HP představuje novou generaci mikroserverů ProLiant

Společnost HP představila nové servery HP ProLiant, vyvinuté speciálně pro potřeby malých a středně velkých firem (SMB), jimž nabízí jednodušší nasazení, správu i údržbu jejich IT infrastruktury.

Malé a střední firmy často čelí výzvám v podobě omezených finančních či lidských zdrojů v reakci na rostoucí požadavky zákazníků a měnící se obchodní potřeby. Menší firmy, jako jsou např. maloobchodní prodejny, ordinace praktických lékařů či realitní kanceláře, potřebují jednoduché, škálovatelné a cenově dostupné řešení, které nabídne výkon na míru jejich podnikatelským aktivitám.

Podle AMI Partners, globální strategicko-poradenské firmy, která analyzovala současné nákupní trendy, bude přinejmenším 5,1 milionu malých firem po celém světě v nejbližších pěti letech kupovat svůj první server.

Nový HP ProLiant MicroServer Generation 8 (Gen8) je ideálním „prvním serverem“ pro SMB firmy, který poskytne zjednodušené nastavení, správu a údržbu s inovativními technologiemi HP Smart. HP MicroServer nabízí centralizovaný přístup k datům a aplikacím zaměstnanců kdykoli a odkudkoli; díky sdílení klíčových firemních dat zvyšuje produktivitu a zlepšuje týmovou spolupráci. Přístroj je malý a tichý, takže jej lze umístit skutečně kdekoli, včetně podlahy, vybraných pracovních míst či přímo na pracovních stolech.

HP rovněž představilo nové modely cenově optimalizovaných serverů pro mikro-a SMB klienty, které nabízejí spolehlivost, flexibilitu a škálovatelnost pro snadné přizpůsobení současným a budoucím obchodním potřebám firem. Jedná se o servery HP ProLiant DL320e Gen8 v2 a HP ProLiant ML310e Gen8 v2.

„Malé a střední firmy vyžadují inovativní serverová řešení, která splňují jejich konkrétní obchodní potřeby a pohybují se v maximálně dostupných cenových relacích,“ řekl Mark Potter, senior viceprezident a generální ředitel divize HP serverů. „Nové servery HP ProLiant jsou snadno použitelné, vysoce spolehlivé a nákladově efektivní, takže umožňují SMB zákazníkům zvýšit obchodní výkonnost, ušetřit čas a snížit náklady.“

Inovace osmé generace

HP ProLiant MicroServer, poprvé představený v roce 2010, představuje ultra-kompaktní serverové řešení, které umožňuje malým a středním firmám efektivněji řídit a rozvíjet jejich podnikatelské aktivity bez navýšení o zbytečné náklady nebo zvýšení složitosti stávající IT infrastruktury.

Nový HP ProLiant Gen8 MicroServer nabízí spolehlivost, výkon a zabezpečení podnikové třídy v tichém provedení a kompaktním těle s poloviční velikostí oproti jiným serverům základní třídy (entry-level).(2) Tento ideální „první server“ pro mikro- a malé firmy umožňuje plnohodnotnou týmovou spolupráci prostřednictvím centralizovaných informací a sdílení dat. Navíc, díky unikátním inovacím HP, stráví SMB zákazníci mnohem méně času administrací a správou, takže se mohou maximálně soustředit na další rozvoj jejich obchodních aktivit.

HP Microserver Gen8 je navržen pro organizace s méně než 10 zaměstnanci, kterým nabízí možnost bezpečně sdílet veškeré důležité informace v jednom centrálním serveru. Data a aplikace umístěné na serveru jsou lokálně i vzdáleně přístupné prakticky z libovolného zařízení připojeného na web díky nástroji Microsoft® Windows® Server 2012 Essentials, který zvyšuje pracovní produktivitu a týmovou spolupráci.

HP MicroServer Gen8 využívá několika unikátních inovací modelové řady HP ProLiant Gen8 včetně architektury HP ProActive Insight, což SMB zákazníkům umožňuje:

  • ·Zjednodušit instalaci, nastavení a údržbu systému prostřednictvím utilit HP iLO Management Engine (iLO4) a HP Intelligent Provisioning, které jsou součástí předinstalovaného balíku softwaru a nástrojů připravených pro zjednodušené nasazení a správu serveru.
  • ·Vzdáleně spravovat server odkudkoli a kdykoli, zvýšit produktivitu a zároveň snížit provozní náklady díky nástroji HP Integrated Lights-Out (iLO) Essentials.
  • ·Průběžně monitorovat výkon serveru prostřednictvím utility HP Active Health, která automaticky vyhodnocuje provoz serveru pro dosažení optimálního „zdraví“ a nejnižší možné spotřeby energie, urychluje aktualizaci aplikací pro zvýšení výkonu, a zvyšuje dobu provozuschopnosti prostřednictvím nástroje HP Smart Update.
  • ·Využívat konvergované řešení kombinující server se síťovou infrastrukturou HP prostřednictvím volitelného stohovatelného řiditelného switche HP PS1810-8G, který automaticky analyzuje, monitoruje a optimalizuje připojení obou zařízení.

HP MicroServer Gen8 nabízí zajímavé obchodní příležitosti také obchodním partnerům HP prostřednictvím prvního průmyslového portálu s cloudovými službami HP Insight Online.

Větší výpočetní možnosti

Rozšířené portfolio serverů HP ProLiant je ideální volbou pro všechny SMB zákazníky, SMB channel partnery a organizace. Nové servery výrazně zvyšují výkon, řízení spotřeby a snadnost správy IT infrastruktury:

·HP ProLiant ML310e Gen8 v2 je vylepšený, plně vybavený jednoprocesorový server v provedení tower s podnikovou úrovní správy, určený pro SMB firmy se vzdálenými nebo pobočkovými kancelářemi, které požadují zvýšení produktivity a možností připojení, a zjednodušení správy při maximální délce doby provozuschopnosti.

·HP ProLiant DL320e Gen8 v2 je nový kompaktní jednoprocesorový server v provedení rack. Může být nasazen prakticky kdekoli a ideální poslouží pro jednoaplikační využívání v malých a středních podnicích, obchodních řetězcích, při automatizaci výroby a v řadě dalších oblastí. Vyhovuje unikátní kombinaci požadavků na optimalizaci prostoru, mobility, správy a provozních nákladů, které musí SMB zákazníci denně řešit.

Cena a dostupnost

  • HP ProLiant MicroServer Gen8 je již celosvětově dostupný a jeho cena začíná na 9 350 Kč.
  • HP ProLiant ML310e Gen8 v2 by měl vstoupit do prodeje během července s cenou od 18 450 Kč.
  • HP ProLiant DL320e Gen8 v2 lze koupit v celosvětové distribuci od 18 980 Kč.

Více informací lze najít na webu www.hp.com/go/HPDiscover2013.

Další článek: Tržby Seznamu rostly, zisk kvůli investicím klesl

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,