Huawei patří mezi 15 nejinovativnějších společností světa

Huawei patří mezi 15 nejinovativnějších společností světa

Společnost Huawei se umístila na 13. místě v žebříčku nejinovativnějších světových společností pro rok 2016. Žebříček každoročně zveřejňuje Fast Company, respektované byznys médium zaměřené na inovace a technologie. Huawei je mezi top 50 nejinovativnějšími společnostmi světa již potřetí. Za poslední dekádu společnost investovala do R&D více než 30,7 miliard dolarů, přičemž výzkumu a vývoji se věnuje 45 % zaměstnanců Huawei.

Díky odborným znalostem v oblasti mobilních sítí a zařízení a rozšiřujícímu se portfoliu partnerů i klientů se společnost Huawei etablovala jako přední světový poskytovatel řešení v oblasti ICT a třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě.

Huawei pokračuje v závazku přicházet s inovacemi prostřednictvím R&D:

  • Jedna z mála velkých technologických společností, která pravidelně věnuje více než 10 % svých příjmů na výzkum a vývoj.
  • Výdaje Huawei na R&D dosáhly v roce 2014 6,6 miliardy dolarů. V součtu vynaložila společnost za poslední dekádu (2005-2014) více než 30,7 miliardy dolarů na R&D.
  • 45 % zaměstnanců Huawei se podílí na R&D.
  • Podle Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) je Huawei celosvětovým lídrem v oblasti mezinárodních patentových registrací.
  • Huawei spolupracuje s globálními inovátory prostřednictvím 16 R&D center a 36 sdílených inovačních center po celém světě, včetně USA, Německa, Švédska, Velké Británie, Francie, Itálie, Ruska, Indie a Číny.

„Je pro nás opravdu ctí získat od Fast Company uznání za naše úsilí v oblasti inovací," uvedl Ryan Ding, Executive Director and President of Products and Solutions. „V Huawei jsme zavázání budovat lépe propojený svět a inovace jsou jedním z našich základních principů. Toto ocenění je pro nás potvrzením, že inovace, které se snažíme sdílet s celým světem, budovat jimi lepší společnost a spojovat nespojené, nezůstaly bez povšimnutí."

„Pokračující investice Huawei do výzkumu a vývoje jsou chloubou společnosti," sděluje Peter Jarich, viceprezident v Current Analysis. „Za tempem růstu, které by mohli závidět téměř všichni konkurenti, stojí konzistentní proud prozákaznicky orientovaných inovací a vedoucí pozice v oblasti technologií, jejichž význam ještě poroste v souvislosti s urychlením síťového vývoje.“

„Vodafone v souvislosti s přímými investicemi do inovací a výzkumu rovněž spolupracuje se svými partnery na vývoji nových technologií. Součinnost s Huawei v tomto směru pomáhá zvětšovat naše in-house R&D kapacity a umožňuje nám poskytovat zákazníkům po celém světě lepší služby,“ říká Matt Beal, Director of Architecture and Innovation ze společnosti Vodafone.

Seznam nejinovativnějších firem 2016 podle Fast Company lze najít na: http://www.fastcompany.com/most-innovative-companies

Pro více informací navštivte consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Vyšel nový Firefox 45: vylepšené našeptávání a konec skupin karet

Témata článku: Mobilní telefony huawei, Company, Matt, Mobilní telefony od vodafonu, Patentové portfolio, Fast

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší