HP vybízí šéfy IT, aby znovu posoudili praktické přínosy virtualizace

HP vybízí šéfy IT, aby znovu posoudili praktické přínosy virtualizace

Společnost HP oznámila uvedení nových produktů, služeb a řešení, které zjednodušují implementaci a správu virtualizace, aby tato technologie přinášela maximální možnou praktickou hodnotu.

Z nedávného globálního průzkumu na objednávku HP vyplynulo, že virtualizační projekty sice implementovalo 86 procent pracovníků zodpovědných za rozhodování o IT technologiích, drtivá většina respondentů ovšem očekává, že do roku 2010 budou mít virtualizováno jen 25 procent svých technologických prostředí.(1)

Mnozí účastníci průzkumu sice počítají s tím, že nakonec dosáhnou 75procentní virtualizace svých prostředí, avšak pouze jedna třetina těchto technologických implementátorů vnímá virtualizaci jako cenný nástroj pro zajištění chodu podniku. Dvě třetiny implementátorů degradují virtualizaci pouze do role podpůrné technologie.

„Virtualizace představuje velký krok kupředu v transformaci IT,“ řekla Ann Livermore, výkonná viceprezidentka Technology Solutions Group společnosti HP. „Pokud se realizuje správně, umožní úspěšně spravovat a automatizovat fyzická i virtuální prostředí. HP dodává nejširší portfolio produktů pro virtualizovaná prostředí včetně aplikací, nástrojů pro řízení provozu, infrastruktury a klientských architektur.“

Přístup HP k virtualizaci je zaměřen na odstraňování technologických překážek, jež snižují praktický dopad virtualizace na fungování podniku. Jde v něm – jednoduše řečeno – o to, že aplikace a podnikové služby mohou spolehlivě fungovat bez ohledu na to, kde a jak jsou hostovány, implementovány v síti a spravovány. Podstatně zjednodušuje správu napříč kombinovaným virtuálním i fyzickým světem a řeší otázku sdružování infrastrukturních prostředků napříč organizací.

Nové produkty HP podporují všechny aspekty fungování IT v podniku – od jednotlivých pracovních stanic až po velká datová centra. Kladou důraz na snižování provozních nákladů, zmírňování rizik spojených s provozem heterogenního prostředí a uvolňování zdrojů pro nové podnikové služby. Tyto produkty jsou zaměřeny na tři konkrétní oblasti: správu aplikací a provozu, překonávání infrastrukturních bariér a maximalizaci klientských architektur.

Nový pohled na řízení aplikací a provozu

Řešení HP Business Service Management (BSM) a IT Service Management (ITSM) byla rozšířena o nové funkce monitorování a podpory virtualizace, jež umožňují hladce propojit podnikové služby s fyzickými i virtuálními prostředky, na nichž běží. Výsledkem je rychlejší nasazení, nižší náklady a rychlejší řešení problémů.

 • Produkty HP Operations Agent, HP Performance Agent a HP SiteScope byly vylepšeny o funkce správy hypervisorů včetně možnosti shromažďovat údaje správy pro automatizaci monitorování událostí a dostupnosti, a také řídících procesů napříč heterogenními infrastrukturami.
 • HP Network Node Manager i-series byl inovován pro monitorování výkonnosti a dostupnosti sítí, v nichž běží dynamická, virtualizovaná prostředí. Umožňuje zákazníkům proaktivně plánovat a monitorovat síťovou kapacitu.
 • Nový nástroj HP Asset Manager identifikuje a spravuje inventář virtuálních počítačů a jejich licence, takže zákazníci mohou platit jen za ty licence, které opravdu potřebují.
 • Nová strategická vývojová dohoda se společností Red Hat zjednodušuje monitorování a správu virtualizovaných prostředí.
 • Nové a vylepšené služby HP Virtualization Support Services zajišťují hladký přechod na novou virtualizační technologii a její průběžnou správu s minimálním rizikem neplánovaného výpadku.

Nový pohled na infrastrukturní bariéry

Současná infrastruktura nebyla projektována, aby dokázala naplno využít virtualizaci. Nové produkty HP proto snižují náklady, zmírňují rizika výpadku a uvolňují zdroje, které lze využít pro další služby podporující rozvoj podniku.

 • Virtualizační blade HP ProLiant BL495c je první blade server, který byl zkonstruován přímo pro virtuální počítače. BL495c je navržen tak, aby eliminoval hlavní těžko průchodná místa v paměti, datovém úložišti a síťovém připojení.
 • HP StorageWorks 4400 Scalable NAS File Services integruje diskové pole HP StorageWorks 4400 Enterprise Virtual Array, souborové servery, řídící software a podporu Microsoft Windows® nebo Linuxu pro virtualizaci propojení mezi servery a datovými úložišti. Toto řešení snižuje náklady na údržbu a riziko ztráty dat pomocí vyspělého replikačního softwaru.
 • Nástroje HP-UX 11i V3 a HP Virtual Server Environment byly zdokonaleny pro virtualizaci kritických podnikových aplikací, takže nabízejí podstatně vyšší výkon, automatickou optimalizaci, vylepšenou ochranu a zjednodušenou správu.
 • HP Virtualization Accelerator Services jsou nové, předem nadefinované poradenské služby pro plánování, navrhování a implementaci virtualizačních projektů. Pomáhají dosáhnout rychlejší návratnosti investic.

Nový pohled na klientské architektury

Firmy mohou pomocí virtualizace klientů dosáhnout větší spolehlivosti, spravovatelnosti a vyššího zabezpečení stanic koncových uživatelů. Ušetří tak náklady na správu i podporu klientů, a zároveň zvýší produktivitu svých zaměstnanců.

 • Noví klienti HP t5630, t5545, t5540 a t5145 v tenkém provedení mají povrchovou úpravu HP DuraFinish odolnou vůči poškrábání a poskytují rozšířené multimediální funkce, zdokonalené funkce zprostředkování, vyšší výkon i lepší podporu správy.
 • HP ProLiant xw460c Blade Workstation s rozšiřovací grafickou deskou Graphics Expansion Blade poskytuje celou řadu schopností nejnovějších grafických procesorů NVIDIA Quadro FX. Představuje bezpečnější, snadno spravovatelnou pracovní stanici pro finanční obchodování, veřejný sektor, počítačově podporované navrhování ve strojírenství (MCAD) nebo ropný a plynový průzkum.
 • Mezi vylepšení nástroje HP Virtual Desktop Infrastructure (VDI) patří nové služby pro plánování, rychlé uvedení do provozu a implementaci. Tyto služby určí konkrétní potřeby, které má infrastruktura virtuálních desktopů plnit, a související praktickou hodnotu, takže zákazníci mohou implementovat řešení na míru. Společnost HP rovněž představila nové řešení HP VDI s technologií Citrix XenDesktop, které se hodí pro menší, základní implementace i celopodnikovou desktopovou infrastrukturu.
 • Citrix Ready blade počítače a klienti s tenkým provedením mají nyní certifikaci pro použití v prostředích Citrix XenDesktop. Poskytují vyhrazený vzdálený počítač s ekonomicky výhodnějším provozem každému uživateli, který vyžaduje podporu široké řady aplikací v bohatém grafickém prostředí.

Další zdroje

Další informace o nově oznámených produktech včetně videa Ann Livermore, výkonné viceprezidentsky HP Technology Solutions Group, najdete v online press kitu na adrese www.hp.com/go/virtualization2008.

Další informace o virtualizačních technologiích HP včetně zkušeností zákazníků s implementacemi virtualizace najdete na webu www.hp.com/go/virtualize.

Váš názor | Praha nyní v Mapách Google v rozlišení deseti centimetrů na pixel

Témata článku: Maximální zjednodušení, Nové úložiště, NAS Server, Blade, Podnikové prostředí, Podnikový počítač, Podnikový nástroj, Asset Management, Nový klient, Řídicí aplikace, Anno, Podniková funkce, Anna, Nový produkt, Nová služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší