HP jako první dodavatel na světě nabízí infrastrukturu pro automatizované dodávky služeb v datových centrech

HP jako první dodavatel na světě nabízí infrastrukturu pro automatizované dodávky služeb v datových centrech

Společnost HP představila nová řešení v rámci svého portfolia Adaptive Infrastructure (AI). Tato řešení zásadně mění dosavadní zvyklosti toho, jak se technologie používají pro poskytování podnikových služeb, a zároveň snižujícelkové náklady na infrastrukturu i komplikovanost datových center.(1)

HP BladeSystem Matrix (Matrix) je první konvergovaná platforma softwaru, serverů, datových úložišť a síťových prvků, která automatizuje poskytování služeb v datovém centru. K rychlému návrhu, nasazení a optimalizaci aplikační infrastruktury slouží jednotné rozhraní pro správu HP Matrix Orchestration Environment.

Kombinace těchto produktů vytváří integrovaný fond prostředků, jež fungují ve fyzických i virtuálních prostředích a vytvářejí první infrastrukturu, která je skutečně připravena na podnikové požadavky.

Tato výkonná kombinace dramaticky zjednodušuje složité úlohy v rámci infrastruktury, jako například obnovení po zhroucení, plánování kapacity, konsolidaci a přidělování prostředků. Díky tomu mohou společnosti ušetřit téměř 80 % provozních nákladů. Vložená investice se jim vrátí už za osm měsíců a v průběhu tří let mohou očekávat více než 300% návratnost investice.(2)

Prostřednictvím samoobslužného portálu poskytuje Matrix IT ředitelům snadno použitelné nástroje pro urychlení přidělování infrastruktury aplikacím. Přiděluje prostředky dynamicky, takže umožňuje reagovat na potřeby podniku v řádu pouhých minut a ne týdnů či měsíců, jako tomu obvykle bylo dosud. Prostředky jsou podle potřeby přiřazovány jednotlivým požadavkům a po dokončení každého požadavku na službu vráceny zpět do fondu, což optimalizuje využití infrastruktury.

Společnost HP rovněž uvedla několik dalších nabídek, které mají zvýšit flexibilitu podnikové infrastruktury: řešení HP LeftHand P4000 SAN, balík HP StorageWorks SB40c se softwarem P4000 Virtual SAN Appliance, produkt HP StorageWorks 600 Modular Disk System a služby HP Insight Capacity Advisor Virtualization Services.

„Zákazníci mají čím dál větší zájem o řešení datových center s vlastnostmi adaptabilní infrastruktury, jako je výrazná ekonomická výhodnost provozu, sledování nákladů podle aplikací a skutečně dynamická správa kapacity,“ řekl Mark Potter, senior viceprezident, Infrastructure Software and Blades, HP. „Ucelená technologie Matrix zcela mění pravidla hry, neboť infrastruktura postavená na této platformě je schopna běžet tempem podniku a nijak nebrzdit jeho běžný provoz.“

Zásadní změna ekonomické stránky, jednoduchosti a flexibility IT

HP BladeSystem Matrix je první integrovaná platforma softwaru, serverů, datových úložišť a síťových prvků, která umožňuje zákazníkům získat výhody konvergovaného systému bez nutnosti nahradit stávající vybavení datového centra.

Benefity jako konsolidace síťového vybavení v poměru čtyři ku jedné nebo 45% úspora nákladů na hardware a software zaručují brzkou návratnost investice.(1)

Platforma Matrix je založena na portfoliu HP BladeSystem, takže nabízí zákazníkům výhody sofistikované správy napájení. IT oddělení bude díky technologii HP Thermal Logic potřebovat o třetinu méně energie a navíc může přesně zaznamenávat historii využívání energie. Zákazníci mohou uvolnit až 50 % kapacity okruhů v datovém centru, které byly dříve nadbytečně rozděleny kvůli nutnosti energetických rezerv.(3)

Automatický pracovní tok s přidělováním na základě šablon navíc zvyšuje produktivitu a omezuje množství chyb, neboť odstraňuje ruční kroky a napomáhá koordinaci mezi technologickými týmy. Zkracuje dobu potřebnou k dodání požadované služby z dní na pouhé minuty.

Platforma Matrix je k dispozici prostřednictvím služby přizpůsobení a integrace HP Factory Express, která zahrnuje implementaci na místě u zákazníka a řízení projektu pro hladké nasazení. V závislosti na růstu podnikových potřeb lze jediné prostředí Matrix snadno rozšířit až na celkový počet 1 000 systémů.

Totální konvergence

Součástí platformy Matrix jsou nové moduly HP Virtual Connect 8Gb Fibre Channel a Virtual Connect Flex-10 Ethernet – první propojovací technologie na trhu, která dokáže rozdělit přenosové pásmo 10Gb ethernetového portu mezi čtyři síťová rozhraní, čímž šetří výdaje za další síťové vybavení. Zákazníci, kteří pro servery s virtuálními počítači využijí HP Virtual Connect Flex-10, mohou ušetřit až 55% výdajů za síťové vybavení.(4)

Nabídku HP Virtual Connect rozšiřuje HP o několik novinek:

  • Funkce rozhraní Virtual Connect pro stohování několika skříní umožňuje propojit čtyři skříně do jediné domény VC, čímž se počet ethernetových kabelů sníží na dva pro každou skříň.
  • Enterprise Manager v1.30, součást prostředí HP Matrix Orchestration Environment, zjednodušuje propojení LAN a SAN mezi stovkami skříní HP BladeSystem. Tento software slouží jako centrální konzola pro správu konfigurací na základě skupin a rychlé přidělování, přesouvání a přepojování serverových připojení k síti až pro 200 virtuálních domén.

HP definuje budoucnost datových úložišť: standardizovaná úložiště

Svými nejnovějšími úložnými produkty umožňuje HP zákazníkům využívat kapacitu zařízení jakéhokoli výrobce kdekoli v síti a udělat z ní jediný fond sdíleného úložiště. Kromě toho HP poskytuje několik vrstev úložiště na standardní platformě.

  • Nová řešení HP LeftHand P4000 SAN nabízejí škálovatelnou architekturu s funkcemi replikace dat a automatickým vyvažováním objemů dat napříč všemi úložnými prostředky. Administrátoři mohou ekonomicky výhodně zprovoznit sdílená úložiště ve virtuálních prostředích a přitom použít stávající infrastruktury.
  • Balíček HP StorageWorks SB40c se softwarem P4000 Virtual SAN Appliance je první vysoce dostupné řešení sdíleného úložiště v rámci virtualizované infrastruktury blade serverů.(5) Poskytuje škálovatelnou úložnou síť SAN, kterou lze nasadit v rámci HP BladeSystem. V případě rychlého růstu úložných potřeb ji lze rozšířit napříč několika skříněmi s blade servery.
  • HP StorageWorks 600 Modular Disk System (MDS600) poskytuje přímo připojené úložiště (DAS) pro HP BladeSystem. Umožňuje zákazníkům alokovat jakékoli množství jednotek jakémukoli serveru s náklady nižšími až o 70 % a o 230 % vyšší hustotou než tradiční DAS.(1) Úložiště mohou být každému blade serveru alokována podle potřeby s možností rychle a snadno změnit konfiguraci bez přesouvání kabelů.

Virtualizace obohacená o špičkovou kombinaci služeb a softwaru

Služby HP Insight Capacity Advisor Virtualization Services pomohou zákazníkům vyhodnotit, naplánovat a navrhnout ideální virtuální prostředí. Spojují mnohaleté odborné zkušenosti HP v oblasti virtualizace s konsolidačním softwarem HP Insight Capacity Advisor, který umožňuje identifikovat nejlepší přístup ke snížení rizika výpadku, zvýšení odezvy a maximalizaci návratnosti investice do virtualizované instalace.

Další informace k ohlášeným novinkám jsou k dispozici v online press kitu na webu www.hp.com/go/ConvergeEverything.

Další článek: Maďarsko touží po open source Oracle po Sun

Témata článku: Složité pravidlo, Jediný kabel, První služba, Propojovací síť, Stávající nabídka, Energetický náklad, Thermal, Matrix, První zákazník, Podnikový software, Síťové kabely, Podnikové nasazení, První minuta, Blade, Podnikové prostředí, Rychlé úložiště


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky