Hybridní konference DevFest 2021 odstartuje v pátek 26. listopadu 2021

Celorepublikový tým zkušených dobrovolníků z komunit GUG.cz a TechMeetup Ostrava spojil síly v organizaci letošního DevFestu. Konference nejen od vývojářů, nejen pro vývojáře, která má v České republice dlouholetou tradici a formát blíže festivalu, letos bude probíhat netradičně v českém jazyce a v hybridní formě.

Na 200* účastnic a účastníků se sejde v Ostravském sále GONG a letošní program se bude streamovat pro závazně registrované uživatele na webu www.devfest.cz. Hlavním partnery pro letošní rok jsou společnosti Google, CertiCon. Stora Enso, Y Soft, JetBrains, Quadient a SDE.

“Devfest 2019 byl komunitní událostí roku, která se mohla rovnat komerčním konferencím. Dokonce si konferenci přijel natočit globální tým z Googlu,” vysvětluje Filip Goszler, CEO GUG.cz. “Pandemie nám znemožnila uspořádat ročník 2020, za poslední rok a půl jsme ale získali zkušenosti s pořádáním online i hybridních akcí a hodláme je na Devfestu 2021 zúročit,” dodává Goszler.

Současně se budou odehrávat veřejná společná vysílání hlavního streamu v Brně, Praze a dalších městech České republiky. Uspořádat vlastní sledování konference bude snadné i pro školy, místní komunity nebo laickou veřejnost - tým expertních dobrovolníků z GUG.cz nabídne organizátorům DevFest.cz Connect materiály, návody i technickou pomoc. Jako odměnu za uspořádání lokálního vysílání s doprovodným programem nabízíme pro tento typ odběru registraci na DevFest stream zcela zdarma.

Odbornou záštitu k výběru řečníků letos přebírá TechMeetup - účastníci se mohou těšit na čistě vývojářská témata nebo na podnikatelské a manažerské dovednosti. Miroslav Minárik vysvětlí, jak v LMC pracují s dostupností serverů s databázemi Postgresql, Jakub Malina z Mixitu ukáže, že i výrobní linka se dá naprogramovat na Ruby on Rails a Tom Janků předvede, jak vypadá agilní transformace vývojářských procesů v České spořitelně.”Tradiční workshopy jsme posunuli na den před Devfestem. Účastníci se tak mohou registrovat na workshopy a zároveň druhý den uvidí všechny přednášky, které jsou tentokrát pouze v jedné časové lince,” říka Danny Macho, hlavní organizátor letošního Devfestu. 

“Společnost Google dlouhodobě podporuje komunity vývojářů a fanoušků technologií a Devfest je pro nás vyvrcholením komunitní sezóny po celém světě. Těší mě, že ani pandemie nevzala české technologické komunitě chuť pořádat vzdělávací akce pro veřejnost,” říká Pavlína Fojtíková, Product Marketing Manager, Google.

Pro více informací, registrace, koupi vstupenek a odběr novinek navštivte www.devfest.cz.


*V případě změn vládních opatření souvisejících s pandemií koronaviru budeme počet offline vstupenek upravovat. Vyplatí se koupit vstupenku co nejdříve. Pokud dojde k omezení počtu lidí na akci, budeme se řídit pořadím nákupu vstupenky / registrace. V případě, že zaplatíte za offline akci a z důvodů pandemických opatření Vás nebudeme moci uvítat osobně, vrátíme Vám rozdíl ceny mezi online a offline vstupenkou. Možnost konferenci sledovat Vám tedy zůstane v každém případě.

Další článek: Vy a počítač: Noční režim obrazovky používají dvě třetiny z vásVýrobce toustovačů zkusil mobil a vyšel z toho sympatický pětipalcový kompakt
Jan Láska
Kompaktní velikostStřední třídaKuriozita
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

Přehled programů. Využijte naplno potenciál formátu PDF

PDF je nejuniverzálnější dokumentový formát, přitom ne každý s ním umí pracovat. Když do něj úředníci skenují křivě vytisknuté dokumenty, popírají jeho smysl. Vybrali jsme šest aplikací, které vás naučí PDF využívat efektivně.

Stanislav Janů
PDFSoftware
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály