HP rozšiřuje nabídku pro telekomunikační firmy

25. února 2003
Windows Media Player 9 v češtině
Jednodušší mobilní přístup k Internetu. Nová fakturační platforma pro mobilní operátory
HP rozšiřuje nabídku pro telekomunikační firmy

PRAHA, 24. února 2003 – Společnost HP představila na kongresu 3GSM ve francouzském Cannes celou řadu nových řešení a služeb pro telekomunikační trh. V oblasti mobilního přístupu k Internetu oznámila řešení Extended IMS využívající technologii Bluetooth. Ve spolupráci se společnosti Amdocs pak představila novou platformu pro fakturaci předplacených a zpětně hrazených služeb.

 

HP Extended Instant Mobility Suite
Společnost HP oznámila uzavření smlouvy s největším italským mobilním operátorem, společností TIM (Telecom Italia Mobile), na dodávku řešení Extended IMS (Instant Mobility Suite). Toto řešení významně zjednodušuje datové přenosy v mobilní síti.

 

Řešení Extended IMS se skládá z handheldu iPAQ Pocket PC s podporou technologie Bluetooth a vyspělého softwaru IMS. Řešení automaticky spáruje iPAQ s mobilním telefonem vybaveným Bluetooth, sestaví spojení do sítě GPRS a spustí první internetovou relaci. Zákazník pak rychle a jednoduše může využívat řadu mobilních služeb z nabídky operátora.

 

Software Extended IMS rovněž umožňuje provozovatelům sítí individualizovat stránku s nabídkou v souladu s vlastní podnikovou identitou a nabízet nově vyvíjené služby uživatelům kapesních počítačů iPAQ přímo, čímž se zkrátí doba uvádění služeb na trh. Rovněž pomáhá zvyšovat objem datových přenosů v síti, čímž zvyšuje i průměrný výnos na jednoho uživatele.

 

Vyspělá platforma pro fakturaci hlasových a datových služeb
Ve spolupráci se společností Amdocs, předním světovým poskytovatelem fakturačních systémů a systémů CRM, představilo HP vyspělou platformu pro fakturaci předplacených a zpětně hrazených hlasových a datových služeb.

 

Společnosti integrovaly funkce tarifikace a správy zůstatku produktu Amdocs Enabler s funkcemi kontroly hovorů a relací v reálném čase, které nabízí řešení HP OpenCall Service Controller. Společné řešení, podporující fakturaci předplacených i zpětně hrazených služeb, umožňuje mobilním operátorům nabízet nové služby s oběma formami úhrady. Rovněž usnadňuje integraci se stávajícími inteligentními síťovými infrastrukturami, což vede ke zkrácení doby nutné pro uvedení na trh a snižuje celkové náklady na vlastnictví.

 

Pomocí sledování hovorů a relací v reálném čase mohou mobilní operátoři aktivovat předplacené služby před hovorem nebo datovou relací a umožnit uživatelům, aby je využívali a při vyčerpání zůstatku adekvátně reagovali (ukončení přenosu, přesměrování na server pro dobití zůstatku). Tato funkce pomáhá zamezit únikům příjmu, k nimž často u jiných systémů předplacených služeb dochází.

 

Stejně tak pomocí kontroly relací a tarifováním a sledováním zůstatku v reálném čase mohou mobilní operátoři umožnit a kontrolovat současné používání hlasových a datových služeb a využívání řady služeb z jediného účtu a zároveň snižovat riziko úniku nebo odcizení příjmů.

 

HP Opencall je rodina produktů pro vytváření a provoz telekomunikačních služeb. Hlavním produktem této rodiny je HP Opencall Service Controller, flexibilní systém pro řízení hovorů v reálném čase, který je nezávislý typu telekomunikačního hardwaru. Umožňuje vytváření, provoz a řízení služeb v prostředí hlasových sítí, založených na intelligent networks (IN) a protokolech SS7. Nezávislost na hardwaru telekomunikačních sítí, jinde nedosažená flexibilita (customizable message sets) a široká podpora telekomunikačních připojení (ANSI i ITU TCAP/SS7 nebo TCAP/IP) a protokolů (např. Camel 2 a 3, WIN 1 i 2) zajistila rodině HP Opencall přední místo na trhu.

 

# # #

 

Společnost HP je předním světovým dodavatelem výrobků, řešení a služeb pro jednotlivce a podniky. Široká nabídka společnosti zahrnuje infrastrukturu IT, osobní počítače a přístupová zařízení, globální služby, výrobky pro tisk a zobrazování. Dne 3. května 2002 se HP spojilo se společností Compaq Computer. Další informace o společnosti HP a jejích výrobcích naleznete na adrese http://www.hp.com, nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: Windows Media Player 9 v češtině

Témata článku: Camel, Celkový únik, Cannes


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

Zapomeňte na kometu, české nebe každý den křižují mnohem zajímavější kousky

** České nebe každý den křižuje hromada exotických letounů ** Na populární mapě Flightradar24 je ale nenajdete ** Jsou to vojenské letouny USA, UK a NATO

Jakub Čížek | 37

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 135

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11