HP zajistilo optimalizaci výkonu aplikací pro operátora Vodafone

HP zajistilo optimalizaci výkonu aplikací pro operátora Vodafone

Společnost HP oznámila rozšíření spolupráce s telekomunikačním operátorem Vodafone, který si vybral řešení HP Application Performance Management (APM) pro zlepšení výkonu aplikací a odezvy zákazníků.

HP bylo rovněž zařazeno na vedoucí pozici v nedávné zprávě organizace Ovum „Solution Guide: Application Performance Management”; umístilo se na špici srovnání Ovum APM Rainbow Map.(1) Ovum zdůraznila špičkové funkce řešení HP APM zejména v oblasti testování aplikačního výkonu a prediktivní analýzy.

Vodafone Irsko – největší irský poskytovatel komunikačních služeb – a J9 Technologies (channel partner HP) využívají softwarové moduly HP APM k proaktivnímu sledování výkonu své IT infrastruktury a aplikačních řešení, mezi něž patří hlavně cloudové a mobilní technologie.

„APM se rychle rozrůstá a má obrovský potenciál díky přechodu organizací na nové technologie z oblasti webových služeb, cloudu, mobilních řešení či virtualizace,“ řekl Michael Azoff, hlavní analytik společnosti Ovum pro oblast softwaru. „HP má bohatou historii v oblasti poskytování podnikových služeb a APM zde představuje stěžejní řešení. Úspěch řešení HP spočívá zejména v tom, že dokáže identifikovat stávající trendy a na trh rychle uvést špičkové produkty.“

Vodafone zvýšil kvalitu IT služeb a snížil náklady

Vodafone v Irsku využívá špičkové IT nástroje pro zajištění provozu kritických podnikových služeb – od návrhu až po dodání zákazníkům – pro více než 2,35 milionu „odběratelů“ v mobilních i fixních (pevných) sítích. IT oddělení Vodafonu ale donedávna využívalo různé nástroje a postupy, takže ztrácelo zbytečně mnoho času správou infrastruktury na úkor vývoje nových služeb.

K optimalizaci IT provozu si Vodafone vybral softwarové moduly HP APM pro sledování výkonu aplikací v tradičním, mobilním, virtuálním i cloudovém prostředí. Po 18 měsících od uvedení do provozu dosáhl Vodafone:

·Návratnosti investice o 300 %.

·Ročních úspor 769 237 dolarů, včetně odstoupení od využívání monitorovacích nástrojů třetích stran.

·Zvýšení spokojenosti zákazníků o 65 %.

·Zvýšení kvality služeb napříč celým svým produktovým portfoliem o 125 %.

„Naše IT oddělení bývalo označováno za zkostnatělé, reaktivní a příliš technologicky zaměřené,“ řekl Shane Gaffney, vedoucí IT oddělení irské pobočky Vodafonu. „Řešení HP APM nám umožnilo transformovat naše IT a přesunout se z pouhé provozní údržby systému k proaktivní správě výkonu aplikací.“

J9 Technologies zlepšila správu a spolehlivost aplikací

Společnost J9 Technologies je známa především jako poskytovatel specializovaných IT služeb velkým zákazníkům v Severní Americe. Nabízené služby zahrnují vývoj aplikací, jejich implementaci, hostování a poskytování softwarových řešení jako služeb (Software as a Service, SaaS). Aby J9 Technologies dokázala maximalizovat efektivitu svých IT služeb a dále vylepšit výkon aplikací i jejich dostupnost zákazníkům, potřebovala software, který zajistí hloubkovou diagnostiku aplikací, špičkovou správu IT prostředí a sledování chyb.

Jako nejvhodnější řešení si J9 Technologies vybrala HP APM. Umožňuje jí dosáhnout lepší spolupráce týmů pro zákaznické operace a vývoj aplikací, a naplno využívat nástrojů DevOps(2), které výrazně usnadňují testování aplikací a identifikaci klíčových výkonnostních parametrů, sledovaných v rámci komplexního monitoringu. Operační týmy tak mohou rychle odhalit a vyřešit potíže spojené s výkonem aplikací, vyhnout se díky tomu nákladnému přerušování provozu služeb a snížit výdaje na údržbu IT infrastruktury.

„Klíčem k obchodnímu úspěchu J9 Technologies je proaktivní přístup k technologiím, díky němuž mohou naši zákazníci využít maximum příležitostí v mobilních, cloudových či DevOpsprostředích,“ řekl Clay Roach, president a generální ředitel J9 Technologies. „Nástroje HP APM umožňují našim zákazníkům rychle se přizpůsobit technologickým změnám a pomáhají jim předcházet možným potížím s výkonem či dostupností aplikací.“

HP APM tvoří klíčovou komponentu řešení HP IT Performance Suite – softwarové platformy nové generace pro optimalizaci výkonu aplikací v organizacích, která umožňuje IT oddělením zvýšit výkon a efektivitu IT provozu.

„Organizace stále častěji přecházejí na dynamické infrastruktury založené na virtualizačních, cloudových a mobilních technologiích. Současně ale musí mít jistotu, že výkon aplikací negativně neovlivní celkový provoz firmy,“ řekl Matt Morgan, vice president a generální ředitel pro produktový marketing HP Software. „Díky HP APM mají organizace možnost nahlížet na každou operaci a mohou tak průběžně optimalizovat provozní náklady, stejně jako zajistit maximální výkon aplikací za všech okolností.“

Další informace o řešení HP APM jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/APM a prostřednictvím webcastu „How to Use Predictive Analytics to Manage Cloud and Mobile Applications” („Jak používat prediktivní analýzy pro správu cloudu a mobilních aplikací“).

Témata článku: Vodafone, Apm, Clay, Matt, Morgan, Performance, Rainbow

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí