HP přináší vysoce výkonná počítačová řešení pro středně velké společnosti

Společnost HP oznámila uvedení nových počítačových řešení se špičkovým výkonem, které pomohou středně velkým firmám efektivněji soutěžit na trhu díky využití osvědčených technologií, které formovaly technický vývoj a výzkum největších podniků na světě.
HP přináší vysoce výkonná počítačová řešení pro středně velké společnosti

Hlavní novinkou letošního veletrhu Supercomputing 2007 se stal HP Cluster Platform Workgroup System, který nabízí cenově dostupné a vysoce výkonné počítačové řešení bez těžkostí a zvýšených nákladů spojených s klasickým systémem podnikové třídy.

Systém postavený na platformě HP BladeSystem c3000 poskytuje výpočetní výkon téměř jeden teraflop za sekundu, a přitom zabírá plochu jen 0,18 čtverečního metru. Ideálně se tak hodí zejména pro vysoce náročné aplikace v segmentu počítačově podporovaného inženýrství (CAE), ropného a plynařského průzkumu, finančních služeb či přírodních věd. HP CP Workgroup System umožňuje zákazníkům rychleji zvládat rozsáhlé a složité, výpočetně náročné úlohy – poskytuje sedmkrát vyšší výkon simulací než systém tvořený jediným uzlem.

Svou nabídku technologií pro středně velké firmy HP dále rozšířilo uvedením prvků Solution Blocks pro vědecké účely či CAE, a dále velkokapacitních x86 serverů konstruovaných pro prostředí s vysokými nároky na výpočetní výkon.

„Společnost HP rozšiřuje možnosti vysoce výkonných počítačových systémů pro středně velké firmy. Naše snadno použitelná a cenově dostupná řešení umožňují zákazníkům udržet si náskok před konkurencí,“ řekl Winston Prather, viceprezident a ředitel divize High Performance Computing společnosti HP. „V září HP uvedlo BladeSystem c3000, první kompaktní, ekonomické a integrované blade prostředí na trhu určené právě pro středně velké společnosti. Naším cílem s novými systémy je být největším dodavatelem, který je schopen řešit všechny IT potřeby zákazníků v segmentu středně velkých firem.“

Vysoký výpočetní výkon pro středně velké společnosti

HP CP Workgroup System je postaven na nejuniverzálnější blade skříni pro středně velké firmy, vzdálená pracoviště a pobočkové kanceláře – HP BladeSystem c3000, s pracovním označením Shorty. Toto energeticky úsporné blade řešení je konstruováno pro umístění v malém prostoru. Jeho zdroje napájení lze připojit do standardních elektrických zásuvek, systém konsoliduje kabelové rozvody a má snadno použitelné nástroje pro správu.

Konstruktéři HP vyšli z tohoto hardwaru jako základny pro středně velké zákazníky, kteří se potýkají s výpočetně náročnými pracovními úlohami. Vytvořili z něj integrované řešení s výkonnými servery, propojeními, volitelnými úložišti, řešením napájení a chlazení, operačními systémy, middlewarem a softwarem pro správu clusteru.

Společnost HP také oznámila první z plánovaných produktů Solution Blocks, které budou nabízet její prodejci aplikací. Tyto produkty poskytnou středně velkým firmám další podporu a usnadní nasazení nových technologií.

Zákazníkům v segmentu přírodních a dalších věd dodávají certifikovaní prodejci HP a Accelrys hotové řešení Accelrys Materials Studio složené z platformy CP Workgroup System, Linux a ze softwaru pro správu XC Cluster.

Pro zákazníky v segmentu CAE je určeno řešení ANSYS FLUENT CFD nakonfigurované z technologií CP Workgroup System a Windows® Compute Cluster Server, které nabízí společnost ANSYS a její obchodní partneři. Aplikace ANSYS FLUENT CFD dosahují na plně nakonfigurovaném systému CP Workgroup sedmkrát vyššího výkonu, než na samostatném stolním počítači.

Obě řešení pomáhají zvýšit produktivitu simulace a modelování, a přitom umožňují maximálně optimalizovat náklady na jejich vlastnictví a provoz.

„HP Cluster Platform 3000 se systémem Windows Compute Cluster Server umožňuje společnosti Callaway Golf modelovat různé zásadní aspekty konstrukce hlavy hole ještě před vyřezáním formy,“ řekl Matt Erickson, senior manažer analýzy a měření produktů ve společnosti Callaway Golf. „Před výrobou prvního prototypu jsme schopni určit charakteristiky výkonu a provést rozsáhlou analýzu nedostatků. To snižuje náklady na vývoj špičkových kompozitních, titanových a nerezových dílů, a zkracuje dobu potřebnou k uvedení výrobků na trh, neboť podstatně snižujeme počet cyklů potřebných k optimalizaci a návrhu. Pro Callaway je to obrovská výhoda, která nám zaručuje dlouhodobě vedoucí pozici na trhu v konstrukci inovativních holí.“

Nový server, který se ideálně hodí pro zákazníky HPC

HP dále oznámilo uvedení nového rackového serveru, který se ideálně hodí pro středně velké společnosti s vysokými nároky na výkon. HP ProLiant DL160 G5 je zkonstruován s ohledem na optimální poměr ceny a výkonu ve výpočetně náročných prostředích.

Server je založen na čipové sadě Intel® 5400 a podporuje čtyřjádrové procesory. Je optimalizován pro náročné aplikace, které vyžadují maximální propustnost a výpočetní výkon systému. Těmto požadavkům jsou přizpůsobeny jeho vlastnosti z hlediska rozhraní, paměti i správy. Server DL160 G5 bude k dispozici v konfiguracích HP Cluster Platform pro aplikace HPC.

Dostupnost a ceny

HP Cluster Platform Workgroup System je v prodeji již nyní a HP ProLiant DL160 G5 by měl být na trhu dostupný v průběhu prvního čtvrtletí 2008. Cenová nabídka na CP Workgroup System je k dispozici na webu www.hp.com/go/CP-Express ceny serveru HP DL160 G5 budou začínat pod 1 500 americkými dolary.,

HP Cluster Platform Workgroup System je součástí portfolia HP Unified Cluster pro HPC, jež zahrnuje integrované výpočetní, úložné a vizualizační prostředky v komplexní řadě řešení, od produktů základní třídy až po plně vybavené produkty.

Další informace o vysoce výkonných počítačových systémech společnosti HP jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/hptc. Více informací o řešeních HP pro středně velké firmy najdete na webu www.hp.com/go/midsizebusiness.

Témata článku: Windows, Blade, Cluster, Golf, Hole, Matt, System, Winston, Velký výkon, Vysoká třída, První uvedení, Výpočetní výkon, Jediný prototyp, Blocks, Velká společnost, Složitý rozvod, Náročné prostředí, Počítačová simulace

Určitě si přečtěte

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

Jak se dostat do Windows, když neznáte heslo nebo nejste administrátor

** S instalačním diskem Windows a znalostí pár příkazů odemknete téměř každý počítač s Windows. ** Poradíme i jak se tomu bránit

24.  7.  2017 | Tomáš Holčík | 35

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

Nový solární článek dokáže zachytit téměř veškerou energii světelného spektra ze Slunce

** Vědci vytvořili nový typ solárního článku, který se pyšní neuvěřitelnou efektivitou ** Speciální trojrozměrná struktura dokáže zachytit téměř všechny vlnové délky světla ze Slunce ** Systém solárního článku využívá koncentrátorových čoček pro světlo

22.  7.  2017 | Karel Javůrek | 19

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

21.  7.  2017 | Jiří Černý | 5

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

10 robotických startupů, které brzy připraví spoustu lidí o práci

** Roboty se v mnoha oblastech používají už dlouho, ale nyní přichází nová éra ** Roboty jsou chytřejší a poradí si s komplexními úkoly ** Náhrada lidí přijde rychleji a ve velkém

20.  7.  2017 | Karel Javůrek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?