HP představuje nové tiskárny a počítače pro malé a střední firmy

Nové počítače řady Pro a tiskárny LaserJet nabízejí firmám výkon a zabezpečení v elegantním provedení

 

PRAHA, 10. září 2015 — Společnost HP představila nové stolní počítače, notebooky a All-in-One počítače řady Pro spolu s novými tiskárnami a multifunkčními tiskárnami. Jsou vhodné pro společnosti všech velikostí, osloví především malé a středně velké firmy.

 

Nedávný průzkum společnosti HP, kterého se zúčastnilo 750 IT ředitelů a řídících pracovníků firem[1], ukázal hlavní technologické problémy, jimž malé a střední firmy čelí: nalezení nových způsobů zvýšení produktivity, vyřešení bezpečnostních hrozeb a optimalizaci výdajů na IT. Nové tiskárny a počítače řady HP Pro 400 jsou navrženy tak, aby reagovaly právě na tyto potřeby.

 

„Dle našich zákazníků patří k největším výzvám, které ovlivňují zabezpečení a produktivitu jejich firmy, omezené rozpočty na IT,” řekl Enrique Lores, výkonný ředitel společnosti HP pro oblast Evropy, Blízkého Východu a Afriky. „HP zákazníkům nabízí podporu a přístup k profesionálním řešením, jako jsou počítače řady HP Pro a tiskárny. Poskytnou firmám funkce, které potřebují, za cenu, kterou si mohou dovolit.”

 

Nové elegantní modely nabízejí výkon i zabezpečení

Jako každý podnik, i malé a střední firmy čelí rychle se rozvíjejícímu prostředí, ve kterém technologie slouží jako konkurenční výhoda. Postupně se stírá hranice mezi prací a osobním životem, firmy jsou nuceny přilákat a udržet si přibývající zaměstnance z internetové generace a umožnit jim mobilnější styl práce. Malé a střední firmy potřebují technologii navrženou pro moderní podniky, která lehce propojí zařízení a zajistí spolupráci mezi zaměstnanci – to vše bez kabelů nebo speciálního vybavení.

 

Řada stolních počítačů, notebooků a All-in-One počítačů HP Pro nabízí malým a středním firmám cenově dostupnou technologii, v novém designu inspirovaném spotřebitelskými produkty, který si mladá generace žádá. Tato zařízení prošla procesem HP Total Test, který zahrnuje více než 120 000 hodin testování[2], aby se zajistilo, že modely obstojí v zátěži pracovního a domácího použití.

 

Počítače řady Pro obsahují vestavěné bezpečnostní funkce světové úrovně s možností správy, které zajistí malým a středním podnikům pocit klidu při ochraně kritických firemních dat a zařízení. HP BIOSphere[3] nabízí ochranu firmwaru zařízení na úrovni BIOSu během startu systému a aktualizací BIOSu. HP Client Security[4] poskytuje vícefaktorové ověření a šifrování pevného disku k uchování citlivých dat v bezpečí. Všechna zařízení jsou k dispozici s Windows 10[5], které kromě nejnovějších technologií nabízejí další bezpečnostní vrstvu.

 

Nová zařízení v řadě Pro zahrnují tyto počítače:

 • Řada notebooků HP ProBook 400 G3 nabízí mnohem mobilnější styl práce díky novému tenkému, lehkému a odolnému designu s úhlopříčkami velikostí 13”, 14”, 15” a 17” a vestavěným bezpečnostním funkcím jako je HP BIOSphere, TPM[6] a volitelná čtečka otisků prstů. Model HP ProBook 440 G3 je nyní až o 17 procent tenčí a o 12 procent lehčí než předchozí generace, což je důležité pro uživatele, kteří jsou stále na cestách. Řada HP ProBook 400 obsahuje 6. generaci procesorů Intel® Core™ nebo nejnovější APU AMD řady A 6. generace[7]. Dále nabízí vybroušený povrch Gravity Black příjemný na dotyk, hliníkem vyztuženou plochu s klávesnicí a klávesnici HP Premium Keyboard odolnou proti polití. Notebooky nabízejí široký výběr konfigurovatelných funkcí k dalšímu usnadnění práce. Volitelně je k dispozici FHD displej[8], dotykový displej a baterie s dlouhou životností[9].
 • Jak All-in-One počítač HP ProOne 400 G2 AiO tak i řada HP ProDesk 400 využívá 6. generaci procesorů Intel® Core™ pro maximální výkon. Nový All-in-One HP ProOne 400 G2 AiO byl kompletně přepracován, aby malým a středním podnikům nabídl prostorovou variabilitu díky minimalistickému a stylovému designu. Ten obsahuje jako první u profesionálních počítačů All-in-One od HP i barevné zadní kryty[10], vestavěný systém na uspořádání kabelů a množství nových možností umístění díky nastavitelnému a ohebnému podstavci, který lze naklopit až do zcela vodorovné polohy. Uživatelé si tak mohou vybrat úhel, který jim nejlépe vyhovuje pro práci na vlastním stole, ve skupině nebo při prezentaci. 20palcový (50 cm) počítač HP ProOne 400 také využívá funkce Windows 10 jako je Cortana[11]  a spolupráci pomáhá nástroj HP Noise Reduction Software, integrovaná webkamera 1MP HD Webcam[12] a volitelný kapacitní desetibodový dotykový panel bez ohraničení.
 • Řada HP ProDesk 400 přichází v široké škále velikostí včetně provedení ultra-small form factor, small form factor nebo microtower, vše optimalizováno pro cenovou dostupnost i výkon. HP ProDesk 400 G2 Desktop Mini nabízí kompletní ekosystém připojení, fyzického zabezpečení a umístění zařízení. Stolní počítač se vejde pod stůl nebo za monitor, kde je vždy málo místa a obsahuje nový standardní sériový port, VGA a DisplayPort a také paměť DDR4 RAM pro zvýšenou produktivitu i funkčnost. Platforma HP ProDesk 400 G3 Microtower nabízí nejvyšší výkon, rozšiřitelnost a kvalitu ze všech stolních řešení pro malé a střední firmy od HP.

 

Nové tiskárny nabízejí ten nejrychlejší tisk

Nové tiskárny a multifunkční zařízení řady HP LaserJet 400 poskytují firmám rychlost a efektivitu díky nejrychlejšímu vytištění první strany, nejrychlejšímu oboustrannému tisku a nejnižší spotřebě energie ve své třídě [13],[14]. Společnost HP pokračuje ve snaze pomoci zákazníkům zabezpečit své tiskové prostředí od startu systému až po jeho vypnutí; například zahrnutím vestavěných bezpečnostních funkcí do řady Pro, jako je úložiště tiskových úloh s technologií PIN Printing [15]. Nové tiskárny jsou ideální pro malé pracovní skupiny o třech až deseti uživatelích, kteří tisknou maximálně 4 000 stránek za měsíc. Jde o následující modely:

 • Řada HP LaserJet Pro M402 je černobílá tiskárna, která je skvěle použitelná v kompaktních pracovních prostorech a je energeticky nejšetrnější tiskárnou ve své třídě[16].
 • Řada HP Color LaserJet Pro M452 přináší rychlý a ve své třídě nejlepší barevný tisk s až o 48 % rychlejším vytištěním první strany než její předchůdce[17].
 • Řada HP LaserJet Pro MFP M426 nabízí černobílý tisk v multifunkční tiskárně navržené pro produktivitu s rychlým oboustranným skenováním a podporou práce s dokumenty včetně skenování do emailu, do složky, na USB a cloudové funkce. Také přináší nejrychlejší tisk ve své třídě; nabízí až o 100 % rychlejší oboustranný tisk než její předchůdce[18].
 • Řada HP Color LaserJet Pro MFP M477 nabízí rychlé oboustranné skenování a podporu práce s dokumenty včetně skenování do emailu, do složky, na USB a cloudové funkce. I tato řada disponuje nejrychlejším tiskem ve své třídě, kdy nabízí až o 140 % rychlejší oboustranný tisk a o 46 % rychlejší vytištění první strany než její předchůdce[19].
 • HP Color LaserJet Pro MFP M274n je verze 3 v 1 tiskárny M277n, která byla úspěšně uvedena v dubnu 2015 a byla oceněna letošní cenou Red Dot Award. Díky třem svébytným funkcím – tisku, kopírování a skenování - je HP Color LaserJet Pro MFP M274n nejmenší barevnou laserovou multifunkční tiskárnou ve své třídě a umožňuje efektivnější práci týmu díky množství funkcí pro vyšší produktivitu.

 

Pro zákazníky, kteří chtějí u svých zaměstnanců dosáhnout mobilní produktivity, podporují nové tiskárny řady 400 několik řešení mobilního tisku včetně bezdrátového tisku Direct Wireless a tisku Touch-to-Print z mobilního zařízení s podporou NFC, stejně jako tisku z cloudu díky technologii HP JetAdvantage Private Print[20],[21],[22].

 

Pro zákazníky, kteří potřebují černobílý tisk, vylepšuje HP originální tonerové kazety technologií JetIntelligence přidáním černého toneru. Černý toner nabízí precizní umístění pro černobílý tisk, což vede k vyšší výtěžnosti tisku na jednu kazetu.

 

Pro nejmenší firmy a domácí kanceláře, které tisknou maximálně 50 stránek za měsíc, oznámila společnost HP nedávno rozšíření svých zařízení s technologií Instant Ink, včetně nové tiskárny HP OfficeJet 4650 All-in-One. Služba výměny inkoustu společnosti HP nabízí zákazníkům s omezenou potřebou tisku cenově dostupný a snadný způsob, jak se vyhnout tomu, aby inkoust došel.

 

Ceny a dostupnost[23]

 • Řada HP ProBook 400 by měla být dostupná v regionu EMEA v říjnu s cenami od 389 EUR.
 • ŘadaHP ProDesk 400 by měla být dostupná v regionu EMEA v listopadu s cenami od 399 EUR. Počítač HP ProDesk 400 Small Form Factor by měl být dostupný počátkem roku 2016 s cenou od 389 EUR.
 • Počítač All-in-One HP ProOne 400 AiO by měl být dostupný v regionu EMEA v listopadu s cenou od 459 EUR.
 • Řada HP LaserJet Pro M402 by měla být dostupná v regionu EMEA v říjnu s cenami od 249 EUR.
 • Řada HP Color LaserJet Pro M452 by měla být dostupná v říjnu s cenami od 329 EUR.
 • Řada HP LaserJet Pro MFP M426 by měla být dostupná v říjnu s cenami od 399 EUR.
 • Řada HP Color LaserJet Pro MFP M477 by měla být dostupná v říjnu s cenami od 459 EUR.
 • Multifunkční tiskárna HP Color LaserJet Pro MFP M274n by měla být dostupná v říjnu s cenami od 309 EUR.

 

Pro další informace o počítačích řady HP Pro navštivte www.hp.com/go/pro a další informace o laserových tiskárnách řady HP Pro naleznete na www.hp.com/go/newlaserjets.

 

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Díky komplexnímu portfoliu, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, dokáže HP vyřešit nejsložitější problémy a technologické výzvy zákazníků ve všech regionech světa. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

 

[1] Průzkum HP BusinessNow – včetně metodologie, sběru dat a analýzy pro HP provedla společnost Penton Research. Údaje poskytlo 751 respondentů ve Spojených státech mezi 19. červnem a 1. červencem 2015.

[2] Testování v procesu Total Test není zárukou budoucího výkonu v testovacích podmínkách.

[3] Funkce HP BIOSphere se mohou lišit v závislosti na platformě PC a konfiguraci.

[4] HP Client Security vyžaduje systém Windows.

[5] Ne všechny funkce jsou dostupné ve všech verzích systému Windows. Systémy mohou vyžadovat upgradovaný a/nebo zvlášť zakoupený hardware, ovladače, software nebo aktualizaci BIOSu k využití plné funkcionality Windows. Windows 10 je automaticky aktualizován a tato možnost je vždy povolena. Mohou být vyžadovány další poplatky ze strany poskytovatele internetového připojení a pro aktualizace se časem mohou objevit další požadavky. Více na http://www.microsoft.com.

[6] Firmware TPM čipu je ve verzi 2.0. Hardwarový TPM je v1.2, což je podskupina specifikace TPM 2.0 verze v0.89 implementované technologií Intel Platform Trust Technology (PTT).

[7] APU 6. generace řady AMD je dostupné pouze v 15,6palcovém notebooku HP ProBook 455 G3.

[8] Obsah v plném vysokém rozlišení (Full HD) je požadován k prohlížení obrázků ve čtyřnásobném vysokém rozlišení.

[9] Volitelné funkce jsou prodávány zvlášť nebo jako přídavné funkce.

[10] All-in-One počítač HP ProOne 400 G2 AiO se zadními kryty v barvách cardinal red a dragonfly blue by měly být dostupné ve vybraných lokalitách v prosinci.

[11] Dostupnost Cortany se může lišit v závislosti na zařízení a regionu.

[12] Vyžadováno připojení k internetu

[13] Založeno na interním testování HP nejlepších tří časů vytištění první strany u konkurence a rychlosti duplexního tisku provedeném v srpnu 2015. Odvíjí se od nastavení zařízení. Skutečné výsledky se mohou lišit. Podrobnosti naleznete na hp.com/go/ljclaims.

[14] Založeno na interním testování HP metodou typické spotřeby elektřiny (TEC) programu ENERGY STAR®, jak bylo popsáno na energystar.gov tří předních konkurentů k srpnu 2015. Skutečné výsledky se mohou lišit. Podrobnosti naleznete na hp.com/go/ljclaims.

[15] Vyžaduje nákup odděleného flash disku USB s minimální kapacitou 16 GB.

[16] Založeno na interním testování HP tří předních konkurentů provedeném v srpnu 2015. Více informací naleznete na hp.com/go/ljclaims.

[17] Založeno na ISO/IEC 19752 a 19798 výtěžnost následujících originálních tonerových kazet HP LaserJet: 131A ve srovnání s 201X, 507A ve srovnání s 508X, 55X ve srovnání s 87X, 80X ve srovnání s 26X, 305A/X ve srovnání s 410X. Více se dozvíte na hp.com/go/learnaboutsupplies.

[18] Založeno na ISO/IEC 19752 a 19798 výtěžnost následujících originálních tonerových kazet HP LaserJet: 131A ve srovnání s 201X, 507A ve srovnání s 508X, 55X ve srovnání s 87X, 80X ve srovnání s 26X, 305A/X ve srovnání s 410X. Více se dozvíte na hp.com/go/learnaboutsupplies.

[19] Změřeno s využitím ISO/IEC 17629. Více informací naleznete na hp.com/go/printerclaims. Skutečná rychlost se různí v závislosti na konfiguraci systému, softwarových aplikacích, ovladačích a složitosti dokumentu.

[20] Bezdrátové úkony jsou kompatibilní pouze na frekvenci 2.4 GHz. Také může být vyžadována aplikace nebo software a registrace účtu HP ePrint. Některé funkce vyžadují nákup volitelného příslušenství. Přečtěte si více na hp.com/go/mobileprinting.

[21] Vyžaduje kompatibilní mobilní zařízení s umožněnou funkcí NFC tisku. Seznam kompatibilních mobilních zařízení s umožněným tiskem pomocí NFC naleznete na hp.com/go/nfcprinting.

[22] Technologie HP JetAdvantage Private Print je dostupná bez dalších poplatků a vyžaduje tiskárnu připojenou k internetu a s povolenými webovými službami. Není dostupná ve všech zemích. Další informace naleznete na hpjetadvantage.com.

[23] Odhadované maloobchodní ceny. Skutečné ceny se mohou lišit.

 

Microsoft a Windows jsou buď registrované obchodní známky nebo obchodní známky společnosti Microsoft Corporation ve Spojených státech amerických a/nebo dalších zemích. Intel a Intel Core jsou obchodními známkami společnosti Intel Corporation v USA a v dalších zemích. AMD je obchodní známka společnosti Advanced Micro Devices, Inc.

 

© 2015 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Zde uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. Jediné záruky k produktům a službám HP jsou výslovně uvedeny v záručních prohlášeních, jež jsou dodávána s příslušnými produkty a službami. Žádné zde uvedené informace by neměly být považovány za další záruku. HP nezodpovídá za případné technické nebo redakční chyby nebo opomenutí.

 

Tato tisková zpráva obsahuje výhledová prohlášení, která obnášejí rizika, nejistoty a předpoklady. Pokud se taková rizika či nejistoty promění ve skutečnost, nebo se předpoklady HP ukážou jako nesprávné, výsledky společnosti HP a jejích konsolidovaných dceřiných společností se mohou zásadně lišit od toho, co výslovně nebo implicitně vyplývá z takových výhledových prohlášení a předpokladů. Za výhledová prohlášení mohou být pokládána všechna prohlášení, která nejsou historickými fakty, například prohlášení ohledně plánů, strategií a cílů vedení společností pro budoucí kroky; jakákoli prohlášení ohledně očekávaného vývoje, výkonnosti nebo podílu Hewlett-Packard Enterprise and HP Inc. na trhu s ohledem na produkty a služby; očekávané provozní a finanční výsledky, jakákoli prohlášení o očekávání nebo přesvědčení a jakákoli prohlášení o domněnkách, na nichž se zakládá cokoli z uvedeného. Mezi zmiňovaná rizika, nejistoty a předpoklady patří uskutečňování a plnění kontraktů ze strany HP a jejích zákazníků, dodavatelů a partnerů; úspěšnost očekávaných výsledků; vliv makroekonomických a geopolitických trendů a událostí; tlaky konkurenčních firem na HP; rozvoj nových produktů a služeb a zlepšování stávajících výrobků a služeb pro splnění aktuálních potřeb zákazníků; reakce na nově vznikající technologická trendy; realizace kontraktů HP a jejích dodavatelů, zákazníků a partnerů; ochrana duševního vlastnictví a majetku HP, včetně duševního vlastnictví souvisejícího s licencemi třetích stran; integrace a ostatní rizika spojená s obchodními procesy a investičními transakcemi; přijímání a udržení klíčových zaměstnanců, předpoklady týkající se důchodového zabezpečení a dalších náklady související s odchodem zaměstnanců; očekávání a předpoklady týkající se načasování a nasazení programů pro další snižování nákladů, plány restrukturalizace a jejich integrace; důsledky nevyřízených pohledávek, vyšetřování, a sporů; a další rizika, jež jsou popsána ve výroční zprávě HP na formuláři 10-K za fiskální rok končící 31. října 2015 a v dalších oznámeních společnosti HP podaných americké Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC). HP na sebe nebere žádný závazek a nemá v úmyslu tato výhledová prohlášení aktualizovat.

 

Další článek: Pozor, návyková blbina. Pokuste se přistát s raketou Falcon 9

Témata článku: Dostupné funkce, Gravity, Tiskárny multifunkční, All-in-one počítač, HP Probook, HP Laserjet, Nová řada, Toner do tiskárny HP, Nové zařízení, Go Pro, Multifunkční zařízení, Malá dostupnost, Nová funkce, Tiskárny k počítači, Tiskárny HP, Dragonfly, Go, All In One, Notebooky malé, Enrique, Hp.com, Notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 95

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky