HP Software uvádí na český trh nové nástroje pro pracovní skupiny

21. března 2013
Zamkněte dokument ve Wordu 2010
HP Software uvádí na český trh nové nástroje pro pracovní skupiny

Společnost HP dnes v rámci celoevropské konference HP Software Summit, konané v tomto týdnu v Praze, oznámila další rozšíření nabídky výkonných nástrojů pro optimalizaci spolupráce pracovních týmů. Konference HP Software Summit se účastní 850 softwarových odborníků HP z celého regionu EMEA.

Stěžejní novinku představuje inovované řešení HP Agile Manager, které sjednocuje a podporuje spolupráci jednotlivých pracovních skupin prostřednictvím podrobného přehledu o dílčích úkolech, metrikách, aktuálním vývoji a pokrocích daných projektů, ať už uvnitř jediné skupiny nebo více geograficky oddělených týmů v rámci celého podniku.

HP Agile Manager také umožňuje organizacím zjednodušit plánování a řízení kapacit jednotlivých pracovních týmů, zvýšit povědomí o kvalitě aplikací prostřednictvím pokročilé analýzy zdrojového kódu a zlepšit „viditelnost“ jednotlivých projektů – včetně podpory aktualizací v reálném čase – díky přehledným softwarovým panelům (dashboardům), které obsahují i metriky a klíčové ukazatele výkonnosti (key performance indicators, KPI).

Podporou týmové spolupráce prostřednictvím integrovaného vývojového prostředí (integrated development environment, IDE) umožňuje HP Agile Manager vývojářům pracovat s nástroji, které jim nejvíce vyhovují. I přesto, že používají jiné vývojové nástroje, si však mohou bez problémů vyměňovat informace s ostatními spolupracovníky.

HP Agile Manager obsahuje také dvoucestnou synchronizaci, k čemuž využívá nástroje HP Application Lifecycle Management (ALM) a HP Quality Center pro řízení kvality a nepřetržité testování podnikových aplikací.

„Naše softwarové nástroje zaznamenávají trvalý růst oblíbenosti mezi zákazníky“ řekl Matt Morgan, viceprezident marketingu HP Software pro oblast hybridního IT a cloudu. „Díky úspěšné dlouhodobé obchodní strategii a promyšleným akvizicím nabízíme zákazníkům komplexní portfolio řešení pro pokrytí všech klíčových oblastí podnikání. Prostřednictvím nástroje HP Agile Manager mohou organizace získat úplný přehled o všech fázích projektů, dosáhnout lepší týmové spolupráce a spolehlivěji kontrolovat možná rizika.“

Aplikace pod kontrolou

Druhou novinkou je nástroj HP Performance Anywhere pro měření a řízení výkonnosti aplikací, který je nyní dodáván jako služba. Proaktivně řeší problémy ohrožující úroveň výkonu aplikací ještě před tím, než mohou reálně nastat a ohrozit chod organizací nebo poskytované služby. Nástroj HP Performance Anywhere dokáže monitorovat běh jakékoli aplikace založené na webovém, cloudovém nebo mobilním prostředí a díky poskytování formou služby nabízí zlepšení výkonu aplikací při současném snížení počátečních nákladů a složitosti implementací.

HP Performance Anywhere lze snadno integrovat s nástroji HP Agile Manager a HP Quality Center pro další zvýšení podpory spolupráce mezi vývojovými, testovacími a provozními týmy, díky čemuž mohou organizace lépe sladit IT potřeby s obchodními prioritami. Nástroje HP Agile Manager a HP Performance Anywhere jsou součástí komplexního portfolia produktů HP konvergovaného cloudu.

„Celosvětový růst zájmu zákazníků o softwarové řešení HP potvrzuje i vývoj trhu v České republice,“ řekl Radovan Dršata, regionální ředitel HP Software pro Českou republiku a Slovensko. „Kategorie řešení pro optimalizaci spolupráce pracovních týmů, do níž spadají obě představené novinky, patří v současnosti mezi nejoblíbenější řešení HP napříč všemi obory.

Ceny a dostupnost

Cena řešení HP Agile Manager formou předplatného začíná na 39 USD za uživatele a měsíc. Cena nástroje HP Performance Anywhere formou předplatného začíná na 39 USD za měsíční monitoring jedné aplikační transakce, resp. 199 USD za monitorovaný server a virtuální počítač pro aplikační server. Třicetidenní zkušební verze programu HP Agile Manager je k dispozici na webu www.hp.com/go/agilemanager.

Další článek: Zamkněte dokument ve Wordu 2010

Témata článku: Agile, Performance, Morgan, Celosvětové pokrytí, Podrobná analýza, Matt, Dashboard, Měsíční předplatné, Nástroj, Quality, Jednotlivá transakce, Přehledné prostředí, Komplexní projekt, Pracovní fáze, Jednotlivé řešení, Manager, Alma


Určitě si přečtěte

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor