HP představuje tablet pro firemní uživatele

HP představuje tablet pro firemní uživatele

Společnost HP představila tablet HP ElitePad 900, který spojuje elegantní design s funkčností a podporou s důrazem na potřeby firemního uživatele.

Tento tablet je určen k využití v podnikání, státní správě, zdravotnictví a obchodu. HP ElitePad je velmi tenký a lehký tablet vybavený operačním systémem Microsoft® Windows 8(1). Jeho parametry a funkce vyhoví očekáváním IT manažerů a samotní uživatelé ho budou milovat pro jeho design. Tento tablet nabízí plnou servisní podporu a rozšířené možnosti zabezpečení a správy stejně jako ostatní produkty řady HP Elite.

Tablet HP Elitepad absolvoval více než 115 tisíc hodin testovacího provozu
a diagnostiky pro ověření výkonu a spolehlivosti.

„Mnoho organizací je nuceno obětovat při nákupu počítačové techniky design v zájmu funkčnosti,“ říká Gerwald van der Gijp, ředitel pro segment komerčních produktů divize osobních počítačů společnosti HP pro region EMEA. „V HP ElitePad se snoubí styl a uživatelský komfort, který očekává firemní uživatel, s funkčností, kterou vyžaduje jeho IT oddělení. Zákazník tak skutečně může mít vše v jednom produktu.“

Tablet navržený pro firmy

Díky ergonomickému tvaru, displeji o úhlopříčce 25,7 cm (10,1”), váze pouhých 0,68 kg(2) a tloušťce jen 9,2 mm HP ElitePad snadno padne do ruky. Jeho stranový poměr 16:10 je ideální pro práci s firemními aplikacemi. Perfektní zpracování, sesazení dílů a povrchová úprava je samozřejmostí. Na výrobu HP ElitePad byly použity stylové a luxusní materiály, jako je například frézovaný hliník a Corning® Gorilla® Glass 2.

Tablet je osazen mobilními procesory Intel® nové generace, díky nimž HP ElitePad uživatelům v terénu nabízí produktivitu ekvivalentní stolní počítačové sestavě a kompatibilitu Intel x86 pro podporu stávajících podnikových aplikací. Je optimalizován pro operační systém Windows 8 a podporuje vkládání dat dotykem prstů, elektronickým perem či hlasem. HP ElitePad je také velmi energeticky úsporný a nabízí pohodlí podobné smartphonu a výkon, který zvládne běh aplikací v prostředí Windows. Jeho integrace do stávajících systémů informačních technologií je snadná.

K tabletu je možné dokoupit inovativní pouzdro HP Smart Jacket,(3) které nabízí široké možnosti konektivity, zvyšuje životnost baterie a přidává další funkce, díky nimž lze tablet přizpůsobit pro různé specializované účely a učinit tabletu HP ElitePad opravdu komplexní řešení pro firemní uživatele:

·HP ElitePad Productivity Jacket — se zabudovanou klávesnicí, porty pro konektivitu, čtečkou SD karet a nastavitelnými úhly sledování displeje – vytváří dokonalý pocit z práce s tímto tabletem.

·HP ElitePad Expansion Jacket — přidává možnosti konektivity přes USB, HDMI a další funkce pro univerzálnější využití v terénu a na cestách. Prodloužená životnost baterie s doplňkovým příslušenstvím HP ElitePad Jacket.(4)

·HP ElitePad Rugged Jacket — zajišťuje zvýšenou ochranu

·Dokovací stanice HP ElitePad, takto vybavený tablet umí vše, co očekáváte od svého desktopu. Možnost připojení klávesnice a monitoru společně se současným dobíjením tabletu a připojením k pevnému Ethernetu. Tablet může být také využit jako pomocný monitor pro současnou práci na dvou monitorech.

·HP Executive Tablet Pen — umožňuje uživateli zapisovat vzkazy a poznámky vlastním rukopisem přímo na displej. Ručně psaný text lze uložit nebo konvertovat na typový text pro využití v dalších aplikacích.

Klepněte pro větší obrázek

Tablet nabitý nástroji pro mobilní práci a zábavu

Přední kamera s rozlišením 1080p a fotoaparát o 8 MP na zadním díle vybavený LED bleskem spolu s programem CyberLink YouCam, který se distribuuje dohromady s tabletem, dávají uživateli možnost snadné osobní komunikace, videozáznamu v HD kvalitě(5) pro publikaci na internetu nebo například pro výrobu instruktážních filmů bez vysokých produkčních nákladů.

HP PageLift(6), technologie od HP Labs, centrální výzkumné laboratoře HP, je nová aplikace, která dovede automaticky oříznout, správně nasvítit a orientovat snímek tabule, vytištěné smlouvy nebo jiných dokumentů, takže ho lze okamžitě sdílet bez nutnosti manuální editace.

Pokud je jejich tiskárna vybavena funkcí HP ePrint nebo se jedná o síťovou tiskárnu, mohou uživatelé HP ElitePad ze svého přístroje snadno tisknout bez nutnosti stahovat ovladače. Software HP ePrint(7) umožňuje tisknout dálkově ve více než 24 tisících veřejných lokalit – například v hotelech a u poskytovatelů služeb.(8) S HP ElitePad lze také snadno vytvářet malé pracovní skupiny prostřednictvím HP Wireless Hotspot, tedy aplikace, která umožňuje uživatelům sdílet internetové připojení a síťové pásmo.(9)

Mezi další uživatelské programy, jimiž je tablet vybaven, patří aplikace CyberLink Media, se kterou mohou uživatelé řídit a vytvářet audio a video obsah stejně snadno jako v uživatelském rozhraní ostatních počítačů HP pro firemní využití. Díky stereo mikrofonu a jacku pro sluchátka mohou uživatelé také nahrávat a poslouchat audio v kvalitě SRS Audio.

Práce s informacemi je snadná díky funkci Evernote, s níž jsou vstup, ukládání a synchronizace dat napříč zařízeními a rychlé vyhledávání v nich, skutečně jednoduché. Program Skitch zase usnadňuje kolaborativní projekty díky možnosti označovat obrázky či skicy popisky.

Řiditelnost, nasazení a bezpečnost v IT prostředí

Tablet HP ElitePad nabízí dlouhou životnost, stabilní obraz, tříletou omezenou záruku a podporu s programem HP Global Series Support, tedy ve zkratce vše, co IT manažeři od firemního tabletu očekávají. HP ElitePad je plně servisovatelný, s možností přikoupit unikátní servisní nástroje, které uživateli umožňují získat přístup k panelu, baterii, základní desce a šasi za účelem údržby, takže se minimalizuje doba, kdy je laptop mimo službu, a citlivá data a přístroje nemusejí opouštět firmu.(10)

Firemní zákazníci také určitě ocení funkci HP Client Security,(11) včetně HP BIOS Protection, Security Manager a šifrovacího nástroje HP Drive Encryption, s nimiž jsou firemní data, přístroje a identity v bezpečí. Mezi další funkce zabezpečení patří Device Access Manager, Computrace(12) a Sparekey.

Nasazení, průběžná podpora a údržba jsou snadné díky kompatibilitě x86 a řešení HP Client Management. LANDesk Management Suite zvyšuje bezpečnost a usnadňuje řízení díky svým nástrojům pro lokalizaci a ochranu dat při ztrátě přístroje. Funkce je schopná stáhnout data ze SIM karty pro masovou aktivaci WWAN(13) a je schopná aplikovat geograficky daná pravidla pro dálkové vyhledávání, plný nebo řízené vymazání dat z pamětí zařízení.

Dostupnost

Uvedení HP ElitePad 900 do prodeje je plánováno na leden 2013.

Seznam.cz dnes v 19:00 nabídne unikátní živý přenos Českého nebe

Témata článku: Plná možnost, Funkce počítačové klávesnice, Informační tabule, Gorilla Glass 4, Gorilla, Cyberlink, Uživatelská data, Pomocný systém, Mobilní vyhledávání, Plná funkčnost, HP Elite, Elektronická sluchátka, Ergonomická klávesnice, Životnost, Tabule, Osobní váha, Rychlé vkládání, Dlouhá záruka, Luxusní hotel, Firemní data, Hliníkové šasi

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší