Hospodářské výsledky Sybase v ČR za rok 2004

Praha, 18. února 2005 - Sybase Software úspěšně navazuje na trvalý růst tržeb v předchozích letech. Sybase Software, s. r. o., místní zastoupení společnosti Sybase, Inc., předního poskytovatele systémů pro management podnikových informací, oznámila hospodářské výsledky za rok 2004.
Hospodářské výsledky Sybase v ČR za rok 2004

V loňském roce zvýšila společnost Sybase svůj obrat především v oblasti prodeje licencí o 22 %, a tak je i po deseti letech působení značky Sybase v České republice jednou z neustále rostoucích softwarových firem. Celkové příjmy Sybase v ČR v roce 2004 zaznamenaly nárůst o 15 % a činily 135 milionů korun.

V dubnu minulého roku došlo k rozdělení Sybase ČR na společnost Sybase Software, která zajišťuje prodej licencí a technickou podporu produktům Sybase, a na společnost Profinit, poskytovatele specializovaných IT řešení a služeb.

„Udělali jsme správné rozhodnutí a naše finanční výsledky o tom jednoznačně svědčí,“ říká Vlado Vavroch, ředitel společnosti Sybase Software. „Například v loňském roce byly produkty Sybase základními kameny v projektech pro společnosti jako Sazka Arena, Česká správa letišť či Pražská plynárenská. Mezi další významné zákazníky patří také Komerční banka, Česká pošta nebo DHL,“ dodává V. Vavroch.
K nejvýraznějším úspěchům produktů Sybase v roce 2004 patří vytvoření největšího datového skladu na světě, který pojmul přes 1 bilion záznamů v databázi. Úspěšná je i mobilní divize iAnywhere, která je stále vedoucí firmou v oblasti podnikových mobilních řešení. Mezi produktovými novinkami se v roce 2004 představil například Dynamic Archive – online řešení pro archivaci databází, nebo Mirror Activator – záložní databáze pro podporu obchodní kontinuity. Velkému zájmu se těší i linuxová databáze Sybase ASE Express Edition, která je poskytována bez licenčních poplatků.
Sybase se též výrazně podílí a podpoře slibně se rozvíjející technologie RFID, a to především přípravou vývojových prostředí, databázových serverů a nabídkou analytických nástrojů pro zpracování gigabitů dat.

O společnosti Sybase Software
Sybase Software, s. r. o., zastupuje v České republice mezinárodní společnost Sybase, Inc., předního dodavatele systémů pro management podnikových informací. Více informací o společnosti Sybase Software naleznete na webových stránkách http://www.sybase.cz.

Kopie této tiskové zprávy je k dispozici na stránkách společnosti Sybase Software
a portálu pro novináře www.PRnet.cz.

Kontakt:
Stanislav Přibyl
Hauska & Partner
+ 420-221 592 450

Váš názor Další článek: První pětimegapixelový digitál s cenou pod 100 USD

Témata článku: Software, Arena, Dynamic, Rozdělená stránka, Mirror, Vývojová divize, DHL, Komerční banka, Gigabit, RFID


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu