HP se podílelo na novém filmu Za plotem společnosti DreamWorks Animation SKG

Praha, 29. května 2006 – Technologie společnosti HP významně pomohla filmovým tvůrcům ze studia DreamWorks Animation SKG při výrobě jejich nejnovějšího animovaného snímku Za plotem, který bude do českých kin uveden 15. června 2006.
HP se podílelo na novém filmu Za plotem společnosti DreamWorks Animation SKG

Společnost HP je hlavním dodavatelem technickým prostředků pro studio DreamWorks Animation SKG, kterému dodává mimojiné servery, pracovní stanice a komunikační studia HP Halo. Dále zajišťovala většinu požadavků, obchodního i technického charakteru, potřebných k produkci tohoto nového počítačově animovaného filmu.

Hlavním aktérem filmu Za plotem je oportunistický mýval severní jménem RJ, který se postaví do čela zvířátek, jenž zjišťují, že uprostřed jejich domova náhle vyrostla vysoká zelená věc - živý plot, a tak se rozhodnou svět Za plotem prozkoumat a najít potravu, což samo sebou způsobí řadu napínavých a zábavných momentů.

Grafici ze studia DreamWorks Animation SKG využivali při tvorbě speciálních efektů filmu Za plotem pracovní stanice HP řady xw9300 a servery HP ProLiant DL145G2, obsahující dvoujádrové procesory AMD Opteron™. Tyto stanice poskytly tvůrcům filmu výkon podstatně vyšší než jakým disponovala předchozí generace zde užívaných systémů a umožnily tak pracovat na větším počtu scén současně. Servery ProLiant jsou nejvýkonnějšími systémy, jaké kdy toto studio při tvorbě filmů využívalo.

“Počítačová filmová tvorba vždy spotřebuje obrovský výpočetní výkon a naše ambice a kreativita nás navíc ženou o dva kroky dále, než co běžná současná technika dovoluje,” říká Ed Leonard, IT specialista ze společnosti DreamWorks Animation SKG. “Společnost HP nám však nejenom umožňuje být o dva kroky napřed po stránce animační tvorby, ale i po stránce obchodní. Díky kombinaci technologií od HP a AMD můžeme vyprodukovat až dva filmy ročně, což je ve filmovém průmyslu tohoto druhu něco zcela ojedinělého.”

Produkování animovaných filmů vyžaduje navíc obrovskou provázanost celého týmu, neboť každý musí s každým neustále komunikovat. Produkce filmu proto probíhala na území dvou kampusů Kalifornské univerzity vzdálených více než 350 mil od měst Redwood City a Glandale, které bylo tvůrcům nejlépe dostupné jak cenově, tak časově z hlediska doby dojíždění.

Technologie HP Halo Collaboration Studios umožnila tvůrcům mezi sebou komunikovat tváří v tvář v reálném čase bez ohledu na to, kde se právě nacházejí a zajistila nepřetržitou 24hodinovou komunikaci se spolupracovníky po celém světě, což ušetřilo značné množství nákladů i času na řízení produkce filmu i obchodních záležitostí.

“Společnost HP bude i nadále spolupracovat s tvůrci animovaných filmů jako je studio DreamWorks Animation SKG,” říká Shane Robinson, výkonný viceprezident HP. “Firma HP pomáhá dosáhnout společnosti DreamWorks Animation SKG cíle, který si vytyčila, mezi něž mimojiné patří produkce dvou počítačově vytvořených filmů ročně.”

 

O společnosti HP

HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu.  Za čtyři fiskální čtvrtletí, končící 30. dubnem 2006, dosáhly celkové tržby společnosti HP 88,9 miliard USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) jsou k dispozici na www.hp.com. 

Váš názor Další článek: Dvoujádrové Itanium 2 představí Intel na Computexu

Témata článku: Film, Filmy, Kalifornská univerzita, Obrovský krok, Zábavní průmysl, Century, Hlavní dodavatel, Filmové studio, Gothic 3, Halo, Plot, Celý film, Tvůrce

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší