HP a Microsoft prostřednictvím nového modelu aplikační infrastruktury zjednoduší technologická prostředí firem

Společnosti HP a Microsoft oznámily uzavření tříleté dohody, na jejímž základě investují 250 milionů dolarů do řešení, která podstatně zjednoduší technologická prostředí ve firmách všech velikostí.

Obě firmy plánují společně uvést nové produkty, které:

 • budou postaveny na zcela novém modelu aplikační infrastruktury;
 • urychlí implementaci aplikací v cloudu;
 • odstraní komplikace spojené se správou IT prostředí, zautomatizují stávající manuální procesy a sníží celkové provozní náklady.

Tato dohoda přináší dosud nejrozsáhlejší integraci IT technologií – od infrastruktury až po aplikace – a měla by podstatně zkvalitnit možnosti zákazníků při vývoji, nasazování a správě IT prostředí.

V rámci tohoto strategického partnerství budou společnosti HP a Microsoft spolupracovat na technických plánech v oblastech zařízení pro správu dat, konvergovaných aplikačních řešení, komplexních řešení virtualizace a integrovaných nástrojů pro správu. Toto dynamické IT řešení dodávané prostřednictvím nejširší sítě obchodníků a partnerů, nabídne:

 • Vyšší obchodní efektivitu díky lepším reakcím na měnící se podnikatelské požadavky a konvergenci serverových, úložných, síťových a aplikačních zdrojů ve vysoce automatickém a samočinně spravovaném prostředí.
 • Vyšší výkon aplikací, zlepšení spolehlivosti a dostupnosti klíčových podnikových aplikací typu Microsoft Exchange Server či Microsoft SQL Server prostřednictvím vytvoření vysoce optimalizovaného „strojového“ prostředí. Bude se jednat o předem sestavené balíčky serverů, úložišť, síťových prvků a aplikací na klíč. Nasadit toto řešení pro správu dat a e-mailů do ostrého provozu je možné takřka „jediným kliknutím“ tlačítka myši.
 • Snadná provozovatelnost prostřednictvím integrovaných, interoperabilních nástrojů pro virtualizaci a správu, které umožní automaticky přidělovat, spravovat a průběžně ladit technologická prostředí. Díky integraci softwaru HP Insight Software, HP Business Technology Optimization a Microsoft System Center získají podnikoví zákazníci jednotné řešení správy pro automatizaci nasazení aplikací spolu s monitorováním celé aplikační infrastruktury. Tato integrace zároveň přinese optimalizaci napájení i výkonu a zajistí interoperabilitu v prostředí heterogenního datového centra.
 • Ochranu investic a nízké celkové náklady na vlastnictví, jež umožní zákazníkům nasazovat systémy s jistotou. Společná řešení jsou postavena na průmyslových standardech a navržena tak, aby využívala stávající investice do datových center a dokázala je spravovat v rámci jediné řídící kostry. Tento přístup umožní zákazníkům integrovat privátní a veřejné cloudy podle aktuálních požadavků. HP a Microsoft budou spolupracovat na platformě Windows Azure, přičemž obě společnosti budou nabízet služby a Microsoft bude dále pokračovat v investicích do hardwaru HP pro infrastrukturu Windows Azure.

„Rozvoj inovací pomáhá firmám vytvářet konkurenční výhodu," řekl Mark Hurd, předseda představenstva a generální ředitel společnosti HP. „Tato spolupráce umožní společnostem HP a Microsoft nabízet zákazníkům zcela novou generaci technologií, jež sníží náklady, podpoří růst byznysu a urychlí inovace.“

Nový model infrastruktury pro aplikace vyvinutý spoluprací firem HP a Microsoft bude nabízen jako integrovaný produkt pro prostředí velkých heterogenních datových center i v rámci řešení pro malé a střední firmy. Některá taková řešení jsou k dispozici již nyní a v průběhu následujících tří let budou uvedeny další nové produkty.

„Tato dohoda, která zahrnuje oblast hardwaru, softwaru a služeb, umožní firemním zákazníkům optimalizovat výkon s maximální jednoduchostí a nejnižšími možnými náklady na vlastnictví,“ řekl Steve Ballmer, generální ředitel společnosti Microsoft. „Naše rozšířené partnerství s HP bude transformovat to, jak velké podniky poskytují služby svým zákazníkům. Naproti tomu menším firmám pomůže osvojit si informační technologie, které podpoří růst jejich podnikání. Společnosti Microsoft a HP na sebe vsadily proto, aby naši zákazníci už nemuseli riskovat.“

Příležitost pro obchodní partnery HP a Microsoftu po celém světě. Obě společnosti v rámci rozšířeného partnerství desetinásobně zvýší své globální investice do rozvoje nových obchodních příležitostí pro 32 000 obchodních partnerů HP a Microsoft Frontline. Partneři budou podporovat zákazníky při modernizaci jejich IT prostředí prostřednictvím balíčků softwaru, hardwaru a služeb pro aplikační infrastrukturu.

Mezi hlavní přínosy pro partnery patří:

 • Rychlejší generování zisku díky zjednodušeným a zkráceným obchodním cyklům s balíčky Smart Bundle, all-inclusive balíčkům a novým produktům, které nabízejí příležitost k prodeji doplňkových aplikací a služeb.
 • Flexibilní možnosti financování HP Financial Services, díky nimž budou nová technologická řešení pro zákazníky dostupnější.
 • Lepší podpora ze strany vyhrazených pracovníků v terénu, kteří se budou věnovat předprodejním iniciativám a školení partnerů.
 • Společně financované celosvětové marketingové kampaně, programy pro generování obchodních příležitostí a obchodní nástroje na webu www.hpmspartners.com.

Profesionální služby HP a Microsoftu pomáhají zákazníkům k úspěchu. K urychlení návratnosti investic a zvýšení praktické hodnoty je integrované portfolio doplněno o nové služby návrhu, implementace a podpory pro společná řešení. HP Services bude prostřednictvím více než 11 000 profesionálů certifikovaných společností Microsoft po celém světě a v partnerství s Microsoft Services podporovat celé integrované řešení hardwaru a softwaru od jednoduchých implementací až po nejnáročnější podnikové infrastruktury.

Mezi nabízené služby patří:

 • Strategické workshopy a služby zaměřené na návratnost investic i praktickou hodnotu. Mezi další dostupné služby patří architektura, návrh, pilotní a globální implementace, podpora řešení virtualizace a správy serverů, virtualizace klientů, správa dat, cloud computing a služby upgradu/migrace Microsoft Exchange Serveru s pevnou cenou podle počtu uživatelských míst.
 • Služby modernizace aplikací pro rozsáhlé implementace zpracování online transakcí (OLTP).
 • Plánovaná přizpůsobená řešení business intelligence, jež nabídnou rychlejší praktickou hodnotu z aplikací.
 • Pomoc pro zákazníky, kteří chtějí své technologie provozovat ve vlastních prostorách, outsourcovat nebo využívat v cloudu.

Další informace o dohodě společnosti HP a Microsoft jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/microsoft/infra2apps.

Záznam společné telekonference firem HP a Microsoft věnované podrobnostem ohledně nové spolupráce a další související materiály pro zástupce médií jsou k dispozici na webových stránkách www.hp.com/go/HPMSFTalliance a www.microsoft.com/presspass/presskits/infrastructure/.

Další článek: Čína: Náš internet je otevřený

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,