Hyundai dala přednost Solid Edge před Catia

HYUNDAI MOTOR COMPANY (HMC) je hlavním výrobcem automobilů v Koreji, který zahrnuje značky Hyundai a Kia. Firma zaměstnává 50 000 lidí po celém světě a prodává auta ve 166 zemích. Skupina také obsahuje více než dva tucty dceřiných společností a poboček.
Hyundai dala přednost Solid Edge před Catia

Historie: Hlavním CAD systémem společnosti HCM je software Catia, nicméně v roce 1998 oddělení pro automatizaci, které se stará o konstrukci přípravků a automatizačních linek, koupilo a začalo používat program Solid Edge.

Hlavní úkol byl převod dat z Catie do Solid Edge, což vedlo ke ztrátě dat a horší práci s plochami.

V roce 2002 společnost provedla důkladný srovnávací test obou CAD systémů. Solid Edge prokázal v testu vysokou funkčnost a schopnost kvalitního zpracování velkých sestav, a díky tomu byl vybrán k trvalému používání ve firmě.

Vylepšení pro práci s plochami, nová funkčnost Rapid Blue, překladač Catia souborů společnosti Radial Soft a další aplikace od Voyager partnerů dostaly Solid Edge na přijatelnou úroveň.

Po rozšíření programu Solid Edge uvnitř HMC, firma plánuje jeho využití při spolupráci s dodavateli. Schopnost programu Solid Edge, pracovat s velkými sestavami, je klíčová zvláště ve fázi dokončování konstrukce montážní linky, kdy sestavu může tvořit až 70 000 dílů.

U sestav hraje také důležitou roli využití knihoven dílů. Společnost HMC například využívá knihovny pneumatických válců od korejských dodavatelů FESTO a SMC, kteří je modelují pomocí Solid Edge.

Témata článku: Software, Festo, Rapid, Voyager, Srovnávací test, Důležitá role, Velký test, Hlavní dodavatel, Hlavní role, Klíčová role, Velká role

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • cad man 18. 8. 2007 21:18:51
    ahaá
Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?