HP představuje novou generaci mikroserverů ProLiant

HP představuje novou generaci mikroserverů ProLiant

Společnost HP představila nové servery HP ProLiant, vyvinuté speciálně pro potřeby malých a středně velkých firem (SMB), jimž nabízí jednodušší nasazení, správu i údržbu jejich IT infrastruktury.

Malé a střední firmy často čelí výzvám v podobě omezených finančních či lidských zdrojů v reakci na rostoucí požadavky zákazníků a měnící se obchodní potřeby. Menší firmy, jako jsou např. maloobchodní prodejny, ordinace praktických lékařů či realitní kanceláře, potřebují jednoduché, škálovatelné a cenově dostupné řešení, které nabídne výkon na míru jejich podnikatelským aktivitám.

Podle AMI Partners, globální strategicko-poradenské firmy, která analyzovala současné nákupní trendy, bude přinejmenším 5,1 milionu malých firem po celém světě v nejbližších pěti letech kupovat svůj první server.

Nový HP ProLiant MicroServer Generation 8 (Gen8) je ideálním „prvním serverem“ pro SMB firmy, který poskytne zjednodušené nastavení, správu a údržbu s inovativními technologiemi HP Smart. HP MicroServer nabízí centralizovaný přístup k datům a aplikacím zaměstnanců kdykoli a odkudkoli; díky sdílení klíčových firemních dat zvyšuje produktivitu a zlepšuje týmovou spolupráci. Přístroj je malý a tichý, takže jej lze umístit skutečně kdekoli, včetně podlahy, vybraných pracovních míst či přímo na pracovních stolech.

HP rovněž představilo nové modely cenově optimalizovaných serverů pro mikro-a SMB klienty, které nabízejí spolehlivost, flexibilitu a škálovatelnost pro snadné přizpůsobení současným a budoucím obchodním potřebám firem. Jedná se o servery HP ProLiant DL320e Gen8 v2 a HP ProLiant ML310e Gen8 v2.

„Malé a střední firmy vyžadují inovativní serverová řešení, která splňují jejich konkrétní obchodní potřeby a pohybují se v maximálně dostupných cenových relacích,“ řekl Mark Potter, senior viceprezident a generální ředitel divize HP serverů. „Nové servery HP ProLiant jsou snadno použitelné, vysoce spolehlivé a nákladově efektivní, takže umožňují SMB zákazníkům zvýšit obchodní výkonnost, ušetřit čas a snížit náklady.“

Inovace osmé generace

HP ProLiant MicroServer, poprvé představený v roce 2010, představuje ultra-kompaktní serverové řešení, které umožňuje malým a středním firmám efektivněji řídit a rozvíjet jejich podnikatelské aktivity bez navýšení o zbytečné náklady nebo zvýšení složitosti stávající IT infrastruktury.

Nový HP ProLiant Gen8 MicroServer nabízí spolehlivost, výkon a zabezpečení podnikové třídy v tichém provedení a kompaktním těle s poloviční velikostí oproti jiným serverům základní třídy (entry-level).(2) Tento ideální „první server“ pro mikro- a malé firmy umožňuje plnohodnotnou týmovou spolupráci prostřednictvím centralizovaných informací a sdílení dat. Navíc, díky unikátním inovacím HP, stráví SMB zákazníci mnohem méně času administrací a správou, takže se mohou maximálně soustředit na další rozvoj jejich obchodních aktivit.

HP Microserver Gen8 je navržen pro organizace s méně než 10 zaměstnanci, kterým nabízí možnost bezpečně sdílet veškeré důležité informace v jednom centrálním serveru. Data a aplikace umístěné na serveru jsou lokálně i vzdáleně přístupné prakticky z libovolného zařízení připojeného na web díky nástroji Microsoft® Windows® Server 2012 Essentials, který zvyšuje pracovní produktivitu a týmovou spolupráci.

HP MicroServer Gen8 využívá několika unikátních inovací modelové řady HP ProLiant Gen8 včetně architektury HP ProActive Insight, což SMB zákazníkům umožňuje:

  • ·Zjednodušit instalaci, nastavení a údržbu systému prostřednictvím utilit HP iLO Management Engine (iLO4) a HP Intelligent Provisioning, které jsou součástí předinstalovaného balíku softwaru a nástrojů připravených pro zjednodušené nasazení a správu serveru.
  • ·Vzdáleně spravovat server odkudkoli a kdykoli, zvýšit produktivitu a zároveň snížit provozní náklady díky nástroji HP Integrated Lights-Out (iLO) Essentials.
  • ·Průběžně monitorovat výkon serveru prostřednictvím utility HP Active Health, která automaticky vyhodnocuje provoz serveru pro dosažení optimálního „zdraví“ a nejnižší možné spotřeby energie, urychluje aktualizaci aplikací pro zvýšení výkonu, a zvyšuje dobu provozuschopnosti prostřednictvím nástroje HP Smart Update.
  • ·Využívat konvergované řešení kombinující server se síťovou infrastrukturou HP prostřednictvím volitelného stohovatelného řiditelného switche HP PS1810-8G, který automaticky analyzuje, monitoruje a optimalizuje připojení obou zařízení.

HP MicroServer Gen8 nabízí zajímavé obchodní příležitosti také obchodním partnerům HP prostřednictvím prvního průmyslového portálu s cloudovými službami HP Insight Online.

Větší výpočetní možnosti

Rozšířené portfolio serverů HP ProLiant je ideální volbou pro všechny SMB zákazníky, SMB channel partnery a organizace. Nové servery výrazně zvyšují výkon, řízení spotřeby a snadnost správy IT infrastruktury:

·HP ProLiant ML310e Gen8 v2 je vylepšený, plně vybavený jednoprocesorový server v provedení tower s podnikovou úrovní správy, určený pro SMB firmy se vzdálenými nebo pobočkovými kancelářemi, které požadují zvýšení produktivity a možností připojení, a zjednodušení správy při maximální délce doby provozuschopnosti.

·HP ProLiant DL320e Gen8 v2 je nový kompaktní jednoprocesorový server v provedení rack. Může být nasazen prakticky kdekoli a ideální poslouží pro jednoaplikační využívání v malých a středních podnicích, obchodních řetězcích, při automatizaci výroby a v řadě dalších oblastí. Vyhovuje unikátní kombinaci požadavků na optimalizaci prostoru, mobility, správy a provozních nákladů, které musí SMB zákazníci denně řešit.

Cena a dostupnost

  • HP ProLiant MicroServer Gen8 je již celosvětově dostupný a jeho cena začíná na 9 350 Kč.
  • HP ProLiant ML310e Gen8 v2 by měl vstoupit do prodeje během července s cenou od 18 450 Kč.
  • HP ProLiant DL320e Gen8 v2 lze koupit v celosvětové distribuci od 18 980 Kč.

Více informací lze najít na webu www.hp.com/go/HPDiscover2013.

Další článek: Tržby Seznamu rostly, zisk kvůli investicím klesl

Témata článku: Tichý provoz, Pracovní stůl, Go Pro, Podnikové nasazení, Ideální volba, Hp.com, Switche, Ideální řešení, Malá spolehlivost, Essentials, Poloviční velikost, Lidský zaměstnanec, Mikro, Budoucí zaměstnanec, Cenová relace, Možnost reakcí, Maximální zjednodušení, Střední třída, Tower


Určitě si přečtěte

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

ReactOS: Zapomenuté a open-source Windows, které nevyrobil Microsoft

** Představte si svobodné Windows. Bláznivá vize? ** Vývojáři je přitom začali psát už před více než dvaceti lety ** Jmenují se ReactOS a spustíte na nich i Total Commander

Jakub Čížek | 54

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 75

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Android Auto a Apple CarPlay představují v autech větší nebezpečí než alkohol v těle řidiče

Výsledky této studie vás zřejmě vůbec nepřekvapí. Aspoň tak ale můžeme obecně známý názor podložit čísly.

Daniel Fuglevič | 27


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč