HP Software uvádí na český trh nové nástroje pro pracovní skupiny

21. března 2013
Zamkněte dokument ve Wordu 2010

Společnost HP dnes v rámci celoevropské konference HP Software Summit, konané v tomto týdnu v Praze, oznámila další rozšíření nabídky výkonných nástrojů pro optimalizaci spolupráce pracovních týmů. Konference HP Software Summit se účastní 850 softwarových odborníků HP z celého regionu EMEA.

Stěžejní novinku představuje inovované řešení HP Agile Manager, které sjednocuje a podporuje spolupráci jednotlivých pracovních skupin prostřednictvím podrobného přehledu o dílčích úkolech, metrikách, aktuálním vývoji a pokrocích daných projektů, ať už uvnitř jediné skupiny nebo více geograficky oddělených týmů v rámci celého podniku.

HP Agile Manager také umožňuje organizacím zjednodušit plánování a řízení kapacit jednotlivých pracovních týmů, zvýšit povědomí o kvalitě aplikací prostřednictvím pokročilé analýzy zdrojového kódu a zlepšit „viditelnost“ jednotlivých projektů – včetně podpory aktualizací v reálném čase – díky přehledným softwarovým panelům (dashboardům), které obsahují i metriky a klíčové ukazatele výkonnosti (key performance indicators, KPI).

Podporou týmové spolupráce prostřednictvím integrovaného vývojového prostředí (integrated development environment, IDE) umožňuje HP Agile Manager vývojářům pracovat s nástroji, které jim nejvíce vyhovují. I přesto, že používají jiné vývojové nástroje, si však mohou bez problémů vyměňovat informace s ostatními spolupracovníky.

HP Agile Manager obsahuje také dvoucestnou synchronizaci, k čemuž využívá nástroje HP Application Lifecycle Management (ALM) a HP Quality Center pro řízení kvality a nepřetržité testování podnikových aplikací.

„Naše softwarové nástroje zaznamenávají trvalý růst oblíbenosti mezi zákazníky“ řekl Matt Morgan, viceprezident marketingu HP Software pro oblast hybridního IT a cloudu. „Díky úspěšné dlouhodobé obchodní strategii a promyšleným akvizicím nabízíme zákazníkům komplexní portfolio řešení pro pokrytí všech klíčových oblastí podnikání. Prostřednictvím nástroje HP Agile Manager mohou organizace získat úplný přehled o všech fázích projektů, dosáhnout lepší týmové spolupráce a spolehlivěji kontrolovat možná rizika.“

Aplikace pod kontrolou

Druhou novinkou je nástroj HP Performance Anywhere pro měření a řízení výkonnosti aplikací, který je nyní dodáván jako služba. Proaktivně řeší problémy ohrožující úroveň výkonu aplikací ještě před tím, než mohou reálně nastat a ohrozit chod organizací nebo poskytované služby. Nástroj HP Performance Anywhere dokáže monitorovat běh jakékoli aplikace založené na webovém, cloudovém nebo mobilním prostředí a díky poskytování formou služby nabízí zlepšení výkonu aplikací při současném snížení počátečních nákladů a složitosti implementací.

HP Performance Anywhere lze snadno integrovat s nástroji HP Agile Manager a HP Quality Center pro další zvýšení podpory spolupráce mezi vývojovými, testovacími a provozními týmy, díky čemuž mohou organizace lépe sladit IT potřeby s obchodními prioritami. Nástroje HP Agile Manager a HP Performance Anywhere jsou součástí komplexního portfolia produktů HP konvergovaného cloudu.

„Celosvětový růst zájmu zákazníků o softwarové řešení HP potvrzuje i vývoj trhu v České republice,“ řekl Radovan Dršata, regionální ředitel HP Software pro Českou republiku a Slovensko. „Kategorie řešení pro optimalizaci spolupráce pracovních týmů, do níž spadají obě představené novinky, patří v současnosti mezi nejoblíbenější řešení HP napříč všemi obory.

Ceny a dostupnost

Cena řešení HP Agile Manager formou předplatného začíná na 39 USD za uživatele a měsíc. Cena nástroje HP Performance Anywhere formou předplatného začíná na 39 USD za měsíční monitoring jedné aplikační transakce, resp. 199 USD za monitorovaný server a virtuální počítač pro aplikační server. Třicetidenní zkušební verze programu HP Agile Manager je k dispozici na webu www.hp.com/go/agilemanager.

Další článek: Zamkněte dokument ve Wordu 2010

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,