HP a Hitachi prodlužují spolupráci v oblasti Enterprise diskových polí

HP a Hitachi prodlužují spolupráci v oblasti Enterprise diskových polí, řada HP StorageWorks XP slaví úspěch také v ČR
HP a Hitachi prodlužují spolupráci v oblasti Enterprise diskových polí

Výsledkem inovativní spolupráce obou společností je rozšíření nabídky o Multi-Site Disaster Tolerant řešení na platformě diskových polí HP StorageWorks XP.

 

PRAHA, DNE 9. ZÁŘÍ 2003 – Společnosti HP a Hitachi prodloužily smlouvu o společném vývoji technologií. Zároveň se firmy domluvily na pokračování výroby a dodávek vybavení při vývoji diskových polí HP StorageWorks řady XP. Smlouva je prodloužena až do roku 2008. Jejím cílem je upevnění pozice HP na trhu podnikových řešení pro ukládání dat.

Disková pole HP StorageWorks XP, určená pro použití v podnikových datových centrech, spojují technologii diskových polí Hitachi s exkluzivně vyvinutým softwarem, řešeními a službami společnosti HP.

Od podepsání původního kontraktu se společností Hitachi v květnu 1999, společnost HP neustále zdokonaluje technologie diskových polí XP a pokračuje ve vývoji řešení  na bázi těchto diskových polí. Sem patří i řešení Pay-per-use („platba za použití“), představené v červnu, jakož i řešení HP StorageWorks Multi-Site Disaster Tolerant Solution, popsané níže. Systémy XP představují klíčové komponenty infrastruktury strategie HP Adaptive Enterprise.

„Zákazníci kladou na infrastrukturu systémů stále vyšší požadavky. Produktová řada HP StorageWorks XP je odpovědí na klíčové potřeby podniků, zejména Business Continuity a Disaster Recovery. Disková pole řady XP poskytují vynikající škálovatelnost, a možnost platby podle využití“ uvedl Patrick Bonelli, viceprezident Network Storage Solutions, HP EMEA.

„Pokračování spolupráce mezi HP a Hitachi dokazuje, že obě společnosti jsou odhodlány i nadále dodávat špičková disková pole pro velké a střední zákazníky, kteří potřebují absolutní dostupnost dat a vyžadují prostředky pro snadnou správu terabytů dat a možnosti snadného rozšíření,“ říká Nancy Marrone-Hurley, nezávislá analytička Enterprise Storage Group.

 

Tři stanoviště zajistí obnovu dat

Řešení HP StorageWorks Multi-Site Disaster Tolerant Solution těží ze zkušeností společnosti HP v oblasti softwaru, síťových komunikací, hardwaru a služeb. Zákazníkům pomáhá v případě lokální nebo regionální havárie rychle a efektivně - obvykle do hodiny - obnovit činnost aplikací.

Součástí řešení je lokální stanoviště obnovy, jež optimalizuje využití zdrojů a zajišťuje vysokou pružnost běžných operací. Všestrannost diskových polí HP StorageWorks XP umožnila společnosti HP navíc zavést vzdálené stanoviště „out-of-region“ pro automatizovaný oběh dat a komplexní funkce obnovy.

Dvě sousední stanoviště (do 100 km) se v případě lokální havárie vzájemně chrání. Klíčové aplikace jsou synchronně zrcadleny na druhém systému XP a v případě lokální havárie může druhé stanoviště převzít zpracování aplikace prakticky přesně od místa, kde bylo přerušeno. Třetí stanoviště, nacházející se zcela mimo region, nabízí ochranu pro případ, že dojde k výpadku obou prioritních stanovišť.

Pole XP umožňují vzdálené kopírování. Těchto schopností využívá software dodávaný společností HP při lokálním synchronním zrcadlení a vzdáleném asynchronním zrcadlení a vytváří tak redundanci a prostředky ochrany před selháním. Software umožňuje administrátorům koordinovat a automatizovat synchronizaci datových přenosů mezi těmito třemi stanovišti. Systémový integrátor a konzultant HP pak může přizpůsobit nástroje HP pro správu přesně na míru specifickým potřebám dané společnosti.

Podrobnější informace o produktové řadě diskových polí HP StorageWorks XP a o řešeních pro Business Continuity a Disaster Recovery naleznete na adrese http://www.hp.com/go/storage.

Disková pole řady XP se etablují v České republice

Společnost HP letos v červenci uzavřela s velkou českou společností kontrakt na dodávku nového diskového pole XP 1024. Toto pole je jubilejní, společnost HP prodala v České republice od roku 2000 již padesáté diskové pole této nejvyšší třídy Enterprise, a to modely XP 256, 48, 512,128, a 1024.

Disková pole XP 1024 a XP 128 náležejí do nejvyšší kategorie jak z hlediska kapacity, výkonnosti, tak i spolehlivosti. Jsou určena pro využití jako enterprise storage, proto také podporují připojení k široké škále platforem (hp-ux, Linux, AIX, Solaris, Tru64, Open VMS, Windows NT, Windows 2000, IRIX, Dynix, MPE/iX, Netware, OS/390). Pole disponují všemi potřebnými prvky pro začlenění do SAN a jejich spolehlivost je vyjádřena hodnotou 99,999%. Architektura je samozřejmě 100% redundantní. Diskové pole si samo hlídá stav všech komponent, např. samotné disky cyklicky testuje. Při zjištění trvalé poruchy, ale i při zvýšeném počtu opravitelných chyb, pole samo ohlásí zjištěnou skutečnost do servisního centra HP, a tím se spustí procesy vedoucí k nápravě.

K diskovým polím XP existuje sada doprovodného software pro účely správy, měření výkonnosti a zejména pro řešení pro Business Continuity a Disaster Recovery. Takových řešení nabízí HP hned několik a těmi se výrazně odlišuje od ostatních dodavatelů.

Hewlett-Packard

HP je dodavatelem technologií zásadního významu pro podnikání i každodenní život. Řešení, která společnost nabízí, zahrnují infrastrukturu IT, osobní počítače a přístupová zařízení, globální služby, zpracování obrazového materiálu a tiskové technologie určené pro jednotlivce, velké společnosti i malé a střední podniky. Za poslední čtyři čtvrtletí dosáhly celkové výnosy HP výše 71,8 miliardy USD. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese  http://www.hp.com, nebo http://www.hp.cz.

Hitachi

Hitachi se sídlem v Tokiu patří k předním výrobcům elektroniky na světě. Ve fiskálním roce 2002 (k 31. březnu 2003) dosáhly konsolidované tržby společnosti 8,191 mld. jenů (68,3 mld. USD). Firma nabízí širokou škálu produktů a služeb včetně informačních systémů, elektronických zařízení, energetických a průmyslových systémů, spotřební elektroniky, materiálů a finančních služeb. Více informací o společnosti Hitachi Ltd. naleznete na adrese http://global.hitachi.com.

Váš názor Další článek: Atari distribuuje svůj nový produkt přes Kazaa

Témata článku: Software, Windows, Recovery, Site, Multi, Network Solutions, Přední náprava, Opravitelný produkt, Snadná obnova, Pole


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 30



Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu