Huawei patří mezi 15 nejinovativnějších společností světa

Huawei patří mezi 15 nejinovativnějších společností světa

Společnost Huawei se umístila na 13. místě v žebříčku nejinovativnějších světových společností pro rok 2016. Žebříček každoročně zveřejňuje Fast Company, respektované byznys médium zaměřené na inovace a technologie. Huawei je mezi top 50 nejinovativnějšími společnostmi světa již potřetí. Za poslední dekádu společnost investovala do R&D více než 30,7 miliard dolarů, přičemž výzkumu a vývoji se věnuje 45 % zaměstnanců Huawei.

Díky odborným znalostem v oblasti mobilních sítí a zařízení a rozšiřujícímu se portfoliu partnerů i klientů se společnost Huawei etablovala jako přední světový poskytovatel řešení v oblasti ICT a třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě.

Huawei pokračuje v závazku přicházet s inovacemi prostřednictvím R&D:

  • Jedna z mála velkých technologických společností, která pravidelně věnuje více než 10 % svých příjmů na výzkum a vývoj.
  • Výdaje Huawei na R&D dosáhly v roce 2014 6,6 miliardy dolarů. V součtu vynaložila společnost za poslední dekádu (2005-2014) více než 30,7 miliardy dolarů na R&D.
  • 45 % zaměstnanců Huawei se podílí na R&D.
  • Podle Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO) je Huawei celosvětovým lídrem v oblasti mezinárodních patentových registrací.
  • Huawei spolupracuje s globálními inovátory prostřednictvím 16 R&D center a 36 sdílených inovačních center po celém světě, včetně USA, Německa, Švédska, Velké Británie, Francie, Itálie, Ruska, Indie a Číny.

„Je pro nás opravdu ctí získat od Fast Company uznání za naše úsilí v oblasti inovací," uvedl Ryan Ding, Executive Director and President of Products and Solutions. „V Huawei jsme zavázání budovat lépe propojený svět a inovace jsou jedním z našich základních principů. Toto ocenění je pro nás potvrzením, že inovace, které se snažíme sdílet s celým světem, budovat jimi lepší společnost a spojovat nespojené, nezůstaly bez povšimnutí."

„Pokračující investice Huawei do výzkumu a vývoje jsou chloubou společnosti," sděluje Peter Jarich, viceprezident v Current Analysis. „Za tempem růstu, které by mohli závidět téměř všichni konkurenti, stojí konzistentní proud prozákaznicky orientovaných inovací a vedoucí pozice v oblasti technologií, jejichž význam ještě poroste v souvislosti s urychlením síťového vývoje.“

„Vodafone v souvislosti s přímými investicemi do inovací a výzkumu rovněž spolupracuje se svými partnery na vývoji nových technologií. Součinnost s Huawei v tomto směru pomáhá zvětšovat naše in-house R&D kapacity a umožňuje nám poskytovat zákazníkům po celém světě lepší služby,“ říká Matt Beal, Director of Architecture and Innovation ze společnosti Vodafone.

Seznam nejinovativnějších firem 2016 podle Fast Company lze najít na: http://www.fastcompany.com/most-innovative-companies

Pro více informací navštivte consumer.huawei.com/cz nebo huaweidevice.cz

Témata článku: Patentové portfolio, Company, Fast, Matt, Mobilní telefony huawei, Mobilní telefony od vodafonu

Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky