HP trvale zvyšuje podíl na celosvětovém trhu se síťovými řešeními

HP trvale zvyšuje podíl na celosvětovém trhu se síťovými řešeními

Společnost HP oznámila, že její divize síťových řešení dosáhla v prvním čtvrtletí letošního roku nárůstu tržního podílu ve všech regionech. Podle nedávno vydané zprávy analytické společnosti Dell’Oro Group(1) roste divize HP Networking rychleji než celosvětový trh a zároveň zvyšuje svůj podíl na trhu na úkor konkurence.

Zpráva dále uvádí, že divize HP Networking zaznamenala v prvním kvartálu letošního roku celosvětový nárůst 2,5 % v podílu na trhu s ethernetovými přepínači vrstvy 2 / vrstvy 3. Pro zajímavost, podíl společnosti Cisco v této kategorii za stejné období naopak klesl o 5,8 %.

Podle zprávy dosáhla společnost HP také 2,5% nárůstu prodeje routerů a 2,2% nárůstu prodaných prvků bezdrátových sítí (WLAN). Podíl společnosti Cisco přitom klesl o 3,1 % v oblasti routerů a 0,4 % v kategorii WLAN.

Díky síťovým řešením HP přecházejí klienti na jednodušší, flexibilnější a otevřenější sítě, díky nimž objevují nové možnosti využití v podnikových prostředích. Výsledkem je trvalý růst trhu na globální úrovni, který je důkazem důvěry zákazníků v síťová řešení HP.

Společnost HP nedávno představila architekturu HP FlexNetwork, jediné unifikované řešení tohoto typu určené pro datová centra, školy a pobočky organizací. Klíčová komponenta architektury HP FlexNetwork, HP Converged Infrastructure, sjednocuje síťová sila zabezpečením protokolů ve všech síťových zařízeních v rámci celého podniku.

„Od našich zákazníků víme, že zájem o rychlé odstranění nepružné, složité a drahé síťové infrastruktury je skutečně značný,“ uvedl Nick Watson, viceprezident divize HP Networking pro region EMEA. „Náš nárůst podílu na trhu dokazuje, že zákazníci z celého světa si vybírají HP, aby vytvořili sítě, které jsou mnohem flexibilnější a jednodušší na používání – díky nim jsou také mnohem lépe připraveni na cloud a další podobné modely dynamického computingu.“

Další důležitá fakta o společnosti HP uvedená ve zprávě Dell’Oro Group:

  • Upevnění pozice jedničky v prodejích inteligentních řiditelných přepínačů s 34% podílem na trhu a náskokem 13 % před nejbližším konkurentem.
  • Posílení pozice dvojky na trhu s přepínači a routery z hlediska příjmů i podílu na trhu – s 12% podílem na příjmech a 20,2% podílem na počtu prodaných přepínačů, resp. s 5,5% podílem na příjmech a 10,3 % podílem na počtu prodaných routerů.
  • Meziroční nárůst tržeb na trzích ve všech světových regionech: 1% v Severní Americe; 2% v Evropě, na Blízkém Východě a v Africe; 6% v Asii, Tichomoří a v Japonsku; a 4% v oblasti Latinské Ameriky.
  • Předstižení trhu z hlediska nárůstu podílů ze zisku v Asii, Tichomoří a v Japonsku s nárůstem od 14,6 % do 20,1 %, a v Latinské Americe s růstem od 12,6 % po 16,1 % za stejné období.
  • Překonání růstu trhu v oblasti prodeje přepínačů, routerů a WLAN prvků trvale během posledních dvou let, počínaje prvním čtvrtletím roku 2009.

Více informací o řešeních HP Networking je k dispozici na webových stránkách www.hp.com/networking.
Konvergovaná infrastruktura HP je klíčovým prvkem strategie Instant-On Enterprise, která umožňuje ve světě nepřetržité konektivity využívat technologie při veškeré spolupráci se zákazníky, zaměstnanci, partnery a občany.
 

Další článek: Google už nebude tolik experimentovat, uzavře Labs

Témata článku: Drahá společnost, Nick, Podíl, Networking, Stejný trh, Blízká spolupráce, Klíčový prvek, WLAN, Stejný prvek, Amerika, Překonání, Stejná strategie


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 14

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu