Hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2006

Praha, 28. dubna, 2006 — Společnost McAfee, Inc. (NYSE: MFE), ohlásila konsolidované čisté výnosy za první čtvrtletí 2006, končící 31. března 2006, ve výši 272 milionů USD. Čistý zisk McAfee za první čtvrtletí podle účetní metodiky GAAP dosáhl 41 milionů USD (po zahrnutí akciových kompenzačních výdajů 9,6 milionu USD a po zdanění), neboli 0,25 USD na akcii (po zahrnutí akciových kompenzačních výdajů 0,06 USD). Čistý zisk non-GAAP byl za první čtvrtletí 62 milionů USD, neboli 0,37 USD na akcii. Předběžné provozní marže se v prvním čtvrtletí zlepšily na 26,6 % a operační marže podle GAAP dosáhly v prvním čtvrtletí 18,5 %.
Hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2006
Významné finanční události  

Ü    Výnosy nového McAfee® v daném čtvrtletí vzrostly meziročně o 16 %, objednávky se globálně zvýšily o 13 % 
Ü    Celkové výnosy McAfee od spotřebitelů se v daném čtvrtletí meziročně zvýšily 
o 20 %
na 112 milionů USD, při nárůstu objednávek o 20 %. Výnosy za online služby pro spotřebitele vystoupaly v daném čtvrtletí v meziročním srovnání o 30 %.
Ü    Online služby McAfee pro spotřebitele zaznamenaly v uplynulém čtvrtletí čistý přírůstek 1,9 milionu nových uživatelů, takže jejich celkový počet dosáhl 19,2 milionu.
Ü    Odložené výnosy se v daném čtvrtletí zvýšily o 30 milionů USD na 776 milionů dolarů
Ü    McAfee ukončilo první čtvrtletí s hotovostí nebo jejími ekvivalenty, hotovostí s omezením 
a investicemi ve výši 1,139 miliardy USD.
 
Finanční výhled 
 
Ü    Ve druhém čtvrtletí roku 2006 očekává McAfee čisté výnosy mezi 260 miliony až 280 miliony 
a čistý non-GAAP zisk mezi 0,27 a 0,32 USD na akcii. Tento výhled počítá s předpokládanou sazbou daně 27 %.
Ü    McAfee očekává čisté výnosy za celý rok 2006 mezi 1,05 miliardy až 1,15 miliardy a čistý non-GAAP zisk mezi 1,25 až 1,40 na akcii. Tento výhled počítá s předpokládanou sazbou daně 27 %.
 
Vladimír Brož, Territory Manager ČR a SR k výsledkům dodává: „V tomto účetním čtvrtletí dosáhlo McAfee silného růstu svého podnikání. Dosáhli jsme dvouciferného nárůstu mezi spotřebiteli a byla zaznamenána velká poptávka po naší síťové ochraně, antispywaru a službách Foundstone Services. K tomuto nárůstu přispěl rovněž i fakt, že jsme s našimi lokalizovanými produkty oslovili zákazníky v sedmi nových zemích, kromě České republiky a dalších zemích východní Evropy, v Číně a Jižní Koree.“

 

O společnosti McAfee, Inc.    
Společnost McAfee, Inc., se sídlem v Santa Clara v Kalifornii, je renomovaným specialistou na technologickou bezpečnost. Dodává proaktivní osvědčená řešení a služby, které chrání systémy a sítě na celém světě. McAfee díky svým bezkonkurenčním odborným znalostem a zaměřením na inovace umožňuje domácím uživatelům, firmám, veřejné správě a providerům blokovat útoky, předcházet poruchám, a průběžně sledovat a zdokonalovat jejich bezpečnost. www.mcafee.com

Témata článku: Bezpečnost, Pre

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí