HP a SAP představují systém centrálního řízení tisku, který se stane součástí platformy SAP NetWeaver

Praha, 29. května 2006 – Společnosti SAP a HP oznámily, že firma HP se stane dodavatelem nové technologie, umožňující centrální řízení tisku pro platformu SAP NetWeaver. Díky tomu budou veškeré tiskové operace probíhat mnohem spolehlivěji mezi všemi systémy využívající platformu společnosti SAP.
HP a SAP představují systém centrálního řízení tisku, který se stane součástí platformy SAP NetWeaver

Firma SAP si v rámci svého strategického programu zvolila technologii centrálního řízení tisku od společnosti HP. Obě firmy nadále spolupracují při vývoji nových řešení, které zákazníkům pomohou efektivně vést správu veškerých informací napříč svými organizacemi.

Díky schopnostem systému centrálního řízení tisku od společnosti HP mohou uživatelé snadno definovat, spravovat a usměrnit tvorbu dokumentace a její dodání do příslušného oddělení ve firmě z jediného místa. Mezi hlavní benefity patří snížení administračních nákladů, zvýšení spolehlivosti tiskových operací a zefektivnění všech vykonávaných procesů, závislých na dodávkách dokumentačních materiálů.

Unifikované rozhraní systému centrálního řízení tisku mimo jiné pomůže zákazníkům lépe využít nejrůznějších možností svých zařízení pro tisk a zvýšit kontrolu nad všemi tiskovými operacemi kdekoliv v systému. Aplikace bude dostupná v červnu a určena je všem klientům balíčku mySAP™ Business Suite, který je vybudován právě na platformě SAP NetWeaver.

“Když jsme se dozvěděli o spolupráci mezi firmami HP a SAP, potvrdilo to naše dřívější rozhodnutí zvolit systém HP Output Server jako základní řešení pro vytváření kvalitních zákaznicky orientovaných výstupů z celopodnikových informačních systémů,” řekl Jim Stachowiak, technický konzultant společnosti Omen Incorporated. “Jako současní uživatelé tohoto řešení nyní plánujeme i nasazení platformy SAP NetWeaver ke zvýšení flexibility naší obchodní administrativy. V užší spolupráci mezi těmito dvěma partnery spatřujeme potenciál zcela nových možností.”

SAP NetWeaver je jedinou platformou, která obsahuje veškeré technologie potřebné pro vývoj, provoz a správu firemních aplikací a která mimo jiné tvoří technologickou bázi nové architektury společnosti SAP založené na standardu webových služeb. Využívání webových služeb garantuje vysokou flexibilitu, otevřenost a snadnou integrovatelnost všech řešení společnosti SAP. S použitím tzv. multikanálového output managementu webových služeb, který vyvíjí firma HP, však bude integrace veškerých podnikových aplikací do této platformy společnosti SAP pro zákazníky ještě mnohem jednodušší.

“Technologie HP na platformě SAP NetWeaver pomáhají klientům odbourávat náklady a šetřit čas spotřebovaný při průchodu informací mezi jednotlivými složkami organizace,” říká Sharon Jones, viceprezident HP. “Spolupráce s firmou SAP podporuje naše dlouhodobé cíle, související se zvyšováním produktivity a usměrňováním toku informací v organizacích našich klientů.”

Společnosti HP a SAP spolupracují také při vývoji systémů řízení výstupů orientovaných na průmyslovou výrobu, léčiva, finančnictví a maloobchodní prodej. V jednání je také nové rozhraní pro řízení webových služeb.

“Společnost SAP si zvolila HP pro její unikátní zkušenosti v oblasti vývoje technologií pro vytváření zákaznicky orientovaných výstupů,” řekl Klaus Kreplin, výkonný viceprezident společnosti SAP. “S firmou HP jsme již před více než 10 lety společně vytvořily rozhraní pro rozšířené řízení výstupů (BC-XOM) pro aplikace SAP. Naše dlouhodobá historie spolupráce, podpořená mnoha významnými úspěchy, se nyní dostává do zcela nové fáze.”

Společnost HP rovněž adoptovala technologii SOA společnosti SAP (Service Oriented Architecture – typ architektury založený na službách), za účelem umožnit využití technologie řízení výstupů i v takových organizačních procesech, kde to doposud nebylo dostatečně dobře možné. Snadná integrovatelnost, možnost úprav a dalších rozšíření šetří náklady a umožňuje nasadit toto řešení pro mnoho alternativních využití. Výhody z toho plynoucí jsou zřejmé – budoucí technologie HP bude možno formou hladce proveditelného upgradu snadno aplikovat do současného řešení. Systém centrálního řízení tisku bude plně integrován do platformy SAP NetWeaver v červnu 2006.

 

O společnosti SAP
Společnost SAP působí ve více než 50 zemích a zaměstnává téměř 32.000 pracovníků. Její jedinečná branžově orientovaná řešení pokrývají více než 25 průmyslových odvětví. Přes 24.450 společností ve 120 zemích světa používá dnes více než 84.000 instalací softwarových řešení SAP. Česká pobočka byla založena v roce 1993 a dnes v ní působí 185 zaměstnanců. Za dobu své existence získala pro svá řešení více než 430 zákazníků. Podle nezávislého lokálního průzkumu je dnes SAP největším dodavatelem obchodních softwarových aplikací (EAS) na českém trhu, a to s 54,8% podílem (IDC, 2003). Více informací o společnosti SAP naleznete na adrese www.sap.cz.

 

O společnosti HP
HP je dodavatelem technologií pro individuální i podnikové zákazníky a instituce na celém světě. Nabídka společnosti HP zahrnuje IT infrastrukturu, globální služby, výpočetní systémy pro podniky i domácnost a technologie pro tisk a zpracování obrazu.  Za čtyři fiskální čtvrtletí, končící 31. lednem 2006, dosáhly celkové tržby společnosti HP 87,9 miliard USD. Další informace o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) jsou k dispozici na www.hp.com.

Tato tisková zpráva obsahuje výhledy do budoucna, které zahrnují rizika, nejistoty a předpoklady, které se mohou ukázat jako nesprávné. V takovém případě se mohou výsledky společnosti HP a jejích poboček významně lišit od zde uvedených předpokládaných výsledků. Veškerá prohlášení s výjimkou těch, která jsou založena na historických skutečnostech, včetně očekávaného vývoje, výkonnosti a hodnocení produktů a služeb je třeba považovat za prohlášení předběžná, založená na očekáváních a dobré víře. Rizika, nejistoty a předpoklady se mohou týkat vývoje, výkonnosti a tržní úspěšnosti produktů a služeb a dalších rizik popsaných čas od času ve zprávě HP Komise pro cenné papíry, včetně čtvrtletní zprávy HP na formuláři 10-Q za fiskální čtvrtletí ukončené 31. července 2005 a dalších zpráv následujících po výroční zprávě HP na formuláři 10-K za fiskální rok ukončený 31. října 2004. HP nepřebírá žádné závazky a neplánuje tato předběžná prohlášení aktualizovat.

Váš názor | Dvoujádrové Itanium 2 představí Intel na Computexu

Témata článku: HP Omen

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší