HP a VMware spolupracují na vývoji bezpečnostních technologií pro cloud

HP a VMware spolupracují na vývoji bezpečnostních technologií pro cloud

Společnosti HP a VMware budou spolupracovat na vývoji a marketingu nové generace řešení prevence narušení (IPS), navržených a optimalizovaných pro virtuální a cloudová prostředí založená na technologii VMware vSphere.

Tato spolupráce, jakožto rozšíření strategie Converged Infrastructure, má využít stávajícího IPS řešení HP TippingPoint pro VMware vSphere a posunout jeho současnou integraci na novou pokročilejší úroveň.

Cílem obou společností je rozvíjet ochranu zákazníků díky integraci řešení HP TippingPoint IPS s produkty VMware vShield a VMware vCloud Director. Integrace těchto produktů umožní komplexní zabezpečení cloudu díky jeho jednotnému řízení a automatizaci procesů vyhledávání, identifikace hrozeb a blokování útoků. Zákazníci budou moci jednodušeji udržovat zásady zabezpečení a spolehnout se na lepší ochranu tradiční, virtualizované i cloudové infrastruktury.

„Vzhledem k rozvoji virtualizace a cloud computingu jsou současné bezpečnostní požadavky našich klientů bezprecedentně složité a náročné,“ řekl Alan Kessler, viceprezident a ředitel HP Security Products Organization. „Užší spolupráce, která staví na globální strategické alianci společností HP a VMware, přinese klientům inovativní bezpečnostní technologie pro konvergovanou infrastrukturu s automatickou a dokonale provázanou ochranou.“

Společnosti rovněž oznámily, že budou spolupracovat na marketingu hardwarového a softwarového řešení, které kombinací produktu HP TippingPoint vController s ochranou aplikací a okraje sítě VMware vShield zjednodušuje podnikové zabezpečení. Kombinace produktů HP TippingPoint IPS vController a VMware vShield je komplexní řešení firewallu a prevence narušení, které chrání fyzická i virtuální prostředí.

Kombinované řešení umožňuje zákazníkům implementovat zásady zabezpečení, které se automaticky přizpůsobují změnám virtuálních prostředí – například zprovoznění nového virtuálního počítače. Nabízí nepřetržitou a integrovanou ochranu fyzické i virtuální infrastruktury, stejně jako inteligentnější ochranu před narušením od výzkumné a vývojové organizace Digital Vaccine Labs (DVLabs), jejíž filtry neustále chrání sítě před nejnovějšími nebezpečnými útoky.

„Naši zákazníci požadují bezpečnostní řešení přizpůsobené novým požadavkům virtuálních a cloudových prostředí,“ řekl Allwyn Sequeira, technologický ředitel a viceprezident divize Security and Networking Solutions ve společnosti VMware. „Spolupráce s organizací HP TippingPoint na optimalizaci řešení a vývoji nové generace zabezpečení pro cloud je pro nás důležitým a logickým krokem.“

Architektura HP Converged Infrastructure je klíčovým prvkem tzv. Instant-On Enterprise, jež umožňuje využívat technologie při veškeré spolupráci s klienty, zaměstnanci, partnery a občany.

Ceny a dostupnost

Kombinované řešení tvořené produkty HP TippingPoint IPS vController a VMware vShield je k dispozici jako bezpečnostní vrstva pro referenční architektury HP a VMware, které byly vyvinuty pro konvergovanou infrastrukturu, virtualizaci klientských počítačů a cloud computing.

Integraci a podporu těchto řešení zajišťují globální bezpečnostní konzultanti a technici podpory divize HP Services. Nabízejí služby pro cloudovou a virtuální infrastrukturu a zabezpečení, návrh architektury, implementaci produktů a podporu. Řešení a související služby lze zakoupit u společnosti HP a jejích autorizovaných obchodních partnerů.

Další informace o řešeních VMware jsou k dispozici na webu www.vmware.com. Více informací o řešeních HP TippingPoint lze najít na webu www.hp.com/go/networking.

Další článek: Facebook každý den zablokuje 20 000 dětských profilů

Témata článku: Vývojová divize, Globální web, Řešení, Cloud Computing, Nový klient, Náročné prostředí, Tradiční prvek


Určitě si přečtěte

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 119Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu