HSBC otevírá síť virtuálních konferenčních místností

HSBC otevírá síť virtuálních konferenčních místností

HSBC oznamuje otevření nové interní sítě konferenčních místností, které umožní jednat na dálku způsobem, jakoby všichni účastníci byli osobně přítomni. Při využití moderní audiovizuální technologie pod názvem Cisco TelePresence jsou konferenční místnosti propojeny v reálném čase a komunikace mezi účastníky z různých destinací, které mohou být vzdáleny tisíce kilometrů, probíhá doslova tváří v tvář.

S obrazem v životní velikosti a prostorovým zvukem vytváří technologie Cisco Telepresence interaktivitu, přirozenost a stejnou komunikační zkušenost jako u skutečného osobního jednání.

„Naše současné konfereční prostředky sice poskytují významné zvýšení produktivity, ale nejsou náhradou osobních schůzek,“ prohlásil CIO skupiny HSBC, Ken Harvey. „Cisco Telepresence nám doslova umožní být v místnosti s ostatními kolegy z druhého konce světa, aniž bychom si museli balit kufry.”

HSBC konferenční prostory s technologií Cisco Telepresence budou nejprve k dispozici v šesti světových destinacích, a to konkrétně v Londýně, Chicagu, Hong Kongu, Mexico City, New Yorku a Dubaji. Místnosti jsou vybaveny speciálně navrženým stolem pro šest účastníků, zabudovanými kamerami, obrazovkami, osvětlením, reproduktory, mikrofony a projekčním zařízením.

Po každých 2000 nalétaných mílích je do ovzduší uvolněna jedna tuna oxidu uhličitého. Jedno konferenční jednání při použití technologie Cisco Telepresence pro tři zaměstnance, kteří by jinak museli cestovat z Hong Kongu do Chicaga, může HSBC ušetřit až 50 000 amerických dolarů za letenky a cestovní náklady.

Váš názor Další článek: WD Scorpio Blue – 500 GB pro notebooky

Témata článku: Reálné použití, Hong Kong, Londýn, Místnost, Mexico City, Mexico, Oxid, Chicago, Reálné využití, Kong, Oxid uhličitý, HSBC, Tuna, Nejprodávanější kamery na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 175

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů