HP představila novou řadu notebooků s procesory AMD

HP představila novou řadu notebooků s procesory AMD

Společnost HP dnes rozšířila své portfolio domácích a pracovních notebooků o tři nové modely, které využívají nejmodernější technologii VISION od AMD a poskytují výjimečný výkon za přijatelnou cenu.

Klepněte pro větší obrázek

Nové notebooky HP vybavené čipy typu APU (accelerated processing units) od AMD, které spojují jádro CPU a výkonnou grafiku v jednom integrovaném obvodu, nabízejí řešení pro domácnosti, malé a střední firmy i velké korporace.

HP Pavilion dv6 poskytuje zábavu spojenou s inovativními funkcemi jako je chlazení HP CoolSense, webkamera s vysokým rozlišením HP True HD Vision či špičková audio technologie HP Beats™. Tato řada rovněž nabízí více než dvojnásobný grafický výkon ve srovnání s předchozími generacemi procesorů s integrovanými grafickými kartami.(1)

HP ProBook 6465b s technologií AMD VISION Pro nabízí vylepšené zabezpečení a vyšší výkon. To vše skrývá atraktivní wolframový design s hliníkovým krytem displeje, který je vysoce odolný proti opotřebení díky použití povrchu HP DuraFinish.

HP ProBook 4535s spojuje odolnou broušenou hliníkovou povrchovou úpravu s metalickým barevným provedením. K jeho hlavním přednostem patří integrovaná webkamera s vysokým rozlišením(2) a funkcí rozpoznávání obličeje pro ověřování identity a sada nástrojů HP ProtectTools, která firmám umožňuje lépe ochránit jejich data.

„Pokud jde o výpočetní techniku, nabízí společnost HP svým zákazníkům možnost volby,“ řekl Charl Snyman, vice president a generální manažer HP PSG pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Jako světová jednička v prodeji notebooků pokračujeme ve vývoji spolehlivých a cenově dostupných počítačů s inovativním designem, které ocení i zákazníci, jež jsou často na cestách."

Nové modely HP Pavilion řady dv6, jejichž výkon zajišťuje AMD Fusion APU, navazují na filozofii HP "MUSE", zatímco notebooky HP ProBook 6465b a 4535s vychází z designu "FORGE".

Perspektivní a výkonná AMD řešení

Nové notebooky jsou osazeny AMD hybridními čipy APU série A, které zajišťují vyšší rychlost zpracování i zobrazení a ​​delší životnost baterie.(3) Uživatelé notebooků HP Pavilion řady dv6 ocení zejména optimální duální grafiku a vyvažování výkonu podle aktuální spotřeby energie přepínáním mezi jednoduchým a duálním grafickým módem. Technologie určená pro práci s obrázky AMD Perfect Picture HD(2)navíc automaticky upraví barvy a kontrast tak, aby i odstíny pleti vypadaly věrohodně a video bylo plynulejší a živější.

AMD technologie VISION Pro se samostatnou grafikou AMD Radeon Dual Graphics u modelu ProBook 4535s (4) a UMA grafikou u modelu ProBook 6465b umožňují optimální multitasking pro videokonference, prohlížení webových stránek a graficky náročných aplikací. Technologie AMD Turbo Core vyvažuje výkon a výdrž baterie a technologie AMD AllDay ™ zajišťuje delší provoz notebooku. (5)

„Spolupráce HP a AMD se neustále vyvíjí a společně činíme kroky, abychom našim zákazníkům přinášeli další vynikající technologické inovace a výkonnější zařízení," řekla Leslie Sobon, vice presidentka pro marketing společnosti AMD. „Technologie AMD Fusion APU nabízejí ideální kombinací síly, výkonu a výjimečné grafiky. Toto spojení umožňuje vytvořit novou generaci digitálních zážitků pomocí AMD VISION Pro, která poskytuje vysoce hodnotnou volbu pro bezpečnost a ovladatelnost."

Ceny a dostupnost

  • HP Pavilion dv6 bude na českém trhu v prodeji od července 2011 za cenu od 14 990 Kč včetně DPH.
  • HP ProBook 6465b bude na českém trhu v prodeji od poloviny července 2011 za cenu od 15 950 Kč včetně DPH.
  • HP ProBook 4535s bude na českém trhu v prodeji od poloviny července 2011 za cenu od 11 350 Kč včetně DPH.
Další článek: Českému internetu hrozí cenzura, v úterý rozhodne sněmovna

Témata článku: Vysoký prodej, Inovativní technologie, Vision, Muse, Spolehlivá volba, Webkamery, Výkonná grafika, Sluchátka Beats, Integrovaná technologie, HP Pavilion Dv6, Perfect, Fusion, Integrovaná webkamera, Forge, HP Pavilion, HP Probook, Beats audio, Vice, HP Notebook, Notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 56

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky