HP uvádí nové vysoce výkonné tiskárny pro domácnost i kancelář

Praha, 22. ledna 2006 – Společnost HP dnes představila inkoustové tiskárny HP Deskjet 6980 a HP Deskjet 6940. Jedná se o špičkové modely s vysokou rychlostí a profesionální kvalitou barevného tisku, které budou nabízeny za velmi příznivé ceny.
HP uvádí nové vysoce výkonné tiskárny pro domácnost i kancelář

Prostřednictvím kabelového Ethernet připojení do sítě lze tiskárny sdílet ve skupině až pěti počítačů. Vysoká rychlost tisku znamená vyšší produktivitu při práci doma i v kanceláři.

Kromě kabelového připojení podporuje tiskárna Deskjet 6980 také připojení bezdrátové, založené na standardu Wi-Fi 802.11g/b, které je rychlé a snadno použitelné. Jak HP Deskjet 6980 tak HP Deskjet 6940 obsahují SecureEasySetup pro snadné připojení k bezdrátové síti během několika minut.

Tyto nové výkonné tiskárny řady Deskjet jsou určeny uživatelům produkujícím velké objemy tisku, kteří potřebují vysokou rychlost, profesionální kvalitu a stálost obrazu [1]. Tiskárny HP Deskjet 6980 a HP Deskjet 6940 nabízejí vysokou produktivitu s rychlostmi až 36 stran za minutu (str./min) při černobílém a 27 str./min při barevném tisku.

Vysoce objemové tiskové kazety HP 339 (černá) a HP 344 (tříbarevná), volitelný zásobník na 250 listů a automatická jednotka pro oboustranný tisk [2] jsou určeny zákazníkům, kteří potřebují ještě vyšší efektivitu pro udržení konkurenceschopnosti.

Na tiskárnách lze také tisknout kvalitní barevné fotografie odolávající blednutí po celé generace [3] – při použití inkoustů HP Vivera s možností tisku v rozlišení až 4 800 dpi  [4]. Také umožňují tisk se šesti barevnými inkousty [5].

Uživatelé mohou připojit digitální fotoaparát s rozhraním PictBridge k přednímu USB rozhraní a tisknout fotografie přímo, bez použití počítače. Obě tiskárny umožňují tisk fotografií v celé řadě formátů až do velikosti 215 x 610 mm (panorama), a to s okraji nebo bez okrajů [6]. K tiskárnám je dodáván software HP Photosmart Premier pro lepší organizaci, úpravu a vylepšení digitálních fotografií.

Tiskárny HP Deskjet 6980 a 6940 podporují operační systémy Windows 98 SE, Me, 2000 Professional, XP i Macintosh Mac OS X v10.2, 10.3 a novější.

Předpokládaná maloobchodní cena včetně DPH začíná pro HP Deskjet 6980 na 5.490 Kč a 3.990 Kč pro HP Deskjet 6940. Obě tiskárny se na trhu objeví v průběhu února 2006.

Pozn.:

[1]   Podle testů Wilhelm Imaging Research Inc, odolávají fotografie vytištěné na papír HP Premium Plus Photo Paper původními inkousty HP a umístěné pod sklo blednutí po několik generací. Více informací o testech najdete na www.hp.com/eur/faderesistance nebo na www.wilhelm-research.com/

[2]   Po zakoupení jednotky pro oboustranný tisk ph5712 a zásobníku HP na 250 listů papíru pt3447. Tato příslušenství nejsou dodávána s tiskárnou. Prodávají se samostatně.

[3]   Podle testů Wilhelm Imaging Research Inc, odolávají fotografie vytištěné na papír HP Premium Plus Photo Paper původními inkousty HP a umístěné pod sklo blednutí po několik generací. Více informací o testech najdete na www.hp.com/eur/faderesistance nebo na www.wilhelm-research.com/

[4]  Až 4 800 x 1 200 optimalizovaných dpi barevně při tisku z počítače. Vstupní rozlišení činí 1 200 dpi.

[5]  Tisk se šesti inkousty je možný po zakoupení fotografické inkoustové tiskové kazety HP 348 nebo šedé inkoustové tiskové kazety HP 100. Tyto kazety nejsou dodávány s tiskárnou, prodávají se samostatně.

[6]  S použitím papíru typu brožura nebo foto pro bezokrajový tisk.

Témata článku: Windows, Premier, Tiskárny HP, Paper, Sklo, Vysoká rychlost, HP Deskjet

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje