HP představuje nový hybridní notebook s Androidem

HP představuje nový hybridní notebook s Androidem

Společnost HP představuje nový hybridní notebook HP SlateBook x2, který lze po odpojení klávesnice používat jako tablet s operačním systémem Android. Tento počítač typu 2v1 nabízí plnou funkcionalitu výkonného notebooku a odepínatelný displej, který se při samostatném používání bleskově promění na elegantní tablet.

Zařízení běží na operačním systému Android (1) a díky spojení dvou běžně samostatných přístrojů nabízí všestranné použití, které kombinuje styl, výkon a přesnost. Zákazníci mohou být díky HP SlateBook x2 maximálně flexibilní při vytváření, využívání či sdílení svých dat.

Bezkonkurenční portfolio nové generace PC od HP je navrženo tak, aby uživatelům usnadnilo přístup k datům a nabídlo větší výběr zařízení vhodných pro různé příležitosti.

HP SlateBook x2 je prvním hybridním notebookem s operačním systémem Android, který je vybaven mobilním procesorem NVIDIA Tegra 4. Tento procesor zprostředkovává uživatelům realističtější zážitek z hraní, rychlé prohlížení webových stránek i plynulé přehrávání high-definition (HD) videa. Navíc umožňuje využívat přístup k aplikacím portálu TegraZone app.(2)

„Zákazníci dnes vyžadují přístup a sdílení jejich dat kdekoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení s připojením k internetu, a očekávají, že rozšířené možnosti připojení budou zcela spolehlivě fungovat,“ řekla Erika Lindauerová, ředitelka divize HP PPS pro Českou republiku a Slovensko. „HP SlateBook x2 představuje nejnovější příklad našeho trvalého záměru rozvíjet možnosti využití počítačů a přinášet stále vyšší úroveň flexibility, kterou zákazníci potřebují pro plnohodnotnou práci doma, v kanceláři nebo na cestách.“

HP SlateBook x2 spojuje oceňovanou koncepci počítačů HP Envy x2 s tablety HP Slate7. Nové portfolio lehkých přenosných počítačů HP tak zákazníkům nabízí větší možnost volby mezi výkonnými přístroji s různými operačními systémy.

Uživatelé elegantního a kompaktního přístroje HP SlateBook x2 mohou snadno „přepínat“ z pracovního režimu na zábavný. Díky kombinaci vysoce mobilního tabletu s produktivitou notebooku se přístroj snadno přizpůsobí každé situaci – stejně jako oblíbený operační systém Android. Propracovaný magnetický závěs a duální systém napájení s jednou samostatnou baterií v tabletu a druhou v těle notebooku zaručuje, že mohou uživatelé snadno používat přístroj jako samostatný tablet nebo plnohodnotný notebook, a mezi těmito dvěma variantami zcela plynule přecházet.

Klepněte pro větší obrázek

Nejnovější Android a spousta možností k dalšímu rozšíření

HP SlateBook x2 je vybaven operačním systémem Android Jelly Bean 4.2 a obsahuje všechny populární služby společnosti Google, jako například Google Now, Google Search, Gmail, YouTube, Google Drive, Google+ Hangouts pro hromadné (vícečlenné) video chaty, či přístup k aplikacím a digitálnímu obsahu prostřednictvím služby Google Play.(2)

Dotykový HD displej s úhlopříčkou 25,65 cm (10,1ʺ) vyniká ostrým obrazem a precizním barevným podáním při současném snížení míry oslnění. HP SlateBook x2 rovněž obsahuje paměťový čip eMMC s úložnou kapacitou 32 GB a zvukový systém DTS Sound+, takže práce s multimediálními soubory bude pro uživatele velmi příjemným zážitkem. Díky podpoře nejširších možností tisku mohou navíc uživatelé z většiny aplikací přímo tisknout.

K novému hybridnímu notebooku nabízí HP také exkluzivní řešení a služby, které zajišťují jednoduché, snadno přístupné podpůrné nástroje a zdroje, jež pomohou zákazníkům naplno využít potenciálu přístroje. Zákazníci mají mj. možnost rozšířit standardní záruku a dokoupit servisní balíček HP Care Pack,(3) díky němuž se vyhnout neočekávaným nákladům za případnou opravu nebo výměnu i po uplynutí standardní 24měsíční záruky.

Cena a dostupnost

Dostupnost hybridního notebooku HP SlateBook x2 v oblasti Evropy, Středního Východu a Afriky (EMEA) se očekává během července 2013. Cena by měla začínat přibližně na částce 13 000 Kč (499 €).(4)

Další informace o hybridním notebooku HP SlateBook x2 lze najít na webu www.hp.com/x2.

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

Další článek: Gmail umí posílat peníze jako přílohu. Ale jen v USA

Témata článku: Notebooky, Hangouts, Výměna klávesnice u notebooku, Envy, Jelly Bean, Samostatná služba, Elegantní počítač, HP Envy, Hybridní notebook, Hp.com, Rozšířená záruka, Exkluzivní aplikace, HP Notebook, Bean, Google Hangouts, Nejprodávanější notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky