Hostované služby pod vlastní značkou pohání řešení PEM firmy SWsoft

Hostované služby pod vlastní značkou pohání řešení PEM firmy SWsoft

Praha, 27. července 2007 – Na domácím trhu hostingových služeb začínají působit poskytovatelé tzv. white-label hostingu. Průkopníkem je firma Gauzy, která od května letošního roku používá  řešení PEM společnosti SWsoft. To umožňuje  partnerům firmy Gauzy nabízet služby pro spolupráci hostovaný Exchange a SharePoint pod vlastní značkou.

Řešení PEM firmy SWsoft plně automatizuje poskytování hostingových služeb. Jeho výhodou je možnost nabízet tzv. white-label hosting, novou formu partnerského prodeje hostovaných služeb. Partneři tak mohou okamžitě začít prodávat hostovaná řešení pod vlastní značkou s tím, že nabízený hosting vypadá jako jejich vlastní služba v obvyklém firemním stylu.

První společností, která nabídla white-label hosting na českém trhu, byla firma Gauzy. Dosavadní zkušenosti shrnul Otakar Školoud, technický ředitel firmy Gauzy: „Naši partneři oceňují na řešení PEM hlavně to, jak snadno mohou svým zákazníkům, podnikatelům či firmám, nabízet řešení profesionálního e-mailu Exchange a webu pro spolupráci SharePoint.“ Další výhody spatřuje Otakar Školoud v počátečních úsporách a nízkých režijních nákladech: „Partneři nemusí investovat do vlastního vývoje a drahé infrastruktury. Navíc se nemusí starat o fakturaci a zpracování plateb, které automaticky provádí náš hostingový systém. Nejsou zatíženi ani správou hostovaných služeb. Tu si totiž zajišťují sami uživatelé pomocí webové administrace.“

Zákazníci hostovaných řešení MS Exchange a MS SharePoint si mohou díky softwaru PEM sami nastavovat třeba vlastnosti e-mailových schránek či definovat distribuční seznamy. Stejně snadná je i spolupráce v týmu díky sdíleným kalendářům, úkolům, kontaktům a dokumentům, které jsou úzce propojeny s kancelářským balíkem MS Office. K hostovaným službám Exchange a SharePoint je možné přistupovat také z mobilních zařízení.

Témata článku: Label, Drahá společnost, Sharepoint, White

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje