HP uvádí novou generaci serverů ProLiant

HP uvádí novou generaci serverů ProLiant

Servery HP ProLiant G7 s procesory AMD Opteron řady 6100 přinášejí výrazně vyšší provozní hodnotu a rychlou návratnost investice

Společnost HP představila tři serverové platformy HP ProLiant G7, které nabízejí podstatné zvýšení výkonu a úspory energie proti předchozím generacím.

Servery HP ProLiant G7 s procesory AMD Opteron™ řady 6100 zvyšují díky konsolidačnímu poměru 23:1 provozní efektivitu natolik, že se investice do nich vrátí za pouhé dva měsíce.(1) Tato řada zahrnuje rackové servery HP ProLiant DL165 G7, HP ProLiant DL385 G7 a „skinless“ server pro škálované implementace HP ProLiant SL165z G7.

Servery HP ProLiant jsou součástí portfolia HP Converged Infrastructure, které integruje servery, datová úložiště a síťová zařízení do společného prostředí, a umožňuje IT oddělením rychle reagovat na obchodní požadavky. Servery HP ProLiant poskytují modulární a standardizované „stavební bloky,“ které tvoří základ konvergované infrastruktury.

MLS Property Information Network Inc. (MLS PIN) je jedním z největších provozovatelů služby poskytování hromadných seznamů (multiple listing service, MLS) ve Spojených státech, která slouží téměř 30 tisícům předplatitelů. Pro její další zkvalitnění nasadila společnost servery HP ProLiant s procesory AMD.

„V průběhu jara čelíme více než 500% sezónnímu nárůstu poptávky, který až donedávna zatěžoval naši serverovou infrastrukturu natolik, že jsme nebyli schopni poskytovat zákazníkům očekávanou úroveň kvality služby,“ řekl Matt Lavallee, technologický ředitel společnosti MLS PIN. „Díky serverům HP jsme nyní zdvojnásobili počet uživatelů, kteří mohou naši službu souběžně využívat, a zároveň jsme velmi výrazně zrychlili načítání stránek. Integrovaná technologie HP Thermal Logic nám navíc dlouhodobě pomůže snížit naše celkové náklady na energii a chlazení o 60 %.“

Postaveno pro úsporu energie
Servery HP ProLiant obsahují technologie HP Thermal Logic, které snižují spotřebu elektrické energie až o 96 procent.(2) Dosahují toho kombinací následujících energeticky úsporných funkcí:

  • HP Sea of Sensors – optimalizuje chlazení systému a zvyšuje účinnost automatickým sledováním tepelné činnosti pomocí až 32 inteligentních senzorů strategicky rozmístěných v celém serveru. Tyto senzory automaticky upravují chod jednotlivých komponent systému jako např. větráků nebo pamětí tak, aby v každém okamžiku maximálně omezily spotřebu energie.
     
  • Technologie HP Dynamic Power Capping v nástroji HP Insight Control – zlepšuje využití datového centra a efektivního přidělování energii tím, že umožňuje IT manažerům přesně sledovat a kontrolovat energii spotřebovanou každým serverem. Omezením energetické spotřeby serverů mohou klienti ztrojnásobit kapacitu svého datového centra.(3)
  • HP Power Advisor – umožňuje klientům zlepšit energetickou účinnost přesnější konfigurací systémů na základě průběžných energetických potřeb jednotlivých pracovních úloh.

Energetické inovace platforem HP ProLiant v kombinaci s novými procesory AMD Opteron řady 6100 navíc přinášejí 27× zvýšení nárůstu výkonu na watt.(1)

Maximalizuje produktivitu serverů

Platforma HP ProLiant nabízí komplexní soubor technologií a flexibilních nástrojů, které pomohou maximalizovat produktivitu infrastruktury IT:

  • Software HP Insight Control – zvyšuje produktivitu správy a snižuje provozní výdaje o více než 900 000 Kč na každých 100 uživatelů, neboť umožňuje klientům spravovat a monitorovat serverovou infrastrukturu na místě i vzdáleně.(4)
  • HP Integrated Lights-Out (iLO) Advanced – umožňuje klientům zjednodušit správu serverů a řešit problémy z jakéhokoli místa bez ohledu na provozní stav serveru.
     
  • HP Insight Remote Support – zkracuje dobu řešení problémů o 20 % pomocí bezpečné vzdálené podpory pro servery a datová úložiště, která zahrnuje i monitorování selhání hardwaru. Pomáhá tak předejít problémům dříve, než k nim může reálně dojít.(5)

Ceny a dostupnost

Nové platformy HP ProLiant DL165, DL385 a SL165z G7 by měly být celosvětově k dispozici během dubna. Ceny serverů HP ProLiant G7 začínají od 1 449 dolarů (přibližně 27 500 Kč) a liší se podle konkrétních konfigurací.(6)

Další informace o serverech HP ProLiant jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/proliant.

(1)Na základě interního testování HP, v němž byl porovnán hardware serverů ProLiant DL380 G4 a DL385 G7 s procesorem AMD Opteron řady 6100.

(2)Na základě interních testů HP: 96% snížení spotřeby energie a nároků na chlazení; 23 serverů G4 se spotřebou 394 wattů – 1 server DL385G7 se spotřebou 323 wattů; eliminováno 8 739 wattů; 8 739 ÷ 9 062 = 96,4 % při 100% zatížení.

(3)Zdroj: Studie HP: HP Dynamic Power Capping TCO and Best Practices (Celkové náklady na vlastnictví technologie HP Dynamic Power Capping a doporučené postupy), listopad 2008.

(4)Zdroj: Studie IDC sponzorovaná společností HP, Gaining Business Value and ROI with HP Insight Control (Získání obchodní hodnoty a návratnosti investice pomocí technologie HP Insight Control), květen 2009.

(5)Na základě analýzy údajů o zařízeních sledovaných technologií Insight Remote Support v porovnání se zařízeními bez monitorování Insight Remote Support.

(6)Odhadované prodejní ceny v USA. Skutečné ceny se mohou lišit.

Další novinky společnosti HP, včetně odkazů na RSS kanály, lze najít na webu www8.hp.com/cz/cs/hp-news/newsroom.html, případně www.hp.cz/hpinfo/newsroom.

Další článek: Sledujte letový provoz nad Evropou v reálném čase

Témata článku: Support, Thermal, Dynamic, Spotřebovaná energie, Watt, Matt, Logic, Energetický náklad


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11