I ochrana uložených dat je důležitá

I ochrana uložených dat je důležitá

Praha, 7. června 2007 — Na konferenci InfoSecurity Europe konané v letošním roce se IT manažeři a šéfové informačních úseků CIO měli možnost seznámit s nejnovějšími a velmi komplexními metodami ochrany informací, kterými počítačové odvětví reaguje na útoky hackerů, virů a podvodníků. Při identifikaci uživatelů a správě přístupů k citlivým datům se začíná využívat autentizace pomocí dvou klíčů a jiné vyspělé metody.

Dodavatelé informačních systémů však nemohou nabízet pouze tyto pokročilé bezpečnostní technologie. Mnoho organizací se totiž stále ještě potýká se základními problémy a takové moderní inovace prostě nejsou schopné vstřebat. Průzkum provedený v průběhu roku 2006 společností Hitachi Data Systems ukázal, že čtvrtina společností stále nemá zavedený auditovaný proces správy hesel a 30 % nemá klasifikační systém pro ochranu dat.

Průzkum dále ukázal, že téměř polovina (43 %) dotazovaných společností nemá zavedenou žádnou politiku pro zabezpečení dat na mobilních zařízeních, jako jsou telefony, notebooky a personální digitální asistenty a 36 % podniků nemá ani závazná pravidla pro mazání dat.

Všechny společnosti bez ohledu na jejich současnou bezpečnostní strategii by měly přistupovat k ochraně systémů a dat komplexně v rámci celého IT prostředí. Vedle nezbytného zabezpečení přístupu k aplikacím a databázím je třeba věnovat pozornost i uloženým datům. Pro mnoho organizací je uchovávání podrobností o zákaznících a historie kontaktů životně důležitou součástí jejich činnosti. Jejich ochrana by měla mít při budování bezpečnostní strategie stejné priority.

Témata článku: Notebooky, Počítačová historie, Stejná strategie, Asistent, Digitální asistent, Základní identifikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?