HP pomáhá předním světovým výrobcům automobilů snížit množství odpadů

HP pomáhá předním světovým výrobcům automobilů snížit množství odpadů

PRAHA, 18. března 2013 – Společnost HP oznámila, že po dobu dalších pěti let bude spolupracovat se 34 předními světovými výrobci automobilů na odstraňování škodlivých látek v rámci celého automobilového dodavatelského řetězce. Náplní této spolupráce bude poskytování komplexních dat o materiálním složení autodílů z Mezinárodního systému pro správu dat o materiálech International Material Data System (IMDS).

Systém IMDS pomáhá předním světovým výrobcům automobilů a dalším více než 100 000 organizací, které jsou součástí automobilového dodavatelského řetězce, dodržovat nařízení a limity týkající se obsahu nebezpečných látek. Poskytuje specifikace více než 40 milionů produktů a jejich složení, takže výrobci automobilů mají k dispozici podrobnosti o každé dílčí látce či sloučenině, která je použita při výrobě jakýchkoli autodílů. Databáze IMDS pomáhá výrobcům automobilů zabránit používání těžkých kovů, jako je kadmium, olovo, rtuť či šestimocný chróm, a používat pouze materiály, potvrzené coby recyklovatelné.

Na základě nově prodlouženého smluvního kontraktu bude divize HP Enterprise Services pokračovat ve vývoji, udržování a poskytování celosvětově dostupné databáze komplexních IMDS informací.

„V minulosti si OEM dodavatelé vedli své vlastní seznamy povolených a zakázaných látek, které ale podstatně zvyšovaly obtížnost jejich identifikace v rámci celého dodavatelského řetězce,“ řekl Matthew Griffin, zástupce společnosti Jaguar Land Rover a mluvčí řídicího výboru IMDS. „Databáze IMDS poskytuje standardizovaný formát pro výměnu informací o jednotlivých materiálech během celého výrobního procesu v rámci automobilového průmyslu, díky čemuž mohou automobilky mnohem snáze a nákladově efektivněji zajistit dodržování předpisů a ekologických norem.“

Systém IMDS byl původně vyvinut v reakci na směrnici Evropské Unie o konci provozu silničních vozidel End-Of-Life Vehicles (ELV) Directive, která se zaměřuje na snižování množství odpadů. Později byl IMDS přijat jako celosvětový standard pro reporting materiálového složení autodílů v rámci celého automobilového průmyslu. K prvotním členům IMDS, automobilkám BMW, Daimler, Ford, Opel, Porsche, Volvo a VW – včetně české automobilky Škoda, se tak nyní připojují OEM(1) výrobci autodílů z celého světa a společně přispívají ke dlouhodobé ekologické udržitelnosti automobilového průmyslu.

Databáze IMDS poskytuje centrální místo pro výměnu informací mezi výrobci automobilů, jejich dodavateli a dodavateli jejich dodavatelů o materiálech použitých na výrobu veškerých součástí vozidel. Výrobci a OEM dodavatelé musejí poskytovat informace o použitých materiálech, aby bylo možné určit podíl jednotlivých složek a stupeň nebezpečnosti daného výrobku, a posoudit soulad s právními předpisy směrnice ELV. Systém IMDS díky tomu pomůže výrobcům automobilů splnit závazek vůči vyhlášce ELV, nařizující schopnost recyklace 95 % hmotnosti každého vozidla, které bude prodáno počínaje rokem 2015.

„Automobilový průmysl musí splňovat podmínky neustále se měnící legislativy a zvyšovat recyklovatelnost starých automobilů,“ řekl Oliver Bahns, celosvětový ředitel obchodní jednotky HP Automotive and Aerospace. „HP již 12 let úzce spolupracuje s předními organizacemi z oblasti automobilového průmyslu, aby zajistilo, že systém IMDS bude obsahovat komplexní informace o veškerých materiálech, používaných v dílčích automobilových komponentách a v každém stupni dodavatelského řetězce.“

O společnosti HP

HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

(1) Zkratka OEM (Original Equipment Manufacturer) označuje výrobce, který při výrobě používá díly, komponenty a zařízení od jiných výrobců, a hotový výrobek prodává pod svou vlastní obchodní značkou. Zkratku OEM někdy nahrazují pojmy subdodavatel a subdodávka.

Další článek: Volbu architektury x86 pro nové konzole protlačili vývojáři

Témata článku: Dílčí dodavatel, Bmw, Automobilový průmysl, Opel, Automobile, Automotive, Výrobce automobilů, Land, Jaguar, Porsche 911, Systém výměny, Rover, Vozidlo, Original, Land Rover, VW, Griffin, Ford, Life, Automobil, Dodavatel, Daimler, Průmysl, Material, Automobilka

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší