HP obhájilo pozici největšího českého dodavatele stolních počítačových sestav

Praha, 1. září 2006 – HP je lídrem na trhu stolních počítačových sestav v České republice. Potvrdil to poslední průzkum agentury IDC.
HP obhájilo pozici největšího českého dodavatele stolních počítačových sestav

Celkové množství počítačů dodané společností HP na český trh ve druhém kalendářním čtvrtletí tohoto roku, dosáhlo hodnoty 16.020 kusů. Podíl HP na českém trhu stolních počítačů činil 20,5% při meziročním růstu prodejů o 111,9% a znamenal náskok 23% před firmou Dell na druhém místě (12.180 kusů, růst 40%) a více než třikrát lepší výsledek oproti Fujitsu-Siemens na místě třetím (4.583 kusů, růst 22,6%). Celkově trh stolních počítačů v České republice vzrostl o 17,6%. „Tyto výsledky potvrzují dlouhodobý trend, kdy nadnárodní výrobci získávají další podíl na trhu na úkor výrobců lokálních“, řekl Miloslav Doubrava, ředitel divize Personal System Group společnosti Hewlett-Packard.

Společnost HP zároveň obsadila první místo na českém trhu v součtu prodejů stolních a přenosných počítačů, kde dosáhla na první místo s celkovým podílem na českém trhu 18,5% při meziročním růstu prodejů o 33%.

Úspěchu se podařilo dosáhnout, kromě jiného, díky růstu prodejů do segmentu velkých firem a organizací, kde hraje významnou úlohu při rozhodovaní nejen příznivá cena, ale především dlouhodobá stabilita výrobce, zajištění servisu a nadstandardní kvalita výrobků, určených pro hromadné a několikaleté používaní při minimalizaci dodatečných poprodejních nákladů.

Na hlavní prodejní sezónu připravuje HP v oblasti počítačů uvedení zásadních novinek, mezi kterými bude tou hlavní nová řada počítačů HP Compaq dc7700 s unikátní technologií Intel vPro. Pro segment malých a středních firem uvede několik modelů z řady HP Compaq dx2200, stírající cenový rozdíl mezi lokálními montovanými počítači a počítačem od  značkového dodavatele. Modely s operačním systémem Windows XP Professional budou k dispozici od 11.790,- Kč bez DPH k dodání do druhého pracovního dne. Výkonnější model s dvoujádrovým procesorem Intel Pentium D925 bude k dispozici za 13.990,- Kč bez DPH. Pro zákazníky, kteří si nevyberou ze skladových sestav, bude stále možno u prodejních partnerů HP nakonfigurovat, byť i jeden kus, počítače přes konfigurátor sestav Top Config (www.hp.cz/topconfig).

 

O společnosti HP

HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu.  Za čtyři fiskální čtvrtletí, končící 30. červencem 2006, dosáhly celkové tržby společnosti HP 90,0 miliard USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) jsou k dispozici na www.hp.com. 

 

Váš názor Další článek: Novinky z hardwaru: Athlon FX-60 za poloviční cenu? Jmenuje se Athlon X2 5200+

Témata článku: Gothic 3, Poprodejní služba, Stolní počítače, Century, Hlavní dodavatel, Nadstandardní množství, Nadstandardní kvalita, Prodejní výsledek, Stolní počítač, Český výrobce

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší