HP vstupuje do oblasti super-velkoformátového tisku akvizicí společnosti Scitex Vision

1. září 2005
Linspire zdarma pro všechny
Praha, 1. září 2005 – Společnost HP oznamuje, že podepsala dohodu o odkoupení společnosti Scitex Vision, předního dodavatele super-velkoformátových digitálních tiskáren, od Scitex Corporation Ltd. (Nasdaq: SCIX) za cenu 230 milionů dolarů.
HP vstupuje do oblasti super-velkoformátového tisku akvizicí společnosti Scitex Vision

Díky akvizici bude mít HP nejširší a úplné portfolio produktů pro poskytovatele tiskových služeb a signmaking.

Akvizice rozšiřuje vedoucí postavení HP na trhu velkoformátových tiskáren do oblasti grand-formátového tisku a posiluje pozici HP jako jednoho dodavatele technologií pro poskytovatele tiskových služeb.

Společnost Scitex Vision je vedoucím dodavatelem grand-formátových tiskáren pro reklamní a průmyslové použití. Společnost se sídlem v Netanyi v Izraeli dosáhla za jednoleté finanční období ukončené 30. června 2005 příjmů ve výši 142 milionů dolarů. Její hlavní pobočky se nacházejí v USA, Belgii, Číně, Mexiku a Jižní Africe. Společnost působí celkem v 75 zemích.

Akvizice doplňuje stávající portfolio HP v oblasti velkoformátového a digitálního tisku. Přináší HP také proprietární technologii tiskových hlav společnosti Scitex Vision, která představuje značnou konkurenční výhodu. Dalšími potenciálními oblastmi synergie produktů HP a Scitex Vision patří technologie inkoustového tisku, služby a podpora, přímé a nepřímé distribuční kanály a dodavatelské řetězce.

„Akvizice technologie Scitex Vision urychlí náš vstup a upevní pozici HP na rychle se rozvíjejícím trhu digitálního tisku a signmakingu,“ uvedl Enrique Lores, viceprezident a generální manažer divize HP Large Format Business. „Velkoformátová reklama je jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí trhu. V současnosti je 17 % tisku v této oblasti  prováděno digitálně a očekáváme, že se tento podíl zdvojnásobí během následujících pěti let. Scitex Vision je jednou z vedoucích společností v tomto oboru, s širokou skupinou zákazníků, jedinečnými produkty i technologií a s vynikající podporou zákazníků.“

Dov Ofer, CEO společnosti Scitex Vision, k tomu dodal: „Spojení Scitex Vision s HP přinese celu řadu výhod zákazníkům i zaměstnancům a otevře nám širší trh. Naši zákazníci získají přístup k širší nabídce produktů a služeb, přičemž se jim bude i nadále dostávat stejné pozornosti, na jakou jsou zvyklí. Naše technologie budou dostupnější a bude je moci využít více zákazníků. Zaměstnanci budou mít více profesionálních příležitostí v rámci globální organizace.“

Celá transakce ještě musí projít několika závěrečnými procedurami a očekává se, že bude dokončena do tří měsíců. Po dokončení akvizice bude společnost Scitex Vision plně integrována do divize HP Imaging and Printing Group.

O společnosti Scitex Vision

Scitex Vision je výrobce digitálních tiskových strojů a spotřebního materiálu pro průmyslové a reklamní použití na bázi inkoustové technologie Piezo Drop On-Demand.

Většina akcií společnosti Scitex Vision je v držení Scitex Corporation Ltd. (Nasdaq: SCIX). Za čtyři fiskální čtvrtletí ukončená v červnu 2005 dosáhly příjmy Scitex Vision výše 142 milionů dolarů. Více informací o Scitex Vision najdete na adrese www.scitex.com.

O společnosti HP

Společnost HP je dodavatelem technologických řešení pro spotřebitele, podniky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro domácnosti a podniky, zařízení pro tisk a zpracování obrazu. Za čtyři fiskální čtvrtletí končící 31. červencem 2005 dosáhly celkové tržby HP výše 85,2 miliardy USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) naleznete na webové adrese www.hp.com.

Váš názor Další článek: Linspire zdarma pro všechny

Témata článku: Enrique, Velkoformátové tiskárny, Vision, Pou, Dove, Grand, Futura, CS

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší