HP definovalo strategii služeb, řešení a technologií pro propojený svět

HP definovalo strategii služeb, řešení a technologií pro propojený svět

Společnost HP představila svou vizi vývoje bezpečných IT řešení pro „propojený“ svět. Prezident a CEO společnosti HP Léo Apotheker nastínil strategii dlouhodobého poskytování bezkonkurenční hodnoty zákazníkům a akcionářům, v jejímž rámci chce HP definovat budoucnost informačních technologií. HP má vynikající předpoklady k úspěchu díky přesvědčivé kombinaci finanční síly, bezkonkurenčního produktového rozsahu, globální působnosti a špičkových pozic ve spotřebních i podnikových segmentech trhu.

Konvergence cloud computingu a síťové konektivity od základu mění to, jak se dodávají informační technologie i jakým způsobem se spotřebovávají informace. Cloud computing a konektivita jakožto nejsilnější současné IT trendy nově definují to, jak žijí lidé, pracují firmy a funguje celý svět. Tradiční počítačové zdroje vlastněné a provozované zákazníkem čím dál častěji doplňují a v některých případech už i zcela nahrazují masivní, agilní a otevřené počítačové prostředky využívající principu cloudu. Současně – spojením cloudu a mobility – vzniká všudypřítomná konektivita s rozšířenými možnostmi.

Podle názoru společnosti HP bude pro mnoho velkých firem v dlouhodobém výhledu převládajícím modelem hybridní prostředí, které spojí to nejlepší z tradičních prostředí s privátními a veřejnými cloudy. Se svým špičkovým portfoliem služeb má HP nejlepší předpoklady být tím pravým partnerem zákazníků při přechodu z tradičního do hybridního světa. Léo Apotheker se zavázal pokračovat ve zdokonalování produktů HP napříč širokým portfoliem hardwaru, softwaru a služeb, aby společnost pružně reagovala na vývoj poptávky zákazníků a zároveň využívala své přednosti v oblasti cloudových řešení pro spotřebitele, malé a střední firmy i velké podniky. Z toho důvodu se chce HP rovněž stát předním poskytovatelem služeb cloudových platforem.

„Jasně vidíme svět, ve kterém dopad cloudu a všudypřítomného propojení osob, firem i jednotlivých přístrojů mění to, jak jednotliví uživatelé, malé firmy i velké podniky spotřebovávají, nasazují a využívají informační technologie. HP má vynikající pozici chopit se jako důvěryhodný lídr této příležitosti,“ řekl Léo Apotheker. „Škálovatelná konvergovaná infrastruktura HP představuje páteř dnešního cloud computingu a počítáme s tím, že nám vedoucí pozice na trhu v oblasti prodeje softwaru, služeb, počítačů a webových tiskáren bude dávat obrovskou výhodu při vývoji nových řešení. Jejich prostřednictvím se budeme snažit, s využitím našich dalších investic, definovat a realizovat vizi skutečně propojeného světa, který zahrnuje cloud a připojení spotřebitelů i velkých podniků.“

Léo Apotheker nastínil čtyřbodovou strategii, která počítá s upevněním vedoucí pozice HP na poli správy a optimalizace tradičních prostředí, s využitím předností HP při budování a správě nových cloudových architektur, s podporou hladkého přechodu na hybridní počítačové modely a s definováním a dodáváním infrastruktury pro propojený svět – od spotřebitelů až po podniky.

V projevu Léa Apothekera mimo jiné také zaznělo:

  • HP má v úmyslu využít svou pozici vedoucího poskytovatele cloudových technologií k vývoji portfolia cloudových služeb zaměřených na infrastrukturu i platformy. HP rovněž plánuje vyvinout a provozovat první otevřené internetové tržiště pro cloud, které bude bezpečným, rozšiřitelným a důvěryhodným obchodem s aplikacemi pro spotřebitele a zároveň katalogem podnikových aplikací a služeb.
  • HP plánuje prosadit systém webOS jako špičkovou platformu konektivity. Jako největší světový výrobce počítačů a tiskáren má HP potenciál dodat za první rok na trh 100 milionů zařízení se systémem webOS. Tuto výrobní sílu chce spolu se špičkovými vývojovými nástroji využít k vybudování robustní komunity vývojářů, kteří budou schopni oslovit všechny segmenty trhu a kouty světa.
  • Jako důkaz rychlého uvádění inovací na trh demonstrovalo HP nové zařízení pro „velká data,“ využívající bezkonkurenční výpočetní výkon systémů HP s vysokorychlostními analytickými nástroji Vertica Systems, získanými nedávno oznámenou akvizicí. Tato akvizice bude dokončena ve druhém fiskálním čtvrtletí a hotová zařízení s logem HP budou záhy poté uvedena na trh. Navrhované řešení HP Vertica bude k dispozici formou několika modelů dodání – jako zařízení, software i služba v cloudu.

„Svět se dramaticky změnil a rozdíly mezi podnikovými a osobními informačními technologiemi se rychle snižují,“ řekl Crawford Del Prete, ředitel výzkumu ve společnosti IDC. „Stále více jde o to, umožnit zákazníkům hladce a bezpečně pracovat s těmi správnými informacemi v nejrůznějších kontextech. Technologie a modely dodávek potřebné pro tuto změnu jsou přitom velmi rozsáhlé. Strategie společnosti HP je vhodnou základnou pro přerod z dodavatele prvotřídních informačních technologií na dodavatele prvotřídních informačních zkušeností.“

Strategické priority

Strategie HP se bude realizovat v širokém spektru iniciativ zaměřených na tři zásadní oblasti:

Cloud: HP plánuje vybudovat ucelenou soustavu cloudových technologií a pomoci zákazníkům přejít na hybridní cloudová prostředí. Chce využít rozsah působnosti, spolehlivost a zabezpečení svých současných hardwarových, softwarových a servisních produktů, přičemž bude rozvíjet strategicky zajímavější služby s vyšší přidanou hodnotou.

Mezi plány HP patří také vybudování otevřeného trhu s aplikacemi, kde budou integrovány spotřební, podnikové i vývojářské služby. Tato platforma bude podporovat mnoho jazyků a přístup k ní bude otevřen třetím stranám. HP prověří zabezpečení a interoperabilitu aplikací, takže výsledné prostředí bude důvěryhodné i otevřené. HP cloud rozlišující jednotlivá zařízení bude umět nakonfigurovat a poskytovat služby přizpůsobené pro konkrétní zařízení zákazníka a připojená zařízení tak budou schopna intuitivně přistupovat k vhodným službám.

Konektivita:HP si rovněž vytyčilo cíl stát se lídrem v oblasti konektivity. Již nyní má pevnou celosvětovou základnu mezi spotřebiteli i podniky a každou sekundu dodá na trh dvě tiskárny a dva počítače. Tato obrovská a stále rostoucí základna zařízení – která budou podporovat systém webOS – umožní HP vyvíjet další inovace. HP a ekosystém jeho partnerů bude spotřebitelům, malým a středním firmám i velkým podnikům nadále poskytovat prostředky pro bezpečnou tvorbu, digitalizaci, transformaci a spotřebu informací – kdykoli a kdekoli.

Software:Vývojem vlastních produktů, akvizicemi a spoluprací s partnery plánuje HP dále zdokonalovat své špičkové portfolio produktů pro správu a zabezpečení. Tímto způsobem chce zajistit funkčnost pohotových analýz „velkých dat,“ jimiž se rozumí kombinace strukturovaných i daleko rychleji narůstajících nestrukturovaných dat. Akvizice společnosti Vertica bude po dokončení hrát v této oblasti velmi důležitou roli. Digitalizační řešení HP poskytuje rovněž důležité funkce správy informací, které lze uzpůsobit pro jednotlivá odvětví. HP bude nadále investovat do špičkových technologií a služeb, které přesáhnou současná dílčí řešení a zajistí kvalitní ochranu distribuovaných infrastruktur i nových hybridních prostředí moderních podniků.

Léo Apotheker dále uvedl, že HP bude stavět na své finanční síle a výkonnosti, díky čemuž bude expandovat zejména v segmentu produktů s vyšší přidanou hodnotou.

„Informační technologie jsou pojivem globální komunity, data nejcennější surovinou a informace nejhodnotnější komoditou, která se vytváří, spotřebovává a dodává v režimu trvalého připojení. Naším posláním v HP je dodávat na trh dokonale integrované, bezpečné a kontextové služby pro propojený svět,“ uzavřel svůj projev Léo Apotheker.

Záznam konference spolu s prezentacemi je k dispozici na webu www.hp.com/hpinfo/investor. Aktualizovaná multimédia HP pro televizi, tisk a online média lze získat na corpmediarelations@hp.com. Domovskou stránku konference najdete na webu www.hp.com/go/summit2011content.
 

Další článek: Šuškanda: Internet Explorer 10 přijde s Windows 8 a bude to silné spojení

Témata článku: Tradiční režim, Jednotlivý produkt, Velký rozsah, Bezpečná aplikace, Dílčí dodavatel, Spotřebitel, Podnikové prostředí, Portfolio, Počítačová oblast, Velké portfolio, Globální web, Důležitá oblast, Cloud Computing, Široký rozsah, Propojené zařízení, Velká společnost, Současný vývoj, Malá informace, Propojení, Jednotlivé řešení, Počítačový model, Vhodná technologie, Tiskárna na Mall.cz


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 97

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF