HP zahrne do své nabídky Oracle Fusion Middleware a rozšíří tak svou architekturu orientovanou na služby

PALO ALTO a REDWOOD SHORES Calif., 14. února 2006 – Společnosti HP a Oracle dnes oznámili další fázi svých společných aktivit, jejichž cílem je pomoci společnostem zaměřit IT zdroje a investice na plnění firemních strategií.
HP zahrne do své nabídky Oracle Fusion Middleware a rozšíří tak svou architekturu orientovanou na služby

HP zařadí do svého portfolia služeb zaměřených na SOA architekturu (SOA: Service-Oriented Architecture) Oracle Fusion Middleware. Bude tak moci svým zákazníkům nabídnout lepší software, který jim pomůže automatizovat podnikové procesy. SOA je moderní přístup k vývoji softwarových aplikací, který tvoří autonomní firemní služby, které lze opakovaně používat.

Použitím software společnosti Oracle a správy HP OpenView plánuje HP vyvinout podnikové služby založené na SOA. Ty pomohou zákazníkům automatizovat business procesy a integrovat různorodá data a aplikace, při současně lepším využití stávajícím aplikací.
Zahrnutí Oracle Fusion Middleware do nabídky služeb HP obsahuje celkovou metodologii životního cyklu, spuštění risk-managementu, testování koncepce a komplexní možnosti integrace řešení. HP a Oracle dále plánují společné aktivity, které umožní zákazníkům po celém světě změnit své firemní procesy s pomocí SOA.

“Společnosti mohou dlouhodobě ochránit své investice do informačních systémů, bez nutnosti budoucí kompletní náhrady nebo rozsáhlé úpravy aplikací,” říká Uday Kumaraswami, viceprezident Enterprise Application Services Practice, HP Services. “Se společnou nabídkou HP a Oracle mohou společnosti realizovat nové business požadavky při nižsích nákladech a současně rychleji reagovat na změnu.” Dnešní oznámení dále posiluje společnou iniciativu HP a Oracle pod názvem Optimize for Agility, která byla oznámená v říjnu 2005.

“Organizace mohou připojit middleware komponenty Oracle do svých stávajících IT systémů tak, aby vytvořily flexibilní a automatizované výpočetní prostředí,” říká Thomas Kurian, senior viceprezident, Server Technologies, Oracle. “Přijetí a podpora Oracle Fusion Middleware a jeho SOA komponent ze strany HP jsou odpovědí na trendy trhu, které jsme zjistili. A jsme si jisti, že naše partnerství s HP trend ještě podpoří”

 
HP – lídr v SOA
HP investuje do SOA jako do jedné z pěti strategickýh oblastí důležitých pro tvorbu dynamického výpočetního prostředí. Společnost HP vyvinula rozsáhlé portfolio nabídek, které pomohou společnostem optimalizovat zdroje za nejnižší náklady v co nejkratším čase s nejlepší návratností. Tento přístup k IT je jádrem vize HP s názvem Adaptive Enterprise, ve které jsou firmy a IT synchronizovány a těží z jakékoliv změny.

Od června 2005, kdy společnost HP uvedla své portfolio SOA, pracovala již s řadou zákazníků na transformaci jejich IT prostředí s pomocí SOA produktů a služeb. HP má více než 6.500 profesionálů schopných vytvořit SOA řešení a plní požadavky svých zákazníků v jakémkoliv bodě v souladu s aplikačním cyklem – od vysvětlení SOA konceptu a vývoje implementačních plánů přes zadání a vývoj až po implementaci řešení zalolžených na SOA.

Oracle Fusion Middleware
Oracle Fusion Middleware je komplexní middleware řada sestávající z předních SOA a middleware produktů. Zahrnuje Oracle Application Server 10g, související Oracle Application Server a další volitelné doplňky, jako je Oracle Identity Management, Oracle Business Intelligence, Oracle BPEL Process Manager, Oracle Web Services Manager, Oracle Business Activity Monitoring, Oracle COREid Products, Oracle Portal a Oracle Integration, Oracle Data Hubs, Oracle Content Services 10g, Oracle Real Time Collaboration 10g a Oracle Unified Messaging. Tato řada prověřených middleware produktů pomáhá organizacím dosáhnout větší pružnosti, podporuje lepší firemní rozhodování a zjednodušuje data a procesy napříč různými IT systémy, včetně technologií Oracle i dalších dodavatelů.

Oracle Fusion Middleware rovněž nabízí zákazníkům komplexní podporu životního cyklu aplikací orientovaných na služby a přináší jedinečnou interoperabilitu s existující firemní infrastrukturou díky své unikátní hot-pluggable architektuře.

Více informací o Oracle Fusion Middleware je k dispozici na adrese www.oracle.com/middleware.


O společnosti Oracle
Oracle je největší světový dodavatel podnikového software. Další informace o společnosti Oracle naleznete na www.oracle.com.

O společnosti HP
HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu. Za čtyři fiskální čtvrtletí končící 31. říjnem 2005 dosáhly celkové tržby HP výše 86,7 miliardy USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) naleznete na webové adrese www.hp.com.

Témata článku: Software, Oracle, Activity, Agility, Fusion, Risk, Time Management, Podniková řada, Stávající systém, Firemní zákazník, Stávající nabídka, Autonomní technologie, Autonomní systém

Určitě si přečtěte

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 3

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

Včera | Karel Javůrek | 6

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?