HP udává směr vývoje nové éry cloud computingu

HP udává směr vývoje nové éry cloud computingu

Nová řešení HP Hybrid Delivery přinášejí špičkové technologie s vysokou variabilitou pro potřeby komerčních subjektů i státní správy.

Společnost HP dnes představila nové produkty a služby, které firmám a státní správě umožní začít využívat veškeré výhody cloud computingu a zajistit maximální úroveň bezpečnosti, výkonu a dostupnosti.

Aby mohla být jakákoli firma či instituce konkurenceschopná i v dalších letech, musí se postupně modifikovat do podoby firmy s vysoce adaptivním IT zázemím. Takové firmy jsou označovány jako „Instant-On Enterprise.“

Důležitou a neustále rostoucí platformu, v jejímž rámci jsou všichni a všechno propojeni, představuje pro firmy směřující k ideálnímu „Instant-On“ stavu cloud computing. Podniky typu Instant-On Enterprise vyžadují flexibilní, automatizovaná a bezpečná IT prostředí, která jsou zároveň schopna rychle se přizpůsobovat měnícím se požadavkům trhu.

Přestože cloud computing přináší nesporné výhody typu rychlejšího nasazování nových služeb, snižování počtu IT pracovníků či „pay-as-you-go“ modelu, v minulosti vykazoval i několik slabin v oblastech kritických pro provoz firem, jako například bezpečnosti, dostupnosti a jednoduchosti integrace.

Nová řešení HP Hybrid Delivery ovšem přinášejí služby cloud computingu na takové bezpečnostní a kvalitativní úrovni, která splňuje i požadavky nejnáročnějších firem, a současně se dokáže přesně přizpůsobit vysokým individuálním nárokům jednotlivých firem či státní správy na flexibilitu.

„Z cloud computingu se stává hlavní technologický proud a HP stojí v jeho čele,“ řekl Jan Kameníček, generální ředitel HP Česká republika. „Společnost HP má rozsáhlé zkušenosti v oblasti velkých podniků, dostatečně široké portfolio produktů a globální působnost v oblasti poskytování služeb. Právě tato hlediska dokážou rychle a spolehlivě provést naše klienty procesem transformace a přechodu na řešení z oblasti cloud computingu.“

Konečně bezpečný cloud pro firmy

Řešení HP Enterprise Cloud Services-Compute přináší „privátní cloud jako službu“ poskytovanou přímo špičkovými datovými centry HP. Tato služba nabízí klientům rychle implementovatelný, bezpečný cloud computing s vysoce škálovatelnou IT kapacitou, přičemž pravidla pro provoz služeb, výkon, bezpečnost a ochranu dat si definují sami jednotliví zákazníci. Vznik takové služby je možný pouze díky šířce produktového portfolia HP v oblasti konvergované infrastruktury a softwaru určeného k automatizaci a správě aplikací. Šířka portfolia HP zároveň poskytuje všechny zdroje nutné pro přístup k hybridnímu privátnímu cloudu.

HP CloudSystem představuje nejkompletnější integrovaný systém určený na budování, spravování a využívání služeb v rámci privátních, veřejných či hybridních cloudových prostředí. Spojuje v sobě sílu konvergované infrastruktury HP s unikátním softwarem HP Cloud Service Automation. Tato kombinace je schopna zajistit zákazníkům provoz aplikací a infrastruktury s nejvyšším stupněm zabezpečení.

HP CloudSystem rovněž spolupracuje s HP Cloud Maps, prvním průmyslovým řešením, které přináší předkonfigurovaný katalog objektů pro automatizované poskytování optimalizovaných aplikačních a infrastrukturních zdrojů. HP CloudSystem v praxi umožňuje spouštění a provoz nových cloud služeb v průběhu pouhých několika minut.

HP pomáhá firmám při vývoji strategií a tvorbě adaptivních postupů nutných pro zahájení využívání cloud computingu i prostřednictvím workshopů. Semináře HP Cloud Discovery Workshops vedou „ostřílení“ HP profesionálové se znalostmi a zkušenostmi z globálního nasazování cloud řešení. Jednodenní či dvoudenní semináře obsahují širokou škálu témat včetně zaměření na obchodní model, bezpečnost a identifikaci vhodných služeb pro cloud computing.

Klientům, kteří plánují nasadit privátní cloudová řešení a přitom minimalizovat vstupní investiční náklady, mohou pomoci HP Finanční služby. Společnost HP dokáže najít nejvhodnější cloud řešení a zkombinovat je s individuálními finančními nabídkami divize HP Financial Services; pomáhá tak zákazníkům s rychlým přechodem k nejpokročilejším technologiím, přičemž nejvhodnější způsob financování si vybírá sám zákazník.

Více informací o nových nabídkách společnosti HP lze najít na webu www.hp.com/go/cloudcomputing2011.

Další článek: Intel vyvíjí hardwarový antivirus, zvládne i neznámé útoky

Témata článku: Státní podnik, Delivery, Nová oblast, Discovery, Velká variabilita, Nový klient, Hybrid, Cloud Computing, Vysoká bezpečnost, Ideální hybrid, Vysoká úroveň


Určitě si přečtěte

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

Dubnové aktualizace Windows se nepovedly. Způsobují zamrzání systému

** V úterý začal Microsoft uvolňovat dubnové kumulativní aktualizace ** Netrvalo dlouho a uživatelé začali hlásit první potíže ** Nejčastěji jde o zpomalení a zamrzání systému

Karel Kilián | 136

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Šmírování na Street View: Koukněte se, co nového zachytily kamery Googlu

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 86Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB