HP obhájilo pozici největšího českého dodavatele stolních počítačových sestav

Praha, 1. září 2006 – HP je lídrem na trhu stolních počítačových sestav v České republice. Potvrdil to poslední průzkum agentury IDC.
HP obhájilo pozici největšího českého dodavatele stolních počítačových sestav

Celkové množství počítačů dodané společností HP na český trh ve druhém kalendářním čtvrtletí tohoto roku, dosáhlo hodnoty 16.020 kusů. Podíl HP na českém trhu stolních počítačů činil 20,5% při meziročním růstu prodejů o 111,9% a znamenal náskok 23% před firmou Dell na druhém místě (12.180 kusů, růst 40%) a více než třikrát lepší výsledek oproti Fujitsu-Siemens na místě třetím (4.583 kusů, růst 22,6%). Celkově trh stolních počítačů v České republice vzrostl o 17,6%. „Tyto výsledky potvrzují dlouhodobý trend, kdy nadnárodní výrobci získávají další podíl na trhu na úkor výrobců lokálních“, řekl Miloslav Doubrava, ředitel divize Personal System Group společnosti Hewlett-Packard.

Společnost HP zároveň obsadila první místo na českém trhu v součtu prodejů stolních a přenosných počítačů, kde dosáhla na první místo s celkovým podílem na českém trhu 18,5% při meziročním růstu prodejů o 33%.

Úspěchu se podařilo dosáhnout, kromě jiného, díky růstu prodejů do segmentu velkých firem a organizací, kde hraje významnou úlohu při rozhodovaní nejen příznivá cena, ale především dlouhodobá stabilita výrobce, zajištění servisu a nadstandardní kvalita výrobků, určených pro hromadné a několikaleté používaní při minimalizaci dodatečných poprodejních nákladů.

Na hlavní prodejní sezónu připravuje HP v oblasti počítačů uvedení zásadních novinek, mezi kterými bude tou hlavní nová řada počítačů HP Compaq dc7700 s unikátní technologií Intel vPro. Pro segment malých a středních firem uvede několik modelů z řady HP Compaq dx2200, stírající cenový rozdíl mezi lokálními montovanými počítači a počítačem od  značkového dodavatele. Modely s operačním systémem Windows XP Professional budou k dispozici od 11.790,- Kč bez DPH k dodání do druhého pracovního dne. Výkonnější model s dvoujádrovým procesorem Intel Pentium D925 bude k dispozici za 13.990,- Kč bez DPH. Pro zákazníky, kteří si nevyberou ze skladových sestav, bude stále možno u prodejních partnerů HP nakonfigurovat, byť i jeden kus, počítače přes konfigurátor sestav Top Config (www.hp.cz/topconfig).

 

O společnosti HP

HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu.  Za čtyři fiskální čtvrtletí, končící 30. červencem 2006, dosáhly celkové tržby společnosti HP 90,0 miliard USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) jsou k dispozici na www.hp.com. 

 

Váš názor Další článek: Novinky z hardwaru: Athlon FX-60 za poloviční cenu? Jmenuje se Athlon X2 5200+

Témata článku: Century, Český výrobce, Hlavní dodavatel, Nadstandardní množství, Poprodejní služba, Nadstandardní kvalita, Stolní počítač, Gothic 3, Stolní počítače, Prodejní výsledek


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky