráce, správy systémů a prosazování přísných zásad zabezpečení.

 

Kromě nainstalovaných hardwarových a softwarových technologií vyčlenilo IBM pro práci ve středisku své linuxové odborníky. Univerzita prostřednictvím internetu propojí bukurešťské středisko s obdobnými středisky IBM po celém světě, která pomáhají zákazníkům, obchodním partnerům a výrobcům softwaru vytvářet spolehlivá a cenově výhodná řešení pro zákazníky a partnery v oblasti státní správy, vysokých škol a byznysu. Další informace o nových linuxových centrech IBM a o existujících integračních centrech najdete na webové adrese www.ibm.com/linux.

 

„Domníváme se, že toto středisko vytvořené v partnerství s Ministerstvem školství, výzkumu a mládeže, rychle usnadní vývoj nových linuxových řešení pro státní správu, akademickou obec a komerční zákazníky v Rumunsku. Středisko také poskytne místním dodavatelům technologií příležitost hrát významnou roli v celosvětové linuxové komunitě,“ řekl Vladimir Aninoiu, ředitel IBM Romania.

 

„IBM, největší společnost v oblasti informačních technologií na světě, je v kontextu rozšiřování Evropské Unie první firmou, která v Rumunsku zahajuje tak širokou spolupráci. Věřím, že středisko přispěje k rozvoji užšího vztahu mezi školstvím a průmyslem a poskytne studentům na fakultě přístup k nejnovějším technologiím a certifikacím,“ řekl Alexandru Athanasiu, ministr školství, výzkumu a mládeže.

 

###

 

 

Tiskové oznámeníO společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

 

 

 

Váš názor Další článek: Microsoft nabízí software pro spolupráci Windows a Linuxu zdarma

Témata článku: Linux, IBM, Green, Romania, Shark


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky