HP rozšiřuje portfolio serverů se čtyřjádrovými procesory

HP rozšiřuje portfolio serverů se čtyřjádrovými procesory

Praha, 26. září 2007 – Společnost HP rozšířila svou řadu víceprocesorových serverových systémů, které poskytují zákazníkům vyšší výkon a nižší náklady.

Energeticky úsporné servery, postavené na novém čtyřjádrovém procesoru Intel® Xeon® řady 7300, jsou určeny pro zákazníky, kteří provozují datově náročné podnikové aplikace jako databáze, analytická řešení, plánování podnikových prostředků a rozsáhlé platformy e-mailu či posílání zpráv ve virtualizovaných prostředích.

Server HP ProLiant DL580 G5 určený pro montáž do skříně a HP ProLiant BL680c G5, první blade server HP se čtyřjádrovým procesorem, nabízejí díky dvojnásobnému množství procesorových jader výrazně vyšší výkon. DL580 G5 má navíc oproti svému předchůdci dvojnásobnou kapacitu paměti. Tato vylepšení nabízejí zákazníkům větší výpočetní výkon a paměť pro zvýšení výkonu aplikací, na nichž stojí jejich podnikání.

„HP má dlouhou historii v uvádění inovativních serverových platforem na trh v pravý včas,“ řekl James Mouton, senior viceprezident a ředitel divize Industry Standard Servers společnosti HP. „Tyto systémy umožňují zákazníkům reagovat na rychle rostoucí potřeby v oblasti virtualizace a energetické účinnosti.“

HP ProLiant DL580 G5 je čtyřprocesorový server, který se ideálně hodí pro virtualizaci a nasazení v kriticky důležitých datových centrech. Procesorový výkon a velká paměťová kapacita serveru DL580 G5 přispívá k vyšší produktivitě pracovníků, kteří tak mohou spravovat menší počet výkonnějších serverů s lépe fungujícími aplikacemi.

Server HP ProLiant BL680c G5 až se čtyřmi procesory Intel řady 7300 a velkou paměťovou kapacitou pro datově náročné aplikace také poskytuje špičkový výkon. BL680c G5 je součástí portfolia HP BladeSystem, při jehož vývoji se přímo počítalo s virtualizací, úsporou energie, jednoduchým nasazením a správou.

„Díky čtyřjádrovým procesorům Intel Xeon řady 7300 poskytují servery HP ProLiant výkon a energetickou efektivitu, která nemá obdoby,“ řekl Tom Kilroy, viceprezident a ředitel Digital Enterprise Group společnosti Intel Corporation. „Nové systémy se čtyřmi sockety pro čtyřjádrové procesory Xeon nabízejí celkem 16 jader. HP tak poskytuje zákazníkům vynikající úroveň škálovatelnosti, výkonu ve virtualizaci a podpory pro kriticky náročné aplikace.“

Náročné požadavky v oblasti virtualizace a energetické účinnosti oba servery splňují také pomocí následujících softwarových nástrojů pro správu: 

  • HP Insight Power Manager umožňuje zákazníkům omezit příkon na určitou hodnotu a zvýšit tak počet serverů ve skříni nebo šasi při současném snížení celkových nákladů.
  • HP ProLiant Essentials Virtual Machine Management Pack (VMM) slouží pro centrální správu a ovládání fyzických serverových prostředků i virtuálních počítačů, takže už není nutné používat samostatné konzoly pro virtuální počítače.

Společnost HP také oznámila společné rozhodnutí definovat spolu s Microsoftem referenční platformu datového skladu, jež se bude skládat z připravovaného produktu Microsoft SQL Server 2008, serveru ProLiant DL580 G5 a diskových polí HP StorageWorks 50 Modular Smart Array. Tato platforma má pomoci podnikům nasazovat řešení datových skladů SQL Server 2008 s jistotou a předvídatelnými výsledky.

Diskuze (1) Další článek: Ceny 45nm Intelů pro stolní počítače jsou venku

Témata článku: Energetický náklad, James Bond, Dlouhá historie, Podnikové nasazení, Velká efektivita, Fyzické jádro, Virtuální procesor

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší