Hudební pirátství kvete i v Asii

Praha, 19.července, 2007 – Hudební pirátství zůstává v Asii trvalým problémem. Vyplývá ze studie vypracované společností Branded, MTV a Synovate, která byla zveřejněna na asijsko-pacifickém hudebním fóru 2007 Music Matters konaném v Hong Kongu.

Ve výzkumu, který zkoumal hudební zvyklosti a postoje mladých Asiatů žijících ve městech, se Synovate dotazoval 3 857 respondentů mezi 15 a 34 lety v Číně, Hong Kongu, Indii, Indonésii, Koreji, Malajsii, Filipínách, Singapuru, Tchaj-wanu a Thajsku.

Craig Harvey, ředitel mediálního výzkumu Synovate pro oblast Asie a Pacifiku řekl, že spolu s rozšiřováním digitálních technologií představuje hudební pirátství trvalou výzvu pro asijské organizace působící v hudebním průmyslu.

„Tato studie ukazuje, že jedna čtvrtina dotazovaných asijských spotřebitelů si za uplynulý měsíc stáhla a uložila písničku z Internetu, aniž by za ni zaplatila. 18 % z nich pak použilo program na sdílení hudby s ostatními,“ řekl.

„Zdá se také, že spotřebitelé podceňují rozsah problému pirátství. 47 procent tázaných respondentů věří, že hudební průmysl odvádí dobrou práci při chránění duševního vlastnictví umělců.“

Ne vždy ale byly výsledky pouze negativní. Online hudba totiž také nabízí příležitosti pro průmysl v Asii.

„Mnohem pozitivnějším ukazatelem je relativně zdravých 14 % zkoumaných spotřebitelů, kteří za staženou hudbu za poslední měsíc zaplatili. Pouze jedna pětina z nich (21 %) také nakoupila hudbu v kamenném obchodě, což ukazuje, že web otevírá celý nový trh hudebních konzumentů napříč Asií,“ dodal Harvey.

Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: , , , , ,