HP uvádí svou první přepisovací mechaniku DVD a CD založenou na technologii DVD+RW

3. září 2001
VIA překonala další omezení
Vytvořte si vlastní DVD disky, které lehce přehrajete na vašem DVD přehrávači či v PC mechanice
HP uvádí svou první přepisovací mechaniku DVD a CD založenou na technologii DVD+RW

Praha, 27.srpna 2001     Společnost Hewlett-Packard uvádí na trh svou vůbec první přepisovací mechaniku disků DVD i CD. Vypalovačka HP DVD-Writer dvd100i umožňuje domácím uživatelům a uživatelům z podnikové sféry snadno a rychle vytvářet vlastní DVD i CD disky.

Podle Sarah Caroll, hlavní analytičky Understanding & Solutions, je uvedení nového produktu načasováno na vhodný okamžik. „Uživatelé z domácí i podnikové sféry pracují s rostoucím objemem audio, video a počítačových dat, jež potřebují ukládat, zálohovat a sdílet. Tato skutečnost vyvolává rostoucí poptávku po cenově dostupných záznamových médiích s vysokou kapacitou, která by byla kompatibilní s velkou škálou zařízení.”

„Stejně jako u CD-R, i nová generace přepisovacích mechanik DVD slibuje v blízké budoucnosti lepší výsledky než konkurenční řešení na bázi magnetického a pevného záznamu. Understanding & Solutions předpovídá, že počet prodaných DVD vypalovaček pro jednorázový zápis i opakovaný přepis dosáhne do roku 2005 jen v Evropě přes 17,5 milionu,” dodala Sarah Caroll.

Vypalovačka HP DVD-Writer je založena na technologii DVD+RW, jediném přepisovatelném formátu, který byl od počátku navrhován s ohledem na kompatibilitu s domácí elektronikou i prostředím osobních počítačů. Mechanika HP DVD-Writer dvd100i splňuje požadavky uživatelů na možnost vytváření, kopírování a přehrávání interaktivního dynamického videa a zároveň i nároky na vysokokapacitní zařízení pro ukládání dat.

Intuitivní software od HP nabízí řadu možností pro tvorbu DVD disků, na kterých lze náhledy jednotlivých scén procházet bez nutnosti rychlého posunu vpřed či vzad. Parametry zařízení dovolují vytvářet DVD a CD disky velmi rychle a jednoduše. Každý DVD disk disponuje úctyhodnou kapacitou 4,7 GB pro záznam tří hodin videa nebo sedmi disků CD. Výsledkem je úspora času i financí za nákup médií.

„HP neustále inovuje své výrobky a služby, aby mohla nabídnout svým zákazníkům snadno použitelné technologie, které poskytují vysokou kvalitu za dostupnou cenu, uvedl Zdeněk Zahrádka, marketingový manažer pro zálohovací systémy společnosti HP. „S novou vypalovačkou HP DVD-Writer dvd100i si zákazníci mohou doslova užívat výhod digitálních technologie a uchovávat si své obrázky a nahrávky, které si mohou předávat v rodině i mezi přáteli, doma i v kanceláři,“ dodal.

Kompatibilita

·         Disky vypálené technologií DVD+RW mohou být přehrávána ve většině DVD-ROM mechanik a DVD přehrávačů standardně dostupných na trhu

·         Média CD-R mohou být čtena ve více než miliardě CD-ROM mechanik a CD přehrávačů rozšířených po celém světě.

Technické údaje

·         Kombinovaná přepisovací mechanika DVD+RW a CD-RW

·         rychlost až 2,4x přepisování a 8x čtení DVD;

·         rychlost až 12x10x32x při zapisování, přepisování a čtení CD-RW;

·         DVD disk s kapacitou 4,7 GB;

·         CD disk s kapacitou až 700 MB;

·         interní mechanika IDE / ATAPI;

·         software pro tvorbu a editaci obsahu DVD a CD disků.

Software a příslušenství

HP DVD-Writer dvd100i představuje nástroj pro snadnou a spolehlivou tvorbu vlastních DVD a CD disků za pomoci společně dodávaného softwaru pro tvorbu, střih a načítání videa a vypalování dat.

·         HP MyDVD Video od Sonic - umožňuje do DVD titulů vkládat video-sekvence, fotografie a hudbu pro jejich zobrazování na většině DVD mechanik a přehrávačů. Možnost vystříhat nežádoucí záběry a libovolně poskládat scény dovoluje dosahovat vynikajících výsledků. HP MyDVD Video umožňuje jednoduše přenést video přímo z kamery nebo videokazety na DVD médium, a rovněž ukládat na DVD soubory ve formátu AVI, MPEG1 a MPEG2. To zcela zásadně zjednodušuje práci, protože vypalování na DVD nevyžaduje žádné předchozí sestavení záznamu.

·         HP RecordNow od Veritas - slouží pro tvorbu datových nebo hudebních CD, jež lze přehrávat na většině mechanik CD-ROM nebo audio CD přehrávačů. HP RecordNow rovněž umožňuje vytváření DVD disků, které lze přehrávat na většině DVD-ROM mechanik.

·         HP DLA od Veritas - umožňuje přetahovat soubory na CD nebo DVD z Exploreru ve Windows nebo je ukládat přímo z libovolné aplikace.

·         HP Simple Backup od Veritas představuje spolehlivý zálohovací systém pro ochranu a případnou obnovu souborů, složek či dokonce celých pevných disků. HP Simple Backup obsahuje rovněž funkci pro obnovu dat v případě havárie (disaster recovery)

Dostupnost a cena

Vypalovačka HP DVD-Writer dvd100i bude na českém trhu k dispozici od 1. září 2001 za orientační koncovou cenu 26 950 Kč bez DPH.

Společnost HP nabízí stále rostoucí řadu produktů a služeb pro zpracování digitálního obrazu, digitálních dat a digitálních zábavních médií pro domácí i kancelářské využití. Navzájem kompatibilní produkty poskytují dlouhodobý užitek všem, kdo chtějí využívat výhod zpracování obrazu, informací a zábavy v digitální formě.

# # #

Společnost Hewlett-Packard je přední světový dodavatel řešení a služeb pro výpočetní techniku a zobrazování. Zaměřuje se na výrobu zařízení a technologií, dostupných pro všechny. Celkové příjmy společnosti HP ze stávajících provozů ve fiskálním roce 2000 činily 48,8 miliardy dolarů. Informace o HP a jejích výrobcích lze nalézt na adrese http://www.hp.com nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: VIA překonala další omezení

Témata článku: Video, Software, Editace a střih videa, Domácí střih, Sarah, Change, Veritas


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 31

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky