HP představuje nový hybridní notebook s Androidem

HP představuje nový hybridní notebook s Androidem

Společnost HP představuje nový hybridní notebook HP SlateBook x2, který lze po odpojení klávesnice používat jako tablet s operačním systémem Android. Tento počítač typu 2v1 nabízí plnou funkcionalitu výkonného notebooku a odepínatelný displej, který se při samostatném používání bleskově promění na elegantní tablet.

Zařízení běží na operačním systému Android (1) a díky spojení dvou běžně samostatných přístrojů nabízí všestranné použití, které kombinuje styl, výkon a přesnost. Zákazníci mohou být díky HP SlateBook x2 maximálně flexibilní při vytváření, využívání či sdílení svých dat.

Bezkonkurenční portfolio nové generace PC od HP je navrženo tak, aby uživatelům usnadnilo přístup k datům a nabídlo větší výběr zařízení vhodných pro různé příležitosti.

HP SlateBook x2 je prvním hybridním notebookem s operačním systémem Android, který je vybaven mobilním procesorem NVIDIA Tegra 4. Tento procesor zprostředkovává uživatelům realističtější zážitek z hraní, rychlé prohlížení webových stránek i plynulé přehrávání high-definition (HD) videa. Navíc umožňuje využívat přístup k aplikacím portálu TegraZone app.(2)

„Zákazníci dnes vyžadují přístup a sdílení jejich dat kdekoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení s připojením k internetu, a očekávají, že rozšířené možnosti připojení budou zcela spolehlivě fungovat,“ řekla Erika Lindauerová, ředitelka divize HP PPS pro Českou republiku a Slovensko. „HP SlateBook x2 představuje nejnovější příklad našeho trvalého záměru rozvíjet možnosti využití počítačů a přinášet stále vyšší úroveň flexibility, kterou zákazníci potřebují pro plnohodnotnou práci doma, v kanceláři nebo na cestách.“

HP SlateBook x2 spojuje oceňovanou koncepci počítačů HP Envy x2 s tablety HP Slate7. Nové portfolio lehkých přenosných počítačů HP tak zákazníkům nabízí větší možnost volby mezi výkonnými přístroji s různými operačními systémy.

Uživatelé elegantního a kompaktního přístroje HP SlateBook x2 mohou snadno „přepínat“ z pracovního režimu na zábavný. Díky kombinaci vysoce mobilního tabletu s produktivitou notebooku se přístroj snadno přizpůsobí každé situaci – stejně jako oblíbený operační systém Android. Propracovaný magnetický závěs a duální systém napájení s jednou samostatnou baterií v tabletu a druhou v těle notebooku zaručuje, že mohou uživatelé snadno používat přístroj jako samostatný tablet nebo plnohodnotný notebook, a mezi těmito dvěma variantami zcela plynule přecházet.

Klepněte pro větší obrázek

Nejnovější Android a spousta možností k dalšímu rozšíření

HP SlateBook x2 je vybaven operačním systémem Android Jelly Bean 4.2 a obsahuje všechny populární služby společnosti Google, jako například Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive, Google+ Hangouts pro hromadné (vícečlenné) video chaty, či přístup k aplikacím a digitálnímu obsahu prostřednictvím služby Google Play.(2)

Dotykový HD displej s úhlopříčkou 25,65 cm (10,1ʺ) vyniká ostrým obrazem a precizním barevným podáním při současném snížení míry oslnění. HP SlateBook x2 rovněž obsahuje paměťový čip eMMC s úložnou kapacitou 32 GB a zvukový systém DTS Sound+, takže práce s multimediálními soubory bude pro uživatele velmi příjemným zážitkem. Díky podpoře nejširších možností tisku mohou navíc uživatelé z většiny aplikací přímo tisknout.

K novému hybridnímu notebooku nabízí HP také exkluzivní řešení a služby, které zajišťují jednoduché, snadno přístupné podpůrné nástroje a zdroje, jež pomohou zákazníkům naplno využít potenciálu přístroje. Zákazníci mají mj. možnost rozšířit standardní záruku a dokoupit servisní balíček HP Care Pack,(3) díky němuž se vyhnout neočekávaným nákladům za případnou opravu nebo výměnu i po uplynutí standardní 24měsíční záruky.

Cena a dostupnost

Dostupnost hybridního notebooku HP SlateBook x2 v oblasti Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA) se očekává během července 2013. Cena by měla začínat přibližně na částce 13 000 Kč (499 €).(4)

Další informace o hybridním notebooku HP SlateBook x2 lze najít na webu www.hp.com/x2.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

Témata článku: Notebooky, Bean, Envy, Google Hangouts, Hangouts, HP Notebook, Hp.com, Jelly Bean, Výměna klávesnice u notebooku, Elegantní počítač, Samostatná služba, Rozšířená záruka, HP Envy, Hybridní notebook, Exkluzivní aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí