HP Inc. přináší novou řadu počítačů Pavilion, spojují úžasný design, funkce a výkon

HP Inc. přináší novou řadu počítačů Pavilion, spojují úžasný design, funkce a výkon

Společnost HP Inc. dnes odhalila nové portfolio počítačů Pavilion v nové odvážné barevné paletě.  Portfolio zahrnuje konvertibilní zařízení i notebooky v moderním designu, které jsou ideální pro studenty, mileniály i domácnosti. Nově tak mohou zákazníci projevit svůj styl a přitom mít dostatek výkonu, který potřebují pro práci i zábavu, a to za rozumnou cenu.

Hlavní přednosti:

 • HP Pavilion x360: nabízen v pěti barvách a se stylovým motivem digitálních čar na ploše pod klávesnicí. Nově bude nabízen kromě stávajících velikostí 11,6“ (29,4cm) a 13,3“ (33,7cm) i ve velikosti 15,6“ (39,6cm).

 „Někteří zákazníci chtějí štíhlý a lehký počítač, jiní dávají přednost výkonu,” říká Louis Perrin, ředitel oddělení spotřebitelských produktů, divize Personal Systems pro region EMEA ve společnosti HP Inc.  „HP proto předělalo notebooky řady Pavilion a ty tak nabízejí zákazníkům dostupnost a řadu možností, jak dosáhnout vysoké funkčnosti spojené se stylem a osobností.”

Výkon s plejádou barev

Nové počítače HP Pavilion se mohou pochlubit rozšířenou paletou barev, vyladěným zvukem díky softwaru B&O PLAY a displejem s možností Full HD IPS pro co nejlepší zážitek z práce na počítači. Nová řada také obsahuje nejnovější procesory Intel® nebo AMD®.

Pro uspokojení zvýšené poptávky po ještě mobilnějších řešeních jsou konvertibilní zařízení a notebooky tenčí a lehčí než předchozí generace. Obsahují také baterie s iontovými články Prismatic Lithium k dosažení dlouhé výdrže baterie a nabízejí technologii HP Fast Charge, která umožňuje nabít vypnutý počítač až na 90 procent za 90 minut. 

Univerzálnost pro zábavu na cestách

HP přeměnilo HP Pavilion x360 na elegantní zařízení s  autentickým zvukem vyladěným pomocí B&O PLAY pro zábavu na cestách. HP Pavilion x360 je k dispozici v celé řadě barev včetně Natural Silver, Modern Gold, Dragonfly Blue, Cardinal Red a Sport Purple a přidává i motiv digitálních perleťových čar na ploše pod klávesnicí pro zvýšení stylovosti. Zařízení HP Pavilion x360 s displejem s úhlopříčkou 11,6” (29,4 cm) a 13,3” (33,7 cm) jsou o 12-14 procent tenčí a lehčí ve srovnání s předchozími generacemi. Hmotnost začíná na 1,33 kg resp. 1,58 kg a tloušťka na 19,3 mm resp. 19,8 mm. HP také do produktové řady přidalo zařízení HP Pavilion x360 s úhlopříčkou 15,6” (39,6 cm), které začíná na hmotnosti 2,3 kg a tloušťce 23,9 mm.

Další vlastnosti:

 • Výdrž baterie až 9 hodin 15 minut v závislosti na modelu
 • HD6 nebo Full HD IPS displej u 13,3“ a 15,6“ modelů.
 • Plnohodnotná klávesnice s volitelným podsvícením na modelech 13,3” a 15,6” a 1,5mm zdvihem kláves pro ještě pohodlnější psaní.
 • Až 12 GB paměti
 • Výběr z více možností úložiště (HDD/SSD/SSHD) v závislosti na modelu.
 • Výběr z procesorů Intel® Celeron™, Intel® Pentium™ nebo Intel® Core™ až do i7 6. generace v závislosti na modelu .

Notebooky Pavilion přináší výkon a styl

Nové portfolio notebooků Pavilion obsahuje zařízení s úhlopříčkou 15,6” (39,6 cm), které je o 22 procent tenčí a lehčí, s menšími rozměry oproti předchozí generaci. Hmotnost začíná na 1.93 kg a tloušťka na 22,5 mm. Pro vytváření a sledování médií HP nabízí vyšší výkon v modelech Pavilion s úhlopříčkou 15,6” (39,6 cm) a 17,3” (43,9 cm) s hmotností začínající na 2,09 kg resp. 2,84 kg a tloušťkou 24,5 resp. 29,9 mm. Nové konstrukce jsou nabízeny v široké škále barevných provedení včetně Natural Silver, Modern Gold, Blizzard White, Onyx Black, Cardinal Red, Dragonfly Blue a Sport Purple s novým designovým motivem čar na klávesnici a reproduktorech.

Další vlastnosti:

 • Volitelné procesory Intel® Core™ až po i7 6. generace s volitelnými grafickými kartami NVIDIA® GeForce® 940MX nebo NVIDIA® GeForce® GTX 950M nebo NVIDIA® GeForce® GTX 960M či procesor AMD A10-9600P Quad-Core s volitelnou grafikou Radeon™ R7 Graphics na vybraných modelech.
 • Až 16 GB paměti a až 512 GB SSD nebo až 2 TB HDD pro varianty s jedním úložištěm nebo až 2 TB HDD a 128 GB SSD pro varianty s duálním úložištěm na vybraných modelech.
 • Optická mechanika na vybraných modelech HP Pavilion.
 • Displeje HD nebo FHD IPS bez okrajů pro interaktivnější zážitek při práci na počítači v závislosti na modelu.

Produktivita bez kompromisů

K prohloubení zážitku z práce na stolním počítači HP nabízí i QuadHD monitor Pavilion s úhlopříčkou 32” (81,2 cm) s širokými pozorovacími úhly a stoprocentní pokrytí barevného prostoru sRGB živými barvami. Zákazníci si jej také mohou pohodlně připojit ke svým zařízením s využitím dvou rozhraní HDMI, jedním konektorem DisplayPortTM a USB hubem. Monitor HP Pavilion 32” rovněž pracuje s technologií AMD FreeSync™, která zabraňuje rozostření a trhání obrazu, ulehčuje plynulost her a snižuje opožděné reakce myši pro pohlcující hráčský zážitek.

Ceny a dostupnost 

 • HP Pavilion x360 s úhlopříčkou 11,6” by měl být v Česku dostupný v květnu za cenu začínající na 12 990 Kč.
 • HP Pavilion x360 s úhlopříčkou 13,3” by měl být v Česku dostupný v květnu za cenu začínající na 17 990 Kč.
 • HP Pavilion x360 s úhlopříčkou 15,6” by měl být v Česku dostupný v červnu za cenu začínající na 21 990 Kč.
 • HP Pavilion s úhlopříčkou 15,6” by měl být v Česku  dostupný v červnu za cenu začínající na 17 990 Kč.
 • HP Pavilion s úhlopříčkou 15,6”, s grafickými kartami NVidia GTX by měl být v Česku dostupný v květnu za cenu začínající na 24 990 Kč.
 • HP Pavilion s úhlopříčkou 17,3” by měl být v Česku dostupný v červnu za cenu začínající na 26 990 Kč.
 • Monitor HP Pavilion s úhlopříčkou 32” by měl být v Česku dostupný v červnu za cenu začínající na 12 990 Kč.
Další článek: Intel tratil na mobilním trhu přes miliardu dolarů za čtvrtletí, ale ani to nestačilo

Témata článku: A10, Stolní počítače pro domácnost, Předchozí model, Onyx, Úhlopříčka, AMD FreeSync, HP Pavilion, SSHD, FreeSync, Purple, Rozumná úhlopříčka, Dostupná baterie, HP Pavilion X360, Natural, Dragonfly, Lehké notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky